Anasayfa » Aktüel » Eyvah! Bayram Tatili…

Eyvah! Bayram Tatili…

Kim sardı başımıza şu dokuz günlük tatilleri. Hatırlayan varsa bir zahmet benim adıma da ilgili kişi için birkaç kelime zikrediversin. Böyle tatilin nesi kötü biliyor musunuz? Herkesin aynı anda tatile çıkması ve 10 gün ortadan kaybolması. Önü arkası derken iki hafta… Ara da bul aradığını, insan ya da iş ya da tahsilat, her neyse.

Kurban bayramı biz Müslümanlar için çok önemli bir zaman dilimi. Bir kere vacip ibadetlerimizden birinin gerçekleştirileceği günler. Eh bir de ‘üzerine farz olanlar için’ Hac farizası da var. Yani günlerin kudsiyetine hiçbir sözümüz olamaz. Ama kurban dediğin Bayram namazından itibaren başlayıp üçüncü gün ikindi namazında biten bir ibadet. Şimdi bu üç günü bahane edip de on gün ortadan kaybolmak niye?

Hadi özel sektörün kendi bileceği iş. Öyle ya… yok mu matbaalarımız her Temmuz kapıyı kapatıp tüm matbaa bir ay izne çıkan? Var, ben şahidim. Ama devlete ne oluyor, onu anlamıyorum. Sen bankaları ve resmî daireleri kapatırsan dokuz gün, elbette matbaacı da kapatır gider, tedarikçi de. Hele biraz da yaz durgunluğu falan derken 17 Ağustos – 3 Eylül arası tamamen tatil.

Bana ne anlatıyorsun kardeşim çok meraklıysan git çalış diyeceksin de, kiminle kimin için?

Ezcümle Eylül sayısını erken baskıya alıyoruz. 15 Ağustos’ta reklam ve haber sayfaları kapanacak. Biz en azından mutfağımızı açık tutabiliriz, böylelikle.

 

Bu vesile ile Kurban Bayramınızı tebrik ederiz. Sizin için, bizim için, memleket için hayırlara vesile olması temenni ve duasıyle…

 

Saygılarımla

 

 

 

#KurbanBayrami #Matbaa #BirMatbaaTeknikVar #KolayAboneOl