Elektroser Atakta
Anasayfa » Dijital » Elektroser Atakta

Elektroser Atakta

Elektroser Genel Müdürü Öncü Güyer şirketin satış ve servis gücünü özellikle tüm ülkeye ulaşabilme kabiliyetini yeni temsilcilikleri Screen için bir avantaj haline getireceklerini, söylüyor.

Baskı pazarımızın yakından tanıdığı bir isim olan Öncü Güyer, Ocak 2017 itibariyle Elektroser A.Ş. Genel Müdürlüğüne getirilmişti. Ofis otomasyonu konusunda 36 yıllık geçmişi 15 farklı bölge müdürlüğü çok sayıda bayii ve 500 aşkın uzman kadrosu ile hizmet veren Elektroser Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Hoşgör, özellikle kağıtsız ofis uygulamasının da etkisi ile ofis otomasyonu konusunda bir daralma yaşandığını söylüyor: “Bu daralmaya karşılık olarak üretim tarafında neler yapabileceğimizi görmek istedik. Screen markası bu anlamda bizim için yeni bir iş alanı demek. Gücümüzü ve kanal yapımızı servis ve satış olarak Türkiye’nin her noktasına ulaşabilme kabiliyetimizi Screen için kullanmak istiyoruz.”

hunkeler_2017-(194)

Elektroser Genel Müdürü Güyer ise şirketin satış ve servis gücünü özellikle tüm ülkeye ulaşabilme kabiliyetini yeni temsilcilikleri Screen için bir avantaj haline getireceklerini, söylüyor. Özellikle yayıncılıkta matbaa sektörünün dijitale dönme yolunda olduğunu anlatan Güyer, özellikle eğitim yayıncılığı ve ticari yayıncılıktaki dijital dönüşüme, dikkat çekiyor. İş yapış modelimizi değiştireceğiz, diyen Güyer, MATBAA&TEKNİK’e şu açıklamaları, yaptı:

Dijitale geçiş için dönüşüm şart

“Mavi yakadan beyaz yakaya dönüşü hedefleyen matbaalara ulaşacağız. Screen markasının özelinde hedefimizde yayıncılara hizmet veren matbaalar, yayıncılar, e-ticaret alanında çalışan matbaalar ve data ile işi olan herkes var. Kendi işlerinde yapısal dönüşümler planlayanlar için güvenilir bir danışman olarak çalışacağız. Pazarda halen sürdürdükleri baskı işlerini daha iyi bir teknoloji ile basmak dijital baskıya geçiş değil. Dijital baskıya geçmek isteyen matbaaların projeleri olmak zorunda. Screen gibi bobin beslemeli dijital baskı makineleri pazarda kendine sağlam bir yer edinemedi. Bunu sağlayabilmek için doğru projeleri olan bobin beslemeli dijital baskı ile çalışacak ve bu işi sürdürmeye inançlı firmalarla çalışacağız ve başarıyı beraberinde getireceğiz. Çok yakın bir zamanda ilk Screen kurulumumuzu da duyacaksınız. 2018 ilk çeyreğine kadar en az iki hat Screen kurulumu yapacağız. Sadece yayıncılıkta değil. Ambalaj ve etikette de yakın zamanda Elektroser olarak portföyümüzü geliştirecek ve pazardaki dijital baskı miktarını artıracağız. Tüm bu çalışmalara Elektroser’in 50nci yılını karşılamak için yapıyoruz.”

Standart ofset kağıdına baskı

“Screen kalite seviyesi ile endüstride bir değişimi simgeliyor. Yeni mürekkep teknolojisi ile 40 gramdan 250 grama uzanan bir aralıkta primer olmadan doğrudan standart ofset kağıtlarına baskı yapabiliyor. Ofsete rakip renk gamutuna sahip bir mürekkep seti ve sizi işiniz üzerinde tam kontrol sağlamaya yönlendiren yazılımı ile ticari baskı ve yayın uygulamaları için mükemmel bir platform. Üç ayrı hız ayarı ile ihtiyacınız olan üretim kalitesi ve zamanını bir denge içine oturtabilir. Maksimum hızda dakikada 120 metre basabilirsiniz ki bu bin 600 A4’e tekabül ediyor. Ya da 4 gri seviyesi ile yumuşak yarım tonlarla kombine edilmiş 1200 x 1200 dpi’lik yüksek bir baskı kalitesi için dakikada 50 metre hız ile de kullanabilirsiniz.”

#HID17 #Hunkeler #HunkelerInnovatondays #Screen #OncuGuyer #Elektroser #DijitalBaski #TruejetPress #Inkjet #Matbaa #Baski

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*