Anasayfa » Aktüel » drupa ile Federazione Carta e Grafica arasında Yeni Ortaklık
drupa

drupa ile Federazione Carta e Grafica arasında Yeni Ortaklık

drupa ile Federazione Carta e Grafica arasında Yeni Ortaklık

Yeni İtalyan kâğıt ve grafik şemsiye organizasyonu Federazione Carta e Grafica Haziran 2017’de kuruldu ve baskı teknolojilerinin 1 numarası olan drupa, Kasım ayında bu organizasyon ile kapsamlı bir iş birliği yapmayı kabul etti.

İşbirliğinde temel hedef, İtalyan katılımcıların küresel drupa portföyündeki ticaret fuarlarına katılmalarını sağlamak ve böylece uluslararası piyasalarda gelişmeleri için onlara yol açmak. Bu federasyonun bir parçasını oluşturan ACIMGA (Grafik, konvörting ve kağıt endüstrisi için İtalyan makine imalatçıları birliği) bu anlaşmada önemli bir rol oynuyor: bir ortak olarak, ticaret fuarlarına aktif olarak katılacak ve faal uygulamalarıyla ilgilenecek.

Federazione Carta e Grafica Başkanı Pietro Lironi

Federazione Carta e Grafica Başkanı Pietro Lironi, drupa ile yapılan anlaşmanın kalite açısından bir atılım olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Endüstrinin önemli kuruluşları ile birlik oluşturarak ve ACIMGA’nın küresel uzmanlığı aracılığı ile endüstri vizyonumuz önceki sınırların ötesine çıkabilir. Geçen Haziran ayında kurulan federasyonumuz toplam 23 milyon € gelir elde etti ve çarpıcı bir hızla büyümeye devam ediyor.”

 

 

ACIMGA Başkanı Aldo Peretti

ACIMGA Başkanı Aldo Peretti ise şunları söyledi: “ACIMGA olarak bu önemde bir anlaşma yapan ilk kuruluşuz. Bu anlaşma, İtalyan şirketleri destekleyen uluslararası ağımızın kapasitesini arttırmak için bir sıçrama tahtası. Messe Düsseldorf ve drupa ile oluşturulan birlik, büyümekte olan piyasalardaki üyelerimiz için yeni iş fırsatları sunuyor, küresel drupa fuarları portföyüne erişmenize imkân sağlıyor. En önemli yanlarından bir tanesi de Print4All fuarını güçlendirmesi. Bu girişimin, fuarı, 2018 yılında Avrupa’da mutlaka gidilmesi gereken bir endüstri etkinliği haline getirme hedefi ile fuarın önemini arttıracağına şüphe yok.”

Messe Düsseldorf Baskı Teknolojileri Küresel Başkanı Sabine Geldermann

Messe Düsseldorf Baskı Teknolojileri Küresel Başkanı Sabine Geldermann, bu işbirliğinin sağladığı avantajlardan çok etkilendiğini belirtti ve konuşmasında şunları söyledi: “Federazione Carta e Grafica ve birlik ağında uluslararası portföyümüzün genişletilmesinde bize optimum destek sunabilen güçlü bir ortak bulduk. Şimdi bunu güçlendirmeyi ve girişimci ve uluslararası uydularımız için İtalyan baskı endüstrisinin girişimci gücünden ve ustalığından yararlanmayı umuyoruz.”

İtalya drupa için önemli bir pazar ve Almanya ile Hindistan’ın ardından 2016 yılındaki etkinlikte en büyük üçüncü ziyaretçi grubunu oluşturmasının yanı sıra, katılımcı sayısı bakımından da Almanya ve Çin’in ardından üçüncü sırada yer alıyor. Bu nedenle de dünyanın önde gelen bu ticaret fuarının sağlam bir ayağını oluşturuyor.

Bununla birlikte, Federazione Carta e Grafica ile yapılan iş birliği, Messe Düsseldorf’un İtalya’daki resmi yurt dışı temsilciliği Honegger Gaspare Srl.’nin başarılı çalışmasına eşlik ediyor. Bu durum Honegger Gaspare’nin İtalyan katılımcılar ve ziyaretçiler için (Almanya’da gerçekleşecek olan drupa 2020 veya tüm dünyadaki drupa uydularından biri için) önemli bir iletişim noktası olarak hizmet vermeye devam etmesi anlamına geliyor.

Baskı ve ambalaj endüstrisi için uluslararası ticaret fuarları portföyünde altı kıtadan yedi etkinlik yer alıyor. Messe Düsseldorf, Almanya’daki 1 numaralı ticaret fuarı drupa’nın yanı sıra, büyümekte olan önemli piyasalardaki bağlı kuruluşları ile seçkin bölgesel ticaret fuarları da düzenliyor. Bunlar:  Cezayir’de printpack Alger (11 – 13 Mart 2018), Endonezya’da indoprint (19 – 22 Eylül 2018), Çin’de All in Print (24 – 28 Ekim 2018), İran’da IPAP (Ekim 2018), Tayland’da PACK PRINT INTERNATIONAL (18 – 21 Eylül 2019) ve Çin’de pacpro (25 – 28 Kasım 2019).

# #PackPrintİnternational #FederazioneCartaeGrafica #PietroLironi #AldoPeretti #SabineGeldermann #BirMatbaaTeknikVar