Anasayfa » Ambalaj » ECMA Ödülünü Türkiye’ye Getirdiler

ECMA Ödülünü Türkiye’ye Getirdiler

ProCarton/ECMA tarafından her sene organize edilen, karton ambalaj sektörünün dünyada en prestijli ödülü olarak öngörülmüş, Karton Ambalaj Ödülleri 2016’da Kozmetik dalı ödülleri, Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen tören ile sahiplerini buldu.

20 yıldır farklı kategorilerde ödüllerin dağıtıldığı bu organizasyonda Türkiye’den PrintPark, kozmetik kategorisi ödülüne layık görüldü. Daha önce 2009 yılında aynı başarıya ulaşan PrintPark böylelikle Türkiye’ye tek başına ikinci kez bu ödülü getirmiş oldu. PrintPark’tan yapılan açıklamada ödül alan kutu ile ilgili olarak şu bilgilere yer verildi:

İlgi Çekici Kutu

Bu kutu yeni geliştirilmiş ürünleri son derece ilgi çekici bir şekilde sunmaktadır. Son kullanıcının dikkatini çekmek için güncel trendler üzerinde durulmuştur.

Moda ve Kozmetik Sanayi birbiri ile eş popüler stilleri kullanmaktadır. Kadife dokunun, trend kaz ayağı deseni şekilleri ile kutu üzerinde kusursuz uygulanması ile mükemmel bir görüntü sağlanmıştır.

1Birinci sınıf metalizeli Bristol karton üzerine, yüksek kalitede UV baskı yapılmıştır. Bitiriş olarak yapılan özel kadife baskısı kutunun katlama yerlerinde ve kenar dönüşlerinde dahi başarılı şekilde uygulanmıştır.

Sonuç olarak satış noktalarında gözalıcı bir ürün haline gelmiştir. Normalde sezon koleksiyonu olarak düşünülen bu ürünlerden bazıları elde ettiği satış başarısı ile kalıcı ürün haline gelmiştir.

JürininYorumu

Bu kutular koleksiyonun kendi adı olan “bütün ilgi benim üzerimde” iddiasına tam olarak karşılık gelmektedir. Jüri, ürün ve tasarım bütünlüğü ile beraber uygulanan kusursuz baskı teknikleri ve kutunun ele alındığında verdiği dokunuş hissini etkileyici bulduğunu, belirtti.

#PrintPark #ECMA #ProCarton #ambalaj #kartonkutu #ECMAOdul #FeritDansık