Anasayfa » Baskı Sonrası » Duplo International Yeni Ofisinin Açılışını Yaptı
Duplo International Yeni Ofisinin Açılışını Yaptı

Duplo International Yeni Ofisinin Açılışını Yaptı

 

Duplo International Yeni Ofisinin Açılışını Yaptı

Duplo International Surrey Addlestone’da bulunan ve “Automated Precision House” olarak bilinen 10 bin metrekare alana sahip özel olarak inşa edilmiş uluslararası genel merkezine taşındı.

 

Güneş panelleri, yağmur suyu geri dönüşüm sistemi, hava ve güneş delikleri, çevre ile ilgili en son sürdürülebilirlik standartlarına uygun şekilde tasarlanan Automated Precision House’da Duplo’nun kurumsal ve sosyal sorumluluk stratejisi ile aynı doğrultuda binaya eklenmiş birkaç özellik.

Duplo’yu İleriye Taşıyacak Bir Tesis
14 Şubat günü Duplo temsilcileri ve bazı basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirilen açılış etkinliklerini Pasifik Mümessillik’ten Serdar Tokel, Sedat Onar ile birlikte takip ettik. Yeni tesisin sürdürülebilir ileri teknoloji ve “Automated Precision” alanında şirketin marka imajını daha yakından yansıttığını belirten Duplo Genel Başkanı Robin Greenhalgh, sözlerine şöyle devam etti: “Bu, tek bir çatı altında, müşterilerimizin yanı sıra personelimize de mükemmel hizmet sunabilmek açısından Duplo International’ın tarihinde bir dönüm noktasıdır. Gelecek birkaç ay içinde piyasaya sürmeye hazırlandığımız yeni ürünlerle donatılan yeni tesis Duplo’yu ileriye taşıyacak bir platform olacak. Bu doğrultuda, sadece yeni tesiste yaptıklarımız ile değil, Drupa’daki büyük standımız ile de 2012 yılında iyi bir başlangıç yapılacak.”

Karbon Ayak İzleri Nötr Hale Getiriyor
Son teknolojiye sahip binada karbon ayak izleri % 85 azaltılırken operasyon maliyetlerinde % 65 azalma oluyor. Bütün bunlar, havanın sıcaklığını toplayan ve daha sonra bunu zemin altı ısıtması için kullanan Hava Kaynağı Isı Pompaları gibi ekipmanlar kullanılarak elde edilebiliyor ve yakıt kullanılmadığı için uygun teknoloji olarak kabul ediliyor.
Duplo International İK Müdürü Jane Doyle, başından itibaren bu projede yer aldığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu proje bizim için çok önemli. Amacımız, mümkün olduğu kadar çok malzemeyi yeniden kullanarak karbon açısından nötr hale gelmek. Bu amaç doğrultusunda, IPEX 2010 standımızda yer alan öğelerden bazılarını da yeniden kullanıyoruz. Hedefimiz, 2013 yılında karbon açısından nötr hale gelmek.”
Duplo, 400 metrekarelik’lik son teknoloji ile donatılmış yeni showroom’da piyasaya çıkan iki yeni ürünün yanı sıra en yeni dijital ve ofset baskı Finishing ekipmanlarını sergiliyor.