Anasayfa » Aktüel » FESPA İçin Yeni Bölüm: Digital Corrugated Experience

FESPA İçin Yeni Bölüm: Digital Corrugated Experience

FESPA, FESPA Global Print Expo 2018’da yeni Digital Corrugated Experience’ı tanıtacak

Oluklu ambalaj ve perakende display uygulamaları için dijital baskının ticari avantajları ile üretim avantajlarının sergileneceği bir eğitim ve deneyim alanı olan FESPA Digital Corrugated Experience, ambalaj matbaalarına ve kutu üreticilerine dijital teknolojiyi üretim karmalarına entegre etmenin avantajlarını göstermeyi amaçlıyor.

Digital Corrugated Experience baskı altı malzemeleri, iş akış çözümleri, dijital baskı teknolojileri, malzeme işleme, astar kaplamalar, mürekkepler, üst kaplama ve vernikler ile kesim ve katlama dahil çeşitli oluklu malzemelerin baskısına dahil olan tüm öğelere değinecek. Geleneksel analog yöntemleri tamamlayan dijital baskı, matbaaların ve sergileme standları, kutuların prototipleme, az miktardaki üretimleri, versiyonlama veya kişiselleştirme ile sundukları imkânları geliştirmelerine fırsat veriyor.

Messe Berlin’de Salon 5.2’de yer alan bu yeni alanın, FESPA 2017 fuarının geri kalanından farklı bir formatı olacak. Bu alanda, eğitim amaçlı kısa Print Corugated konferansları ile aralarında HP, Lamian, Sun Automation, Inca Digital ve BCS- Autobox’un bulunduğu sektörün önde gelen tedarikçileri ile yapılan işletme kurma amaçlı görüşmeler bir arada bulunacak. Katılan konferans konuşmacıları arasında endüstriden bağımsız uzmanlar ve markalar yer alacak.

Ziyaretçiler aynı zamanda sergilenen, ziyaretçilerin ticari olarak mevcut çeşitli çözümleri değerlendirmesine yardımcı olan aynı özelliklerdeki baskı karşılaştırmaları, numuneler ve açıklamalar tarafından desteklenen rafa hazır ve transit ambalaj kutuları, palet sarımları, promosyonel ambalaj ve satış noktası standaları gibi dijital olarak basılmış oluklu uygulamalardan ilham alacak ve bilgi edinecek.

FESPA Digital Corrugated Experience’ın tanıtılması, hem ambalaj hem de özelleştirilmiş baskı topluluklarının, kısa tiraj ve kişiye özel ambalajda dijital baskının avantajlarından faydalanmak için gerekli olan teknoloji çözümlerine, malzemelere ve iş akışlarına ilgisinin arttığını yansıtıyor. Bu durum, dijital olarak basılmış oluklu malzemenin bugün 1.44 milyar USD olan küresel gelirinin 2020 yılında 2.35 milyar USD’nin üzerine çıkacağını tahmin eden Smithers Pira tarafından gerçekleştirilen bağımsız bir araştırma ile destekleniyor.

FESPA CEO’su Neil Felton, FESPA’nın tabela ve grafik piyasasında analog baskıdan dijital baskıya geçişte önde gelen bir kuvvet oluğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu etkinlik, matbaalar ve tabela üreticilerinden oluşan topluluğumuza, işletme dönüşümünün yönlendiricisi olarak analog üretim proseslerinin yanı sıra dijital inkjet teknolojinin entegre edilmesi konusunda yol gösteriyor.”

“Oluklu konusunda ise, katılımcılarımızın çoğu tabela, stand ve ambalaj uygulamaları için bu malzemelerin hazırlanması, baskısı ve sonlandırması alanında uzmandı. Bu uzman bilgisi, sadece ambalaj matbaaları için değil, FESPA baskı hizmet sağlayıcı topluluğu için de çok önemli. Bu hizmet sağlayıcılar için kısa tiraj promosyonel ambalaj, flatbed baskı ve kesim deneyimleri ile marka sahipleri ve perakendeciler ile mevcut tedarik zinciri ilişkilerinden faydalanmaları için değerli, yeni bir gelir fırsatı olabilir.”

Yeni özelliğin sponsoru olan HP’de EMEA bölgesi Oluklu Segmenti Pazarlama Müdürü olan Luis Christophe, şunları söyledi: “HP olarak FESPA’nın Digital Corrugated Experience’ı organize etmesinden dolayı çok memnunuz. Dijital üretim ekonomisi hakkında bilgi edinme, değer katma potansiyeli ve dijital teknolojilerin mevcut üretim ortamına entegre etmede iş akışı uygulamaları konusunda oluklu endüstrisinden çok fazla ilgi olduğunu gördük. Hem ön hem de son baskı alanındaki uygulamalarımızı sergilemekten ve ziyaretçilere uzmanlarımızla detaylı görüşmeler yapma imkanı sunmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.”

FESPA Etkinlikler Başkanı Duncan MacOwan ise FESPA Digital Corrugated Experience’ın kısa tiraj ambalaj piyasasına girmek isteyen oluklu kutu üreticilerinin ve geniş format baskı hizmet sağlayıcılar için mükemmel bir yatırım geri dönüşü sunmayı amaçladığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Berlin’deki FESPA Global Print Expo’da bir gün boyunca, corrugated board dijital baskısı ve işlemesi alanındaki en son teknolojik gelişmeler konusundaki bilgilerini derinleştirme fırsatına ve oluklu üretim prosesinin tamamını görme şansına sahip olacaklar. Uygulamaların sergilenmesi aracılığı ile  uzman konferans oturumları hakkında değerli bilgiler edinirken aynı zamanda da sonlandırması tamamlanmış ürünlerin arkasındaki teknolojiyi keşfedecekler.”

FESPA 2018 Global Print Expo için kayıt yaptıran ziyaretçiler FESPA Digital Corrugated Experience’a ücretsiz katılabilir. Daha fazla bilgi için: www.corrugatedexperience.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

#FESPA #FESPAGlobalPrintExpo #CorrugatedExperience #Oluklu #DijitalOluklu #ambalaj #OlukluAmbalaj #Display #Stand #DijitalBaski #Inkjet #HP #NeilFelton