Anasayfa » Etiket » Etiketler ve Ambalajlar için En Parlak Fikirler
Packaging

Etiketler ve Ambalajlar için En Parlak Fikirler

Sun Chemical dar en etiket ve ambalaj piyasaları için en son yeniliklerini ve yeni ürünlerini 25-28 Eylül 2017 tarihleri arasında Brüksel’de (Belçika) yapılacak olan Labelexpo 2017’deki 5E45 numaralı stantta tanıtacak.

Sun Chemical, “Brighter Ideas for Labels” temasını kullanarak ziyaretçileri standına çekecek ve etiket ile dar en piyasası ile ilgili becerilerini ve yenilikçilik taahhüdünü gösterecek. Stantta yer alacak beş bölge: Temel Ürün Seçenekleri, Dijital, İşlevsel ve Etkiler, Marka Koruma ve Renk Yönetimi.

Standda vurgulananlar arasında yiyecek ve yiyecek dışı uygulamalar için geliştiriliş yeni UV flexo teknoloji platformu, Doküman Güvenlik Sistemleri ile ortaklık içinde geliştirilen bir akıllı telefon doğrulama sistemi, Sun Chemical’in renk yönetim araç kiti olan SunColorBox ve SunInspire™ serisi özel efekt mürekkepleri bulunacak.

Dar en etiketler ve esnek ambalajlar için sunulan ürünler

Dar ve orta en UV ve EB makinelerde basılan uygulamaların kapsamının ve sayısının sürekli arttığının farkına varan Sun Chemical, dar en etiket, sleeve ve esnek ambalajlar için tüm baskı sürecini kapsayan çok sayıda yeni ürünü ve çözümü Labelexpo 2017’de tanıtacak.

Ana odak noktası Sun Chemical’in gıda ve gıda dışı uygulamalar için geliştirdiği ve üretkenlik açısından mevcut sistemlere oranla çok fazla avantaj sunan UV flexo teknoloji platformunun tanıtılması olacak. Yüksek performanslı sleeve üretimi için, yeni, bütünüyle sürümü yükseltilmiş sleeve White’ın eklenmesi ile birlikte piyasadaki lider UV flexo white serisi genişletilecek.

Sun Chemical, LED teknolojisinin sürekli gelişmesi amacıyla, genişletilmiş LED baskısı çözümlerinin bir parçası olarak, gıdayla uyumlu LED UV flexo ve LED UV ofset etiket ve ambalaj baskısı için yeni geliştirilen ürünleri sunacak.

Esnek ambalaj dar ende güçlü bir gelişme alanı ve bu alandaki çözüm ürünlerinin bir parçası olarak, Sun Chemical, esnek filmlerin en ileri kaplayıcısı olan acpo Ltd. ile SunBar® Aerobloc oxygen bariyer kaplama kullanılmış, ortak yapım kaplamalı filmlerini gösterime sunacak.

Daha geniş ambalaj marketi için geliştirilmiş migrasyon uyumlu bir portfolyö sunulacak. Buna, esnek ambalajlar ve laminasyon için yeni EB kürlenen mürekkeplerin yanı sıra yeni uyumlu UV kaplamalar dahil.

Stantta ayrıca Sun Chemical’in pratik tedarik zinciri için veya son evre ambalaj farklılaştırıcısı olarak hem sekonder hem de primer ambalaja bilgi eklemesine imkân sağlayan lazer markalama kaplama çözümü SunLase™ de yer alacak.

Dijital

Sun Chemical’in küresek inkjet ekibi SunJet bu bölgede, çığır açan ve çeşitli baskı altı malzemeler için geliştirilmiş en son mürekkep kimyasalları ve dijital teknolojiler ile ilgili sunumlarla OEM ortakları, sistem entegre edicileri ve baskı kafası imalatçıları ile ortak geliştirilen projeleri vurgulayacak. Gıda güvenliği mevzuatları konusundaki bilgisi ve uzmanlığını sergileyen SunJet ayrıca primer ve sekonder gıda ambalaj uygulamalarının gıdaya temas etmeyen yüzüne baskı yapmak için migrasyon uyumlu inkjet çözümlerini de sunacak.

SunJet burada yeni nesil işlevsel aqueous inkjet mürekkebi Aquacure™’yi de sergileyecek. Çığır açan bu mürekkep kimyasalı su bazlı ve UV kürlenme mürekkep teknolojisinin en iyilerini birleştirerek önemli performans ve üretim avantajları ile birlikte, genişleyene etiket ve dar en sektörünün gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yeni mürekkeplerin dahil edilebildiği bir gelişme platformu sunuyor.

Ambalaj piyasasındaki dijital baskı çok çeşitli farklılaşma fırsatları sunuyor. Matbaacılar dijital baskı makinelerine yatırım yapmış, şimdi ise ambalaj uygulamalarının piyasaya ihtiyaçlarına göre dijital olarak basılmasına imkan sağlayacak özel kaplamalara ihtiyaç duyuyorlar. Labelexpo 2017’de, Sun Chemical’in dijital ekibi, matbaacıları ve marka sahiplerini desteklemek amacıyla kapsamlı dijital kaplama serisinin HP Indigo ile ortaklaşa geliştirilmesi için görüşme yapacak.

Marka Koruma

Marka koruma alanındaki ana odak noktası, sahtecilik önleme teknolojisi uzmanı DSS (Document Security Systems, Inc.)’nin AuthentiGuard™ akıllı telefon doğrulama uygulamasının dahil edildiği ve Sun Chemical müşterilerine ürünlerini korumaları için çok daha fazla seçenek, esneklik ve potansiyel sunan bir akıllı telefon doğrulama çözümü olacak.

Labelexpo’da ayrıca, kartuşlar ve yeniden doldurmalar için entegre edilmiş ve interaktif, kullanım noktası doğrulama ve tanımlama yapılmasını sağlayarak, rakip teknolojilerin maliyetinin çok altında maliyetle ürün kalitesinin ve güvenliğinin korunmasına yardımcı olan bir sensör etiketleme sistemi olan SunTag sergilenecek.

Sun Chemical ayrıca aleni, gizli ve yarı gizli marka koruma çözümleri serilerini sergileyecek, bunlara UV duyarlı ve spot renkler veya laklar ile entegre edilmiş infrared mürekkepler ve etiketlemeler, mevcut ambalaj tasarımlarına uygulanmış gizli görüntüler ve akıllı telefon kimlik doğrulaması da dahil olacak.

Renk Yönetimi

Sun Chemical, matbaaların küresel çapta yüksek etkili ve yüksek kaliteli renklere ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla, dünyanın her yerinde sürekli aynı marka renklerini, bütünüyle optimize edilmiş dijital süreçlerde üretmeleri için desteklemeyi amaçlayan kapsamlı bir dizi uygulama ve hizmet içeren bir “toolkit” olan SunColorBox’ sergileyecek.

SunColorBox’daki araçlar:

MyColorCloud, Sun Chemical’in matbaaların özel spot color veri tabanlarını yönetmek ve tedarik zinciri genelinde ve üretim döngüsünde bunları dijital olarak mevcut hale getirmek için kullandığı bulut tabanlı bir çözümü

  • SunConsulting, Sun Chemical’in önerilen dijital renk iş akışı uygulama planı ile sonuçlanan saha denetlemelerini ve incelemelerini içeren süreçlerinin ilk aşaması
  • SunCMYK ve SunECG process baskısının renk yönetimi
  • SunDigiGuide, bir renk standardı kitabı
  • SunMatch, mürekkep tedariği ile müşteri ağları arasındaki tam dijital renk iletişimi
  • SunDigiProof, hızlı sahada, talep üzerine renk açısından hassas provalar üretiyor
  • SunColorQC, üretimin izlenmesi için ölçüm kontrollerinin devreye sokulmasına imkân sağlıyor
  • PantoneLIVE, renk seçeneklerini X-Rite Pantone’nin renk yönetim donanımı ve yazılımı ile birlikte sunar

İşlevler ve Etkiler

Labelexpo’daki kapsamlı ürün hattına tamamlayıcı olarak, Sun Chemical SunInspire özelleştirilmiş mürekkep ve kaplamalarını tanıtacak. Bu ürünler etiket uygulamalarına ekstra boyut ve gör hisset kazandıracak.

Sun Chemical’in ürün portföyü hakkında daha fazla bilgi için www.sunchemical.com adresini veya Sun Chemical’in Labelexpo Europe 2017’deki 5E45 numaralı standını ziyaret edin.

#SunChemical #LabelexpoEurope2017 #SunColorBox #Brüksel #Etiket #Ambalaj