Anasayfa » Aktüel » Dscoop En Büyük EMEA Konferansını Kutluyor

Dscoop En Büyük EMEA Konferansını Kutluyor

Bir sonraki Dscoop’a kadar yerel etkinlikler ile devam edecek bir başarı hikayesi

Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen “Dscoop Print Experience” konferansına (2012 yılında başladığı günden beri, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da düzenlenen 6.ncı Dscoop konferansı) bin 300 kayıt yapılmıştı. Bu yılki etkinlik katılımcı ve ziyaretçi sayısı ile coğrafi erişim açısından şimdiye kadarki en başarılı EMEA konferansı oldu.

Lyon’da düzenlenen konferansın başarısından memnun olduklarını belirten 2017 Dscoop Konferans Başkanı Olivier Gravet, şunları söyledi: “45 ülkeden bin300 civarında katılımcının olması bu topluluğun gücünün ve coşkusunun bir göstergesi. Rakamlardan daha çok, üyelerimizden duyduğum başarı hikâyeleri Dscoop’un her dijital baskı yenilikçisinin takviminde yer alması ve kaçırılmaması gereken bir etkinlik olduğuna inandırdı.”

Sonraki yıl düzenlenecek olan EMEA konferansının ayrıntıları henüz yayınlanmamış olmasına rağmen, Dscoop topluluğu 2018 yılına kadar boş oturmayacak. Gravet, konuyla ilgili şunları söyledi: “EMEA etkinliğimizin kapılarını kapattığımız halde, bu sizi ancak gelecek yıl göreceğiz demek değil. Yerel etkinlikleri her zaman programımıza ekliyoruz, önceki lokasyonların bazılarını yeniden ziyaret ediyoruz ve lokasyonlarımıza yenilerini ekliyoruz. Bu stratejinin temelinde, yıl boyunca etkinliklerde kurdukları ilişkileri korumak isteyen üyelerden alınan geri bildirimler bulunuyor.”

Dscoop Küresel Kurulu Başkanı Julian Marsh ise şunları söyledi: “Dünya genelinde her yıl düzenlenen 25 konferansımıza ilave olarak, Dscoop şimdiye kadar 20 ülkede 75 yerel etkinlik düzenledi. Yerel etkinliklerimizi arttırarak bu sayıyı daha da arttırmayı planlıyoruz.”

“Yıllık konferanslarımız, çevrimiçi plafortmumuz ve yerel etkinliklerimiz arasında yer alan Dscoop üyelerine ağ oluşturmaları, endüstrinin sunduğu en iyileri öğrenip görmeleri ve daha da önemlisi ilham almaları için büyük bir fırsat sunuyor. EMEA 6 için de durum farklı değil Solutions Showcase’de gösterilen olağanüstü bir ‘yeni fikirler kutlaması’ ile konferans programındaki zengin eğitim içeriği arasında, Dscoop üye çalışmalarının doruk noktası Inkspiration ödüllerini takdim etti.”

İdari Sponsor HP tarafından desteklenen Dscoop Diamond Partners Scodix ve Trotec Laser, Platinum Partners ABG International, motioncutter, Antalis ve IEN Industrie, ve 58 ek partnerle, Lyon’da düzenlenen EMEA 6 etkinliği Dscoop’un 25.nci küresel konferansı oldu. Şimdiye kadar etkinliklere 80 ülkeden 30.000 katılımcı çeken topluluk yıldan yıla büyüyor.

Dscoop üyeleri için ilginç yeni fırsatlar konusunda başka duyurular bu yaz yapılacak. Dscoop üyeliği ücretsiz ve dscoop.org/ adresinden üye olabilirsiniz.

 

#Dscoop #HPIndigo #Matset #DscoopEMEA