Anasayfa » Baskı Sonrası » ESKO Kongsberg NX44 Ankara Tuna Dijital Baskı Merkezi’ne Gitti

ESKO Kongsberg NX44 Ankara Tuna Dijital Baskı Merkezi’ne Gitti

fespaeu_3-(238)Fikret Çelik: “Çankaya’nın tam ortasında kreatif reklamcılığı hayata geçiriyoruz. Bugüne kadar yapılmış bir şey değildi. Bunu başardık. Makine parkımızı genişleterek bu alanda devam edeceğiz.”

ESKO Türkiye, FESPA Eurasia 2015 fuarında distribütörü Yatay Bilgisayar standında Kongsberg XN44 makinesini sergiledi. Ankara Tuna Dijital Baskı Merkezi’ne satılan makine 2,20 x 3,20 ebadında. Üzerinde konveyör ve rulo besleme aparatıyla, 3Kw freze sistemi, su soğutma tertibatı ve reklam sektörünün ihtiyaç duyabileceği çok çeşitli kesim aparatları mevcut. Konveyör sistemi, rulo malzemeleri de operatör müdahalesi olmadan kesebilmek için dizayn edilmiş. ESKO’nun son yıllarda en çok satılan makineleri içinde yer alıyor. Kendini ispatlamış ve sektörde çok beğenilen bir model. Ankara’da reklam sektörü ile ilgili ilk makine.

Salur, “Bu satış ile birlikte diğer bölgelerde olan satış ivmemizi Ankara’da da artıracağımızı umut ediyorum”, diyor.

Tuna Dijital Baskı Merkezi 1999 yılının 11nci ayında faaliyetine başlamış bir baskı merkezi. Plan proje ve ozalit, kopyalama işleri ile faaliyetine başlamış. Şirketin yöneticisi ve sahibi Fikret Çelik, “Bir aile şirketiyiz. Gelişen teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Plan kopya işinin geriye gelmesi sebebiyle bir çıkış yolu arıyoruz”, diyor:

Çankaya’da bir reklam baskı merkezi

“Sonuçta işimiz baskı yapmak. Bunu önceleri sadece kağıda baskı yaparak sürdürüyorduk. Daha sonra Oce Arizona, HP Latex, bas-kes, ecosolvent ve solvent makineleri ve son olarak da ESKO Kongsberg’i de üretim hattımıza aldık ve işimize yeni bir yön çizerek faaliyetlerimizi devam ettirmeye çalışıyoruz. Ankara’daki reklam pazarına göre endüstriyel ağır sanayi içeren bir reklam hizmeti yerine kreatif reklam üretmek istiyoruz. Çankaya’nın tam ortasında kreatif reklamcılığı hayata geçiriyoruz. Bugüne kadar yapılmış bir şey değildi. Bunu başardık. Makine parkımızı genişleterek bu alanda devam edeceğiz.”

“Baskı talebi kendiliğinden oluştu”

“Bu yeni bir oluşumdu. Nihai kullanıcılardan kurumsal müşterilere geçiş yaptık. Bu aşamada kendiliğinden gelişen bir şekilde kurumsal müşteriler bizimle irtibat kurdular. Pazar, kendi kendini oluşturdu. Çünkü bu tip işler Ankara’da İvedik ya da Kazım Karabekir’de yapılan işlerdi. Biz hizmeti müşterilerimizin ayağına götürdük. Business Class bir müşteri portföyüne, tüm yazılım ve grafik bilgisine, uzman baskı kabiliyetine sahip Business Class -bir nev’i Çankayalı diyeceğimiz- bir ekip ile hizmet veriyoruz. Bu şekilde kısa sürede iyi bir üretim kapasitesi yakaladık.”

Kongsberg’in farkı…

“Kongsberg’i iki yıldır takip ediyorum. Dijital kesim ihtiyacımız için odaklandığımız iki marka vardı. Fuarlardaki bilgi alışverişi, şirket yöneticileri ile yapılan teknik toplantılar sonucu Kongsberg’in gerek özelliklerinin gerekse sunulan ilave yazılımının daha ağır bastığını gördüm. Çünkü Kongsberg aynı zamanda bir yazılım firması da olan ESKO’nun çözümü. Yazılım ortamında da işlerimizi çok kolaylaştıracak, verimlilik artışı sağlarken, fireyi azaltacak çözümler mevcut. Makinanın kalitesinin yanında bu katma değerli yazılım bizim için çok değerli. Bunu tek sağlayan da ESKO oldu ve bu sebeple ESKO’ya karar verdik.”