Anasayfa » Aktüel » Duran-Doğan Ambalaj, Heidelberg Teknolojisi ile Çok Daha Güçlü

Duran-Doğan Ambalaj, Heidelberg Teknolojisi ile Çok Daha Güçlü

Duran Doğan Ambalaj’ın yeni ofset baskı makinesi, 23 dev konteyner ile kurulacağı yere ulaştı. Lojistik sistemine ve toplamda 300 ton ağırlığa sahip olan Speedmaster XL 145-8+LYYL-UV, kuruluşu bittiğinde 42 metre uzunluğa ve 4.6 metre yüksekliğe sahip olacak.

Türkiye karton ambalaj sektörünün en eski ve tecrübeli firmalarından Duran Ofset ve Doğan Matbaacılık’ın 2005 yılında birleşmesi sonucu Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş., İstanbul, Hadımköy’deki 18 bin metrekarelik kapalı alana sahip üretim ve yönetim merkezi ile yıllık 25 bin ton karton üretimi gerçekleştiriyor.

Uluslararası markalar için yüksek kalitede ambalaj üretimi gerçekleştiren firma, üretiminin büyük kısmını yurtdışına ihraç etmektedir.

Duran Doğan’ın mevcut makine parkında 70×100 ve 100×140 cm sınıfında ofset baskı makineleri kullanmaktadır ve en son yatırımları olan Heidelberg Speedmaster XL 145-8+LYYL-UV ile dünya çapında sadece üç adet bulunan özel bir konfigürasyona sahip oldular.

Heidelberg’den yatırım düşüncesi ve görüşmeler 2013 yılında başladı. Başlangıçta 70×100 cm sınıfındaki XL 106 için başlayan görüşmeler; Heidelberg’in XL 145 serisinin üstün performansı, üretim kalitesi ve yüksek verimliliği ile de tanıştıktan sonra alternatifler arasında eklendi.

drupa 2016 fuarı sonrası yatırım şekillendi ve görüşmeler hızlandı. Bu görüşmelere Heidelberg Türkiye yönetiminin yanı sıra, Heidelberg’in merkez yönetimi de büyük destek verdi ve 2017 yılı Eylül ayında yatırım anlaşması imzalandı. Böylelikle bu özel konfigürasyondaki makinenin üretimi, testleri ve onay süreçleri başlamış oldu.

Planlanan işler ve malzemeler ile ilgili Heidelberg’in Almanya Fabrikası’nda defalarca kez deneme baskıları ve performans testleri yapıldı.

Geçtiğimiz Mayıs ayı sonunda Türkiye’ye ulaşan makinenin kuruluşu devam etmekte olup, Ağustos ayı sonuna kadar tam olarak devreye alınması planlanıyor.

Duran Doğan Ambalaj, yıllarca farklı marka makineler ile üretim gerçekleştirmesi nedeniyle Heidelberg markasının farklılıklarını kendi üretim ortamlarında görüp gelecekteki yatırımlarını buna göre şekillendirmeyi planlamaktadır.

Teknoloji harikası: Speedmaster XL 145-8+LYYL-UV

drupa 2016 sonrası Heidelberg’in tanıtmış olduğu Intellistart, akıllı rehber ve yönlendirme, Prinect Press Center XL2 kumanda sistemi, Prinect Inpress Control 2 dahili renk ve register ölçüm sistemi gibi bir çok üstün teknolojiyi barındıran makine, 8 baskı ünitesi, çift lak ve çift kurutma ünitesine sahiptir.

Duran Doğan Ambalaj’ın yeni ofset baskı makinesi, 23 dev konteyner ile kurulacağı yere ulaştı. Lojistik sistemine ve toplamda 300 ton ağırlığa sahip olan Speedmaster XL 145-8+LYYL-UV, kuruluşu bittiğinde 42 metre uzunluğa ve 4.6 metre yüksekliğe sahip olacak.

 

#Heidelberg #SpeedmasterXL #DuranDogan #Ambalaj #Yatirim #BuyukYatirim #KartonAmbalaj #DunyadaUcuncu #Ofset #MikeAcemyan #LevonKarabosyan #Tolga Gürşen #Sadık Özcan#Faruk Ekinci #Siyami Selim #HeidelbergTurkiye #TurkiyedeAmbalaj