Anasayfa » Ambalaj » Esko, Dijital Kesim Sistemleri Pazarındaki Liderliğini Güçlendirecek
Esko, Dijital Kesim Sistemleri Pazarındaki Liderliğini Güçlendirecek

Esko, Dijital Kesim Sistemleri Pazarındaki Liderliğini Güçlendirecek

Esko, Dijital Kesim Sistemleri Pazarındaki Liderliğini Güçlendirecek

Yeni Kongsberg XN dijital kesim makinası uygun maliyetle daha fazla esneklik sunuyor.

Esko, başarılı Kongsberg dijital kesim makinası serileri ve piyasada çığır açan i-cut Suite yazılımıyla dijital kesim pazarının çok iyi bilinen öncü tedarikçisi konumunda. Şirket, drupa’da yeni Kongsberg XN dijital kesim makinası ve i-cut Automate’i de kapsayan i-cut Suite güncellemesinin piyasaya sürerek ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Esko’nun dijital kesim çözümleri, drupa’da salon 8B’deki stand A23’te görücüye çıkacak.
“Kongsberg dijital kesim makinalarımız, konvansiyonel kesimli kalıp ve ekipmanlarının maliyeti olmaksızın daima uygun maliyetli dijital kesim hizmetleri sunmaktadır,” diye açıklayan Esko Dijital Kesim Sistemlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Bennett; ziyaretçilerin drupa’da Esko’nun düşük tirajlarda üretkenlik ve çok yönlülükte ‘gelişmiş’ standartları tanımlamaya devam edeceğini söylüyor. “Entegre i-cut Suite yazılımıyla birlikte her süreç, malzeme ve uygulama için dijital kesim çözümleri sunulmaktadır.”

Yeni: Kongsberg XN Tüm Uygulamalarda Kullanılabiliyor
Kongsberg XN, pazarın orta segmenti için sunulan en esnek, en yüksek performanslı kesim makinası. Çok geniş yelpazede malzeme kullanılabilen bu yeni makinada, ambalajdan açık hava reklamcılığına kadar tüm sektörlere hitap ediyor. Buna ek olarak, Kongsberg XN makinası Esko Digital Flexo Suite yazılımının bir parçası olarak klişe kesiminde kullanılabilmekte ve koruyucu ambalajlar (protective packaging) için kullanılan ağır malzemeler çalışılabilmektedir.
Dört adet aparat kafası ve kesim aparatlarının çeşitliliği, karşılaştılmaz çok yönlülüğü garanti ediyor. Yeni geliştirilen aparatlar arasında V-kesim özellikli kalın karton, V-kesim özellikli oluklu mukavva-core board (çok sert özellikli oluklu mukavva benzeri malzeme) ve Braille (görme engelliler alfabesi) aparatı bulunuyor. Her uygulama için kaliteyi ve üretkenliği artıran seçenekler sunuluyor. Hassas pozalama için yazılıma ihtiyaç duyulduğunda i-cut Vision Pro, esnekliği artıran aparat kafaları ve pratik aparat takılması, konveyör gibi üretkenliğe yönelik eklentiler, otomatik tabaka besleme sistemi veya rulo çıkarma ünitesi gibi özellikleriyle  Kongsberg kendini kanıtlamış bir çözüme sahiptir.

Yüksek Güçlü Freze
Yeni Kongsberg XN, MultiCUT-HP adı verilen çok daha güçlü bir freze (router) tertibatına sahiptir. Bu yeni, yüksek güçlü MultiCUT-HP aparat kafası sayesinde, Kongsberg XN 3 kat daha fazla frezeleme üretkenliği sağlamaktadır. En zorlu malzemelerle çalışırken bile, üretken ve tutarlı hız muhafaza edilmektedir. Ayrıca güç tasarrufu sağlayan değişken vakum açma kapama teknolojisi sayesinde daha az enerji tüketmektedir.

XN Ebat ve Malzeme Açısından Çeşitlilik Sunmakta
Modern görünümlü Kongsberg XN, modüler masa üstü endüstriyel tasarıma sahiptir ve en küçük 1680 x 1270 mm’lik (66” x 50”) Kongsberg XN20’den, en büyük 2210 x 6550 mm’lik (87” x 258”) Kongsberg XN48’e kadar farklı ebatları bulunmaktadır. Genişletilmiş çalışma alanıyla Y ekseninde, tüm aparatlara erişim mümkün kılınırken, XN24 ve XN44 modellerinin uzunluğu daha büyük dijital baskı malzemeleri için 3200 mm’ye (126″) artırılmıştır.
XN serisinin piyasaya sürülmesiyle, Esko müşterilerine sunduğu ürün yelpazesini genişletip, büyümek ihtiyacında olan müşterilerinin üretkenlik ve esneklikle büyümelerine imkan veriyor: Kongsberg XN serisi pazarın orta segmentine hitap ederken, XP serisi üretkenlik ve otomasyon açısından en yüksek ihtiyaçları karşılıyor. Her iki seri makinada bir dizi standart aparatla birlikte sunulmakta, geniş yelpazedeki farklı dijital kesim uygulamaları için değiştirilebilir aparat çeşitliliği artırılabiliyor.
i-cut Automate 12: Açık Hava Reklamcıları için İş Akışı Otomasyon Yazılımı
i-cut Suite, özellikle geniş formatlı dijital baskı ve/veya dijital kesim sistemlerinin kullanıcılarını hedefleyen ilk iş akışı yazılım çözümüdür. Müşteriler, çoğunlukla % 20’nin üzerinde malzeme tasarrufu sağlamanın yanısıra, tekli tasarımlar için optimize edilmiş yerleşim (montaj) özelliklerinin faydalarını beğenecekler.
Automation Engine 12 teknolojisine dayalı i-cut Automate 12 ile artık kesim çizgilerinin oluşturulması, bıçak izi eklenmesi ve çoğaltma parametrelerinin ayarlanması gibi tüm interaktif özellikler otomatikleşebilmektedir. Düşük tirajlı üretim ortamında en optimum yerleşimi otomatik oluşturmak, kapasiteyi artırmanın, hata riskini düşürmenin ve pahalı malzeme firesini azaltmanın çok açık ve net bir yoludur.  Operatörlerin aynı işleri tekrarlamasına gerek kalmadığı için daha yüksek değerli işlere, farklılaşan çözümlere ve müşteri hizmetlerine daha fazla vakit ayrılabiliyor. Ayrıca ürünler müşterilere daha hızlı sevkedilirken siparişlerin nakde çevrilmesi yani tahsilat süresi daha kısalmaktadır.
En Eksiksiz Dijital Kesim Makineleri Yelpazesi drupa 2012’de Sahnede
drupa Fuarı’nda aşağıdaki dört adet Kongsberg dijital kesim makineleri, Esko standında sergilenecek:
·         Geniş yelpazedeki dijital kesim uygulamaları için Kongsberg i-XN24
·         Geniş yelpazedeki malzemeler için otomatik düşük tirajlı üretim sunan Kongsberg XE10 Auto
·         Ticari dijital baskılı malzemelerin kesim işlemleri ve düşük tirajlı ambalaj için Kongsberg XP24/c
·         Ticari fuarlarda bugüne kadar tanıtılmış en büyük Kongsberg konfigürasyonu olan, tamamen otomatik ambalaj ve stand üretim özellikleriyle donatılmış Kongsberg XP-44A
•Ayrıca, sektördeki iş ortakları bazı firmalar da standlarında Kongsberg makinalar tanıtacaklar: FUJIFILM’de Kongsberg i-XL20  (Salon 8b, Stand A25 1-3); HP’de Kongsberg i-XP24  (Salon 4, Stand D60 1-9.
Esko, bu drupa fuarı için dijital kesim çözümleri yelpazesini geliştirdi ve güncelledi. Mevcut donanım yelpazesi, dijital kesim gerektiren ve her geçen gün artan uygulamaların tüm ihtiyaçlarını karşılamakta: vinil yarım kesimi, dijital olarak basılan ticari broşürler ve klasörler, düşük tirajlı karton ve oluklu ambalaj, açık hava reklamcılığı sektöründeki sert malzemeler, standlar ve iç dekorasyon, uygun maliyetli bir dijital kesim çözümüne ihtiyaç duyan uygulamadan sadece birkaçı” diyor Steve Bennett. “Bunun yanı sıra güçlü i-Cut yazılım çözümü geliştirildi, yerleşim ve nihai sonucun baskısına kadar açık hava reklamcılığının bütün üretim sürecini kolaylaştıran uygulamalarla doldurduk.  Dijital kesim çözümleri yelpazemizi drupa’ya getirmekten ve ziyaretçilere Esko’nun her ihtiyaç için bir çözümü olduğunu göstermekten heyecan duyacağız.” Daha fazla bilgi içinwww.esko.com/drupa web sitesi ziyaret edilebilir.