Anasayfa » Dijital » Eurolaser Şirket içi 2014 Fuarının Değerlendirmesi

Eurolaser Şirket içi 2014 Fuarının Değerlendirmesi

eurolaser_-(10)‘Lazer işleminde 20 yıllık deneyim’ sloganıyla ziyaretçilerini karşılayan fuarda ziyaretçiler lazer teknolojisi dünyasına giriş yaptı. Bu seneki şirket içi fuar, yeni ‘watchdog’ analiz aracının ilk canlı sunumuna şahit olacak. Bu analiz aracı müşteriye lazer sisteminin tüm hayati fonksiyonlarını özet olarak sunuyor. Uzaktan teşhis sayesinde servis işlemlerinin programı daha iyi yapılabiliyor ve hatalar daha kolay çözülebiliyor. Bu da etkili bir tesis teknolojisinin sürecini gelecekte daha da etkili yapmada önemli bir adım.

Lazer uzmanı geniş demo odasında en son gelişmelerini sundular. En dikkat çeken konu lazer sistemlerinin otomasyonu ve esnekliğiydi. Tek bir düğmeye basarak tableti değiştirme imkanı veren yeni otomatik taşıyıcı masa sistemi sunuldu. Lazer kesimi yaparken, ikinci tablo modülü yükleme ve boşaltmada kullanılıyor. Buna ek olarak eurolaser, tek bir sistem üzerinde üç taneye kadar farklı malzemenin paralel olarak işlenebildiğini de gösterdi. Kullanılan araçlar bir CO2 laser, 1KW frezeleme aracı ve bir osilasyon bıçağıydı.

İlk defa olarak bu amaçla yeni bir fuar alanı oluşturuldu. Bu sayede üretime ve satışa yönelik üretim aşamaları, ilgili uygulamalar ve tamamlayıcı teknikler pratik bir şekilde sunuldu. Canon’un sunduğu flat-bed baskı sistemine ek olarak ziyaretçiler, robotlu sistemler, filtre ve soğutma sistemleri, akrilik eğim makineleri, lazer işaretleme sistemleri, pozisyonlama teknolojisini inceleme fırsatı elde ettiler. Eurolaser ACADEMY ekibi ve ortak şirketlerin uygulama-odaklı görüşmeleri, çeşitli canlı sunumlar, rehberli turlar ve kapsamlı canlı müzik ile kapatıldı.

eurolaser_-(1)eurolaser GmbH Yönetim Müdürü Matthias Kluczinski, etkinlikle ilgili olarak “Tesislerimizde dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler ve ortakları ağırlamaktan çok memnunluk duyduk. Teknik açıdan bakıldığında misafirlerimize ürün sunumları ve bilgilendirici seminerler sunduk. Fuar ise muhteşem bir işbirliği atmosferi içinde geçti ve hem bizim hem de misafirlerimiz için son derece verimli ve başarılıydı” yorumunu yaptı.