Anasayfa » Aktüel » “Felsefemiz ve Sözümüz; Kazan Kazan”

“Felsefemiz ve Sözümüz; Kazan Kazan”

Screen GP Europe Başkanı Takanori Kakita: “Felsefemiz ve Sözümüz; Kazan Kazan”

“Screen herkesin çok iyi bildiği gibi dünyanın en önemli CtP üreticisi. Köklerine bakıldığında baskı öncesini en iyi bilen rakipsiz bir şirket olduğumuzu görmek zor değil. Renk ve CtP konusundaki haklı şöhretimizi datanın elektronik yol ile aktarımı olan dijital baskı ile de en iyi biçimde kullandığımıza inanıyorum. Dijital baskı konusunda da önemli bir geçmişe sahibiz. Ancak inkjet dijital baskı işine on yıl önce başladık. Truepress serisinin pazara sunulmasının ardından geçen on sene içinde de önemli gelişme kaydettik. Rakiplerimizle kıyaslandığımızda genel olarak çok iyi bir konumda olduğumuzu ve CtP’deki pozisyonumuzu Truepress ile de koruduğumuzu düşünüyorum.  Doküman baskısı, talep üzerine kitap gibi çözümlerimize pazar taleplerine bağlı olarak ambalaj ve etiketi de ilave ettik ve aynı başarıyı bu alanda da tek geçiş inkjet baskı teknolojimizle de gösterdik. Çünkü genetiğimiz bizi doğruları bilen ve uygulayan şirket olarak konumlandırıyor. Şimdi esnek ambalaj, karton ambalaj, oluklu ve etiket için dijital baskı konusunda en iyi çözümün bizde olduğunu görüyoruz ve inanıyorum ki Avrupa’da bu alanda bir numarayız. Eğer bir matbaacı bu alanda yatırım yapmak istiyorsa Screen en iyi fırsattır.”

“Türk insanı ile birbirimize benziyoruz ve Türkiye’yi Seviyoruz”

“Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Sadece ticaret açısından değil. Türkiye’yi merak eden bir defa ya da defalarca ziyaret eden o kadar çok Japonya vatandaşı var ki. Hatta insanlarımızın yapısal olarak birbirine çok benzediğini bile söyleyebilirim. Havaalanınıza indiğimde çok sayıda yabancı gördüm. Çünkü Türkiye eşsiz ve turizm açısından ilgi çeken bir ülke. Buna paralel olarak sanayiinizin de büyüdüğünü görüyor ve biliyoruz. Dolayısıyla Türkiye sadece bizim için değil, herkes için çok iyi bir pazar.”

“Teknolojimizle gurur duyuyoruz”

“Screen olarak teknolojimizle gurur duyuyoruz. Makinelerimizle maksimum verimi sağladığımızı biliyoruz. Amacımız kazan kazan teoremi ile çalışmak. Önceliğimiz matbaacının kazanması. Biz müşterimiz kazandıktan sonra zaten kazanıyoruz ve tabii matbaacının müşterisinin de kazanması gerekiyor. Ürünümüzün arkasındayız, teknolojimizden eminiz. Türkiye’de de kazan kazan yolunu izliyoruz. Elektroser ile bu noktada birbirimize benziyoruz. Doğru yatırım kararları alınması önceliğimiz. Elektroser için de öyle. Türkiye’de onlarla beraber çalışıyor olmaktan mutluyuz. Sade Ofset’in de bugün bizim teknolojimizi kullanıyor olmasını çok önemsiyoruz. Sade Ofset’in Screen teknolojisi ile çok başarılı işler yapacaklarına ve müşterilerine kazandıracaklarına inanıyoruz. Bu bizim felsefemiz ve pazara sözümüzdür. Bugün burada diğer potansiyel müşterilerimizle de beraberiz. Bu fırsat için Sade Ofset’e de teşekkür ediyoruz.”

#TakanoriKakita #ScreenGP #Screen #SadeOfset #Etiket #dijitalBaski #TruepressJet #Matbaa