Anasayfa » Manset » Feza Cilt Bezi İhracatta ve İhracatla Büyüyor
Feza

Feza Cilt Bezi İhracatta ve İhracatla Büyüyor

Feza Cilt Bezi, İhracat Yöneticisi Nuray Güney, ürünlerin Türkiye’de çok iyi bilindiğini ve pazarda önemli bir paya sahip olduğunu fuarlara katılım sebebinin ise ağırlıklı olarak ihracat olduğunu, anlatıyor. Güney Printtek 2017’de yurtdışı ziyaretçi bulmaktan da memnun:

“Yurt dışında iyi müşteriler geldi. Onlarla iyi bir iletişim sağlandıktan sonra yeni müşteriler olarak kaydedebiliriz, sanırım. İran’dan, Tunus’tan, Arabistan’dan yeni müşteriler ve dolayısıyla bu fuardan mutluyuz. Bu sene üretim kapasitemizi %100 artırdık. Ayrıca yeni makine yatırımları da yaptık. Böylece %200’e varan oranda bir üretim kapasite artışı gerçekleştirmiş olacağız. İhracata çalışıyor olmak bizim işimizi oldukça rahatlatıyor. Türkiye’deki okul sezonu, yılbaşı, özel günler başka, Avrupa’da başka ve Orta Doğu’da da. Dolayısıyla yılın her ayı bizim için üretim var demektir. Sadece iç pazarla ilgilenmek maalesef mümkün değil. Siyasi ve ekonomik dalgalanmalardan etkilenen şirketler artık reklam malzemelerini azalttılar hatta vazgeçtiler. Normal şartlar altında Eylül itibariyle ajanda sezonu başladı. Ancak bizim açımızdan çok fazla bir anlam taşıyamıyor.”

Feza Ciltbezi bu fuarda yeni ürünlerini de tanıttı. Aslında bir çok ürün. Güney, “bizi müşterilerimizin talepleri yönlendiriyor, diyor ve ekliyor “Tabii Ar-Ge ekibi de yeni ürün geliştirme için çok çalışıyor”:

“Bukram adı verdiğimiz çok dayanıklı, uzun ömürlü yeni bir cilt bezi çıkardık. Ayrıca dijital malzemelerine çok fazla önem verdik. Dijital kanvas ürünlerimiz çıktı. PVC cilt bezlerimizde de yeniliklerimiz oldu. Yeni Sunlight kataloğumuz çıktı. Tekstil ürünlerinde de yeni ilaveler yaptık. Artık cilt bezi üzerinde bütün ürünlerimiz mevcut. Herkes Feza’da aradığını bulacaktır. Ürünlerimiz bize artı pazarlar oluşturdu. Bütün üretimlerimiz faaliyet halinde yurtiçi ve dışına satışlarımız artarak devam edecek.”

#FezaCiltbezi #Bukram #Printtek2017 #PVCciltbezleri #İhracat #NurayGüney