Anasayfa » Etiket » ebeam, Uteco ve INX Digital, Dijital Kitlesel Kişiselleştirme Teknolojisini Piyasaya Sürüyor
ebeam

ebeam, Uteco ve INX Digital, Dijital Kitlesel Kişiselleştirme Teknolojisini Piyasaya Sürüyor

Elektron demeti (EB – Electron Beam) teknolojisinin geliştiricisi ve imalatçısı olan ebeam Technologies ve ortakları Uteco Converting ile INX Digital International, dolaylı olarak gıdayla temas eden esnek ambalajların ve etiketlerin güvenli bir şekilde kitlesel kişiselleştirilmesi için ilk uçtan uca endüstriyel dijital narrow web sistemini piyasaya sürüyor.

Yeni dijital üretim hattı Uteco’nun bobin çalışma uzmanlığı, INX Digital’ın kişiselleştirme ve dijital teknolojileri ve baskı motoru uzmanlıkları ve sıralı ebeam Technologies’in ebeam Compact 80/400 kür ünitesi ile oluşturulmuş. 4 renkli sistem yeni geliştirilen INX Digital’in EB-kürlenebilir mürekkepleri olan fotobaşlatıcısız inkjet’i kullanıyor ve çözünürlüğü 720 x 360 dpi’a, çıktı hızı ise 25 m/dak’ya ulaşıyor. Ayak izi sadece 4,4 x 1,5 m olan cihazın ortaklarına göre, düşük enerji / kirletme teknolojisine sahip olması baskı oda ortamlarına güvenli ve uygun bir şekilde uyum sağlaması anlamına geliyor. ebeam Technologies ve INX International bu yılın başında, EB yenilikçiliğini arttırmak amacıyla bir ortaklık kurdu.

In-line EB curing özellikli yeni endüstriyel uçtan uca inkjet üretim hattı, esnek ambalaj sektöründeki baskı ve dönüştürme profesyonelleri ile marka sahiplerinin değişken baskı (ürün kişiselleştirme, kısa tiraj piyasa testi, talep üzerine baskı veya operasyon başına baskı ve yerel alan ani promosyonları gibi) sayesinde sunulan piyasadaki fırsatlardan faydalanmasına imkan veriyor.

INX Digital EB-kürlenebilir mürekkepler fotobaşlatıcısız olduğu için, ambalaj matbaaları dolaylı kişiselleştirilmiş gıda ambalajları bulunan müşterileri hedef alabilecek. Bu arada in-line EB kürlenebilir, daha yüksek kuruma seviyesi, dayanıklılık, daha üstün parlak sonlandırma ve tüm renkleri kurutma imkanı sağlar. Anında kuruma özelliği ürünün piyasaya ulaşma süresini kısaltıyor çünkü, uzun süren kuruma aşaması ve kesim işlemi öncesi depolama süreçleri ortadan kaldırılıyor. Böylece solventlere olan ihtiyaç da ortadan kalkıyor, neredeyse hiç VOC üretilmiyor ve çok az enerji gerekiyor.

ebeam Technologies iş geliştirme müdürü Elsa Callini, sistemi ‘tümüyle özgürlük’ olarak tanımladı ve şunları söyledi: “Tedarikçinizi seçmekten farklı pekçok paketler üretmeye kadar istediğiniz gibi uyumlu dijital basılmış paketler, kişiselleştirme dünyasında paket tasarlayıcılarının hayal güçlerini özgürleştiren ve değişken baskı çıkaran bir sistem. Kişiselleştirme marka sahiplerinin ürünlerini farklılaştırması için mükemmel bir yöntem haline geliyor. Bu sayede, fikirlerini test etmek için ekonomik kısa vadeli çözümlerimizi kullanabilecekler.”

Uteco dijital bölüm başkanı Mario Gazzani, yeni çözümlerini Labelexpo’da tanıtmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu üretim hattında yapılan yenilikçiliğe ilave olarak, dijital baskı pazarında yeni bir işletme modeli kullanıldı çünkü bizimle birlikte müşteri de tedarikçilerini seçmekte serbest ve click-charge yok.”

Sistem ticari olarak Labelexpo Europe 2017’de piyasaya çıkacak ve Uteco Converting satış kanalı aracılığı ile satılacak. INX Digital EB-curable inkjet mürekkepler Eylül 2017’den itibaren mevcut olacak.

#ebeam #LabelexpoEurope2017 #MarioGazzani #INXDigital #UtecoConverting #DijitalTeknoloji #Kişiselleştirilmiş