Anasayfa » Dijital » DURST, Etiket & Ambalaj Çözümleri

DURST, Etiket & Ambalaj Çözümleri

Durst, inkjet dijital baskı sistem teknolojilerinde  öncü ve gelişmiş dijital baskı ve üretim teknolojilerinin dünya lideri üreticisidir. Durst’un üretim ve geliştirme merkezleri Brixen ve Lienz’de (İtalya ve Avusturya’da iki çok güzel kasabada) bulunuyor. Durst, değerleri yenilikçiliğe, müşteri odaklılığına, sürdürülebilirliğe ve kaliteye odaklanan 80 yıllık geçmişi olan bir aile şirketidir.

Hemen hemen yirmi yıldır Durst, profesyonel inkjet dijital baskı sistemleri üretmekte olup; geniş formatlı grafikler, etiket ve ambalaj, oluklu mukavva, seramik ve tekstil sektörlerine yönelik yüksek kaliteli, yüksek performanslı çözümleriyle mükemmel bir saygınlık kazanmış durumdadır.

Tau 330 Serisi Sistemler

Durst, etiket dijital baskı sistemleri TAU 330 Serisi için patentli tek geçişli UV inkjet teknolojisini kullanmaktadır. Endüstriyel ve güvenlik etiketleri, otomotiv ve elektronik endüstrilerindeki dayanıklı etiket uygulamaları, yiyecek ve içecek sektörü ve sağlık ve hijyen alanlarında, Tau 330 güvenilir proses stabilitesi sunmaktadır.

Tau 330 RSC, 330 mm (13 inç) baskı genişliğine ve dakikada 78 metreye kadar yüksek baskı hızına sahip dijital UV inkjet etiket ve ambalaj dijital baskı sistemidir. Bu 1,200 x 1200 dpi’lik bir baskı çözünürlüğünde saatte 1,485 m2’lik bir üretim kapasitesine karşılık gelmektedir. Yeni geliştirilen, yüksek pigmentli Durst Tau mürekkepleri için 8 renk (CMYK + W + OVG) ile donatılmış olan dijital baskı sistemi, olağanüstü flekso baskı kalitesi üretir ve Pantone renk alanının %98’e varan simülasyonunu sağlar.

Durst Tau sloganı “Dijital Geleceğini Yapılandır” sloganı ile uyumlu olarak, Tau 330 RSC, inline laser finishing sistemi LFS 330 ile birlikte bir dijital baskı sistemi olarak veya ilave konvansiyonel baskı sonrası ünitelerin kombinasyonu (OMET XFlex-X6 serisi veya diğer baskı sonrası sistem üreticilerinin ekipmanlarıyla) ile hibrit bir çözüm olarak veya bağımsız bir dijital baskı sistemi olarak çalışabilmektedir.

Baskı malzemesi yelpazesi kuşe veya kuşe olmayan, taşıyıcılı veya taşıyıcısız özelliklerde; kâğıt, beyaz ve şeffaf film, PP, PE, PVC, PET, BOPP ve alüminyum folyo içermektedir. Bu, kullanıcıya baskı malzemesi ve uygulama çeşitliliği açısından çok büyük bir esneklik sağlamaktadır.

Tau 330 RSC, etiket & ambalaj baskı firmalarının pazarlarını genişletmelerini destekleyecek şekilde; yüksek kaliteli, yüksek hız ve renk seçenekleri gibi rekabetçi avantajları ortaya koyan gelişmiş dijital baskı sistemi standartlarını belirlemektedir. Profesyoneller, kısa bir süre içinde önemli sayıda sipariş vererek yenilikçi TAU 330 RSC’yi ödüllendirmiş bulunmaktadır.

Ayrıca Durst, TAU 330 RSC’nin yüksek kapasitesini desteklemek için aşağıdaki farklı araçları da sunmaktadır.

Durst İş-Akış, Etiket

Durst, Tau 330 serisi için ayrı bir etiket iş akışı çözümü sunmaktadır. Bu her şeyin içinde bulunduğu iş akış çözümü, veri yönetimi ve baskı verilerinin hazırlanmasından yazıcıdaki çıktılara ve raporlamaya kadar tüm süreçleri kapsamaktadır. Yazılıma erişim, tarayıcı tabanlı olup, herhangi bir ek kurulum gerektirmeden mobil cihazlardan da yönetilebilmektedir.

Durst İş-Akış çözümü, değişken veri yazdırma, mürekkep tüketim hesaplaması, yüksek hızlı RIP, renk tabloları ve renk kataloğu derlemesi, aynı anda çoklu baskı sistemi yönetimi ve daha birçok özellik modüler olarak her hangi zaman ve zeminde genişletilebilmektedir. Durst Concerto iletişim sunucusu, harici MIS / ERP sistemlerinin yanı sıra web’den baskı portallarına entegrasyona izin vermektedir.

İş akışında DURST, DW-L aşağıdaki işlemleri yapmaktadır;

 • İş bilgisi ve özelliklerinin özel yönetimi,
 • Kullanıcı grupları tarafından işin durumunun her an gözlemlenmesi,
 • Müşteri hizmetleri, medya tasarımcıları, medya teknolojileri ve kontrol sistemleri ile ara yüz sağlanması,
 • Yükleme sırasında baskı verilerinin kontrolü ve düzenlenmesi,
 • Müşteri iletişimi için bilgilendirme raporlarının temini,
 • Tarama ekranında baskı verilerinin açık ve modern bir ekranda gösterimi,
 • Basit veri hazırlıkları için “Adobe Illustrator” Plug-In temini,
 • Doğrudan tarama ekranından veya “Adobe Illustrator” üzerinden değişken veri baskı işlemleri; metin, Numara, görseller, şekiller, renkler ve barkotlar,
 • İlk andan itibaren mürekkep maliyet hesaplaması,
 • Özel renkler için gerçek-renk ölçüm değerleri (Delta E76 ve Delta E00),
 • Farklı profillere bağlı olarak optimize mürekkep tüketimi (düşük maliyet, standart veya en iyi uyum modları),
 • Geri çağırma ve iş tekrarı gibi tüm işlem adımlarının her an dökümünün alınması,

Hassas ve doğru mürekkep maliyet analizi

Durst Etikete yönelik İş Akışı yazılımı; bir baskı işi oluşturulur oluşturulmaz  mürekkep tüketiminin tam olarak hesaplandığı bir  çalışma ortamıdır. Bu, müşteri taleplerine hızlı ve basit bir şekilde yanıt verme olanağı sunarak tekliflerin doğru ve hızlı bir şekilde hazırlanmasını sağlar.

Otomatik veri hazırlanması

95’ten fazla ön-ayar, baskı öncesi iş akışı sırasında işi baskıya hazırlama işlemini hızlı ve kolay hale getirir. Spot renklerin eşleşmesi, spot renklerinin yeniden adlandırılması, belirli bir şekle göre kesim dosyasının üretilmesi, ton düzeltmelerine izin verilmesi veya alanların beyaz bir arka plan oluşturması gibi otomatik seçenekler tarayıcı kullanılarak baskı dosyasına kolayca uygulanabilir. Dosya açmak için ek bir grafik programına gerek yoktur, böylece zamandan tasarruf edilir ve verimliliği artırır. Müşterinin orijinal verileri her zaman korunur ve gerekirse tekrar geri yüklenebilir

Renkleri tam olarak oluşturma

Kanıtlanmış hesaplama yöntemleri, tanımlanmış spot renklerin doğru olarak basılmasını sağlar. Sistem çapında, malzemeye özel veya müşteriye özel renkler yaratma olasılığı ile Durst Etiket İş Akışı tanımlanmış müşteri renklerinin mükemmel bir şekilde yeniden üretilmesini daima garanti eder.

Durst Web-to-Print

Durst Web to Print, müşterinizi dijital baskı sisteminize doğrudan ve devamlı dijital bağlantı ile entegre eden kapsamlı bir ticari web portalıdır. Müşteriniz dahili ürün tanımlayıcıları, çevrimiçi editörleri ve gelişmiş 3D ürün canlandırmasını kullanarak siparişini tek tek oluşturabilir ve değerlendirebilir. Süreçte çok sayıda şablon kullanılabilir. Durst Concerto, Durst Web to Print’in Durst İş Akışı Sistemine tam olarak entegre olmasını sağlar. Sistem yeni müşteri işlerini otomatik olarak üretir, baskı verilerini kontrol eder ve hazırlar ve gerekirse yazıcıya doğrudan gönderir. Durst Etiket İş Akışı ile birlikte Durst Web to Print, internet pazarını yakalamak ve firmaya daha fazla çeşitlilik kazandırmak için güçlü bir araçtır.

Değişken Veri Baskı Uygulamaları

Adobe Illustrator plug-ins, bir yazdırma işine metin, barkod, görüntü veya renk gibi değişken öğeler eklemeyi kolaylaştırır. Seri numarası olarak bir değişken eleman oluştururken, veritabanı olmadan yönetmek bile mümkündür. Değişken metin bir veya birkaç renkten oluşabilir ve ayrıca herhangi bir gerekli şekle de sokulabilir.

 

#Durst #Tau330 #Nadirkargi #dijitalBaski #DijitalEtiket #Etiket