Anasayfa » Dijital » En Gelişmiş Inkjet Etiket Üretim Makinesi: EFI Jetrion 4950 LX

En Gelişmiş Inkjet Etiket Üretim Makinesi: EFI Jetrion 4950 LX

EFI, dünyanın en büyük inkjet dijital baskı makinesi ve yazılım üreticilerinden bir tanesidir. Bünyesinde inkjet baskı makinesi kategorisinde satışı olan ürünler; JETRION dijital etiket baskı makinesi, VuteK dijital inkjet geniş ebat baskı makinesi, Cretaprint dijital inkjet seramik baskı makinesi, Reggiani dijital tekstik baskı makinesidir. Amerikan firması olan EFI, tüm dünyada 3000’den fazla çalışanıyla sektörün en güçlü dijital baskı makinesi ve yazılım üreticilerindendir.

Mert Yarar, Dereli Graphic

EFI Jetrion grubu, UV veya LED kurutmalı ink jet baskı özelliğini, lazer kesim özelliğini, lak ve laminasyon özelliklerini, ayıklama ve dilimleme özelliklerini aynı makine üzerinde sunan tek platformdur. Üretimini gerçekleştirmek istediğiniz ürünü PDF formatında, EFI FIERY RIP yazılımı üzerinden gönderip, dilerseniz 1 adet etiket, dilerseniz 100,000 adet etiket olarak üretebilirsiniz.

dereli_efi_jetrion_02_17-(1)

EFI JETRION 49xx serisi baskı makinesinde iki farklı seçenek model bulunmaktadır.

Birincisi, EFI JETRION 4950LX, 330 mm baskı eni, 1000W çift lazer kesim kafaları ile rakiplerinin sunamadığı bir teknolojiyi müşterilerine sunuyor. LED kurutmalı ink jet baskı kafaları ile birlikte, dakikada 48 metre baskıyı ve kesimi aynı anda yapabiliyor. EFI, JETRION 4950LX  baskı makinelerinde 720×720 DPI baskı çözünürlüğünü sunuyor. Özellikle 2 pt küçük textlerde ve görsellerde çok daha yüksek kalitede baskı yapılabiliyor. Baskı renkleri, CMYK ve özel bir örtücülük sunan beyaz (White) renk olup, makine üzerindeki ink jet baskı kafalarıyla gerçekleştirilir. Baskısı önceden yapılmış olan bir işin üzerine ikinci bir iş baskısı yapabilme (2nd Pass) ve basılmış malzemenin sonradan kesiminin yapılabilmesi gibi özelliklerde sunulmaktadır. EFI JETRION 4950LX bünyesinde, baskı ve kesim hızıyla aynı hızda çalışan (Inline) Corona ünitesi mevcuttur. EFI firmasının patentli Festoon sistemi ile baskı yapılacak malzeme geri sarılabilir ve herhangi bir fire verilmeden baskıya devam edilebilir. Ayrıca yarı otomatik Turret (Rewinder) sistemi ile operatör zaman kaybı ve zorluklar yaşamadan işten işe hızlı geçiş şansına sahip olur. EFI JETRION 4950LX  modeline  laminasyon ünitesi, lak ünitesi yenilikleri eklenebiliyor.

İkincisi, EFI JETRION 4900ML, 330 mm baskı eni, 1000W veya 500W çift lazer kesim kafaları ve UV ink jet baskı kafaları ile birlikte, dakikada 25 metre baskıyı ve kesimi aynı anda yapabiliyor. EFI, JETRION 4900ML baskı makineleri için yeni 360×720 DPI baskı çözünürlüğünü sunuyor. Baskı renkleri, CMYK ve özel bir örtücülük sunan beyaz (White) renk olup, makine üzerindeki ink jet baskı kafalarıyla yapılıyor. Baskısı önceden yapılmış olan bir işin üzerine ikinci bir iş baskısı yapabilme (2nd Pass) ve basılmış malzemenin sonradan kesiminin yapılabilmesi gibi özelliklerde sunulmaktadır. EFI JETRION 4900ML bünyesinde, baskı ve kesim hızıyla aynı hızda çalışan (Inline) Corona ünitesi mevcuttur. EFI firmasının patentli Festoon sistemi ile baskı yapılacak malzeme geri sarılabilir ve herhangi bir fire verilmeden baskıya devam edilebilir. Ayrıca yarı otomatik Turret (Rewinder) sistemi ile operatör zaman kaybı ve zorluklar yaşamadan işten işe hızlı geçiş şansına sahip olur. EFI JETRION 4900ML modeline  laminasyon ünitesi, lak ünitesi yenilikleri eklenebiliyor.

EFI JETRION 49xx serisi makineler, etiket sektöründeki kısa ve orta tirajlı işler için çok uygundur. Özellikle EFI JETRION 49xx modellerinin ve konvansiyonel baskı sistemlerinin maliyetleri karşılaştırıldığında, maliyetlerin 100.000 adet etikete kadar denk geldiği görülmektedir. Lazer kesim sistemi sayesinde perforajlı işlerde mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Konvansiyonel sistemde basılmış etiketlerin üzerine, değişken data basabilme imkanıyla konvansiyonel ve dijital baskılar birleştirilerek hibrit baskı elde edilebilir. EFI JETRION 49xx serileri, gıda, kozmetik ve endüstriyel etiketlerden, 600 mikronluk buzdolabı magnetlerine, barkod baskılardan, ıslak mendil ambalajı baskılarına ve 20 mikron taşıyıcısız malzeme üzerine uygulanacak baskılara varana kadar çok geniş bir alanda baskı yapılabilmektedir. Ayrıca EFI firmasının ürettiği UV ve LED ink jet boyalarda FDA onayı indirect gıda sertifikası bulunmaktadır. EFI firması dünyanın en büyük UV ink jet boya üreticisi olup, üretimini EFI JETRION 49xx serileri için yapmaktadır. Böylelikle rakiplerine göre boya maliyetleri konusunda çok ciddi bir avantaj elde etmektedir. EFI JETRION 4950LX, LED kurutma teknolojisi sayesinde shrink sleeve gibi daralan işlerinizi yüksek hızda üretebilir ve ink jet teknolojisinin düşük maliyet avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca rakiplerinin sahip olduğu geçiş ücretleri veya baskı ücretleri maliyetleri EFI JETRION 49xx serisi makinelerde bulunmamaktadır.

EFI JETRION 49xx serilerinin modüler yapısı teknoloji gelişimlerine açık olmasını sağlar. Böylelikle dijital baskı makinesine yapmış olduğunuz yatırım teknolojinin hızlı gelişiminden etkilenmemiş olur. EFI JETRION 49xx serileri size geleceğin teknolojisini sunmaktadır.

#DereliGraphic #MertYarar #EFI #Jetrion #Jetrion4950LX #Etiket #DijitalBaski #Inkjet #Matbaa #Baskı #EtiketBaski