Anasayfa » Ambalaj » Finish First – Sonlandırma Önceliktir

Finish First – Sonlandırma Önceliktir

Geçtiğimiz ay Elektroser’in Türkiye Temsilciliği’ne başladığı Rotocontrol firmasının sloganlarından biriyle söze başladık. Baskı sektörünün hangi alanında olursa olsun tüm firmalar, baskı ve baskı öncesi süreçlerini belirlerken mutlaka baskı sonrasına göre hareket etmektedirler. Bu şekilde baskı sonrası aslında öncelik haline gelmektedir.

Turgut Karcı, İş Geliştirme Müdürü, Elektroser A.Ş.

Ambalaj ve etikette yapılan baskı sonrası uygulamalar, baskının uygulama alanı, hedeflenen verimlilik ve beklenen görsellik etkenlerine bağlı olarak değişmektedir.

Etiket sonlandırmada geniş ürün yelpazesi ve modülerliği ile Rotocontrol firmasının ürünleri her ihtiyaca hitap etmektedir. Rotocontrol firması aynı zamanda bir mühendislik firması sebebiyle üretici firmanın talebi doğrultusunda özel sonlandırma makineleri de üretebilmektedir. Bu sayede converting-üretici firmaları için Elektroser, baskı ve baskı sonlandırmada tek bir çözüm noktası olarak hizmet vermektedir.

Almanya / Hamburg merkezli Rotocontrol firmasının standart ürünleri arasında,

RSP-V ve RSP-H, Özellikle İlaç sektörü için kullanılan yatay ve dikey kalite kontrol sistemleri,

RSC, Kalite kontrol, dilimleme ve sarma makineleri,

DT, Dijital baskı sonlandırma hattı,

FC, Hızlı değişen 4 milli döner Turret sarıcı,

BL, Booklet tipi kitapçık ve ECL etiket sonlandırma hattı,

RSD, rotatif kesim, sonlandırma, dilimleme, sarma hattı,

bulunmaktadır. Bu modüler makineler sayesinde turret sarım, kameralı hassas yatay veya dikey kalite kontrol, dilimleme, ayıklama, semi rotary, full rotary ve dijital kesim, booklet ekleme, flekso, serigraf, laminasyon, folyo, yaldız, vernik ve lak uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Sistemlerin modüler olması hem istenilen konfigürasyonların yapılabilmesine hem de daha sonra belirli şekillerde ‘upgrade’ yapılmasına ‘kolaylıkla’ olanak tanır.

Bu konfigürasyonlar aynı zamanda hem dijital hem de analog baskı sistemlerine uyumludur. Dolayısıyla hem dijital hem analog uygulamalarını tek elden gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

Elektroser’in bir başka yeni temsilciliği ise Japon üretici NSK firmasıdır.

NSK firması bir çok tanınmış firmaya üretim gerçekleştiren bir mühendislik firması olup kendi ürünleri ile pazarda yer almaya başlamıştır.

Firmanın ürün yelpazesinde MBM-Multi Blanking Machine – karton etiket ve kutu ayıklama makineleri, ATL-Automatic Tape Loader-Otomatik yapışkan bant ekleme makineleri, ZERO – Geniş format oluklu ve karton kesim makineleri bulunmaktadır.

MBM makineleri etiket ve kutu karton ayıklama makineleri çift ve tek kafa olarak düzenlenebilir. Kullanıcı dostu ve full otomasyona sahip bu makine ile işler hızlı, düşük operasyon maliyeti ve güvenilir bir biçimde ayıklanabilmektedir.

ATL makineleri ile arka yüzüne yapışkan bant eklemeleri otomatik olarak düzgün ve hızlı bir şekilde yapılır.

ZERO ise firmanın dijital baskısı gerçekleşmiş karton ve oluklu baskıların incelikli kesimlerini konfigürasyona bağlı olarak otomatik gerçekleştirir. Herhangi bir kalıba ihtiyaç duymaz.

NSK firmasının ürünleri de modüler ve opsiyonlar ile kurgulanabilmektedir. Bu sayede otomasyon seviyesi de tercih edilebilmektedir.

http://www.nsksystem.com/

http://www.rotocontrol.com/

#Elektroser #TurgutKarci #rotocontrol #NSK #Blanking #Sonlandirma #etiket #matbaa #Baski