Anasayfa » Aktüel » Eğitime Destek Vermeye Devam
destek

Eğitime Destek Vermeye Devam

Eğitime Destek Vermeye Devam

Meslekî Eğitime destek verme çabalarında Sosyal Sorumluluk Projeleri düzenleyerek katkı veren hubergroup Türkiye, yeni eğitim öğretim yılında da yeni projesi ile desteğini sürdürüyor.

destekGeçtiğimiz yıl “Eğitimcinin Eğitimi” başlığı ile matbaa öğretmenlerine yönelik bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren hubergroup Türkiye, bu eğitim öğretim yılında da “Meslek Lisesi, Sektör Meselesi” başlığı ile benzer bir projeyi bu kez matbaa öğrencileri için hayata geçirdi.

Borsa İstanbul Kavaklı, Dr. Oktay Duran ve İTO Zeytinburnu MTA Liselerinin matbaa bölümü öğrencilerine odaklanan ve okullarından seçilmiş toplam 21 öğrenciye her ay bir seminer veya teknik gezi ile bilgi ve vizyon kazandırmayı hedefleyen projenin ilk semineri geçtiğimiz ay hubergroup Türkiye binasında “renk yönetimi ve mürekkep eğitimi” başlığı ile yapıldı. Seminerde öğrenciler temel mürekkep ve renk eğitimi alırken öğretmenler de “ileri seviye mürekkep eğitimi” seminerine katıldılar.

2018’de onuncu yılını kutlayacakları Ink Academy ile sağladıkları başarılı sonuçların “daha neler yapılabiliriz” diye düşünme konusunda kendilerini yüreklendirdiğini söyleyen hubergroup Türkiye Yönetim Danışmanı Fatma Apaydın, bu fikirle “Meslek Lisesi, Sektör Meselesi” projesini başlattıklarını anlatıyor:

“Bu düşünceler 2017 Eylül ayında hubergroup Türkiye Sosyal Sorumluluk Proje Gurubu kurmamızı sağladı. Hepimiz önceliğin eğitim ve gençler olması gerektiği konusunda kolaylıkla hemfikir olduk. Çünkü ülkemizin ilerlemesi ve hak ettiği yere gelmesi ancak gençlerin eğitimi ile mümkün.”

destekProje 6 Ocak’ta Borsa İstanbul Kavaklı MTAL konferans salonunda kâğıt ve film olmak üzere iki ayrı sunumla yapılacak “baskı altı malzemeleri eğitimi” nin ardından öğrencilerin kariyer planlamalarına yardımcı olmayı hedefleyen “baskının geleceği ve sektör hakkında bilgilendirme” semineri ile devam edecek. Proje farklı üretim gurupları içeren teknolojilere sahip matbaalara yapılacak teknik gezilerle devam edecek. Mayıs ayında sonuçlanacak projeyi takiben talep edilirse öğrenciler için staj imkânları sağlanacak.

MATBAA&TEKNİK dergisi olarak gönülden destek verdiğimiz bu projenin endüstrimize çok istenen, beklenen; öğrenebilme kabiliyetleri artırılmış, analitik düşünebilen ve kolay adapte olabilen iş gücünün kazandırılması konusunda tüm endüstri bileşenlerini de heyecanlandırması ve teşvik etmesini ümit ediyor ve hubergroup Türkiye’yi de bu çalışmalarından ötürü tebrik ediyoruz.

#hubergroupTurkiye #FatmaApaydın #InkAcademy #Egitim #Seminer #BirMatbaaTeknikVar