Anasayfa » Aktüel » Eğitime Destek Olmayı Sevdiğimiz Doğrudur

Eğitime Destek Olmayı Sevdiğimiz Doğrudur

Ticari yayınız ama bütün işimiz ticaret olacak değil ya…

Sorumluluk hissettiğimiz başka alanlar da var.

Önceliğimiz ise eğitim. Yani ne kadar çok bilgi ve bilgili matbaacı o kadar yüksek başarı oranı.

Esasen yayın olarak ana görevlerimizden biri bu ama -yayının dışında da bir şeyler yapmak lazım, deyince adı sosyal sorumluluk oluyor.

Burada odak noktamız konusu eğitim olan tek STK’mız; BASEV. Bugüne kadar BASEV’i zevkle takip ettik ve katkı sunmaya çalıştık. Biliyorsunuz Vakfın dergisi Basım Dünyası son iki sayıdan bu yana içerik ve grafik olarak şirketimizin uhdesinde. Bu da ticari bir iş ancak ilişkilerimizi iyice ısıtmaya vesile de oldu.

Bugüne kadar BASEV’in yüksek ve orta öğretim komitelerinin çalışmalarına bizden istendiği sürece destek olmaya çalıştık. Yani nerede bir eğitim var ise oraya yetişmeye gayret ettik. Bunlardan bir tanesi de Vakfın geçtiğimiz yıl hubergroup öncülüğünde yaptığı Eğitimcinin Eğitimi etkinliğiydi. Takip etmek hatta bir seminer vermek imkânı da bulmuştuk.

Bu projeyi “Meslek Lisesi Sektör Meselesi” başlığı ile bu yıl tek başına üstlenen hubergroup’a destek olmaya devam ediyoruz. İlk iki toplantıyı izledik, üçüncüsü yine MATBAA&TEKNİK’in semineri olacak. Bu kez hedef kitle 21 başarılı matbaa öğrencisi. Öğretmenleri seçti, hubergroup tüm masraflarını üstlenerek bu çocukları okullarından alıyor, seminer alanına taşıyor, yeme içmelerini organize ediyor ve tabii seminerleri ve konuşmacılarını da. Takip eden aylarda teknik gezileri de yapacak. Geçen ay seminerlerden birincisi haber yapmıştık, bu ay ikincisini yazdık. Üçüncü toplantı tatil dönüşü Mart başında yapılacak. Onu da Nisan sayımızda okuyabilirsiniz.

Bunun dışında İstanbul Üniversitesi ile aslında biraz da Erdoğan Hocam ile hukukumuzun da getirdiği bir işbirliğimiz olacaktır, bu sene. Durmak yok çalışmaya devam.

Bu ay size çok daha büyük bir projeden bahsedeceğim. Detaylarını takip edecek yazımda bulabileceğiniz

bu proje, 1990 öncesinde daha irisi yok ise bugüne kadar bir matbaacılık lisesinde yapılmış en büyük Okul – Sanayi İşbirliği Projesi. Altında BASEV ve biz dahil otuz dört şirketin imzası var, tabii Okul Müdürü’nün ki en üste yerleştirilince otuz beş ediyor.

Projenin lansmanı ve açılışı bu aybaşında yapılacak. Çatı kuruluş olarak başında BASEV’in bulunduğu, MATBAA&TEKNİK’in canhıraş destek verdiği devletin ortaya koyduklarına endüstrimizin de omuz verdiği bu projenin detayları arkada okuyunuz. Belki 31 şirketin dışında kalanlar için de teşvik olacaktır.

Matbaa eğitimi gerçekten herkesin bir ucundan tutması gereken en önemli sorumluluğumuz. Elinden tutmak için de her zaman paraya ihtiyaç olmayacak. Nasıl olabileceğini de lütfen sorunuz ya da tekliflerinizi çekinmeden paylaşın. BASEV ile ya da bizimle…

Saygılarımla

 

 

 

#MatbaaEgitimi #Egitim #BorsaIstanbulKavakli #BASEV #hubergroup #IstanbulUniversitesi #AltinciMatbaaTeknolojileriSempozyumu