Anasayfa » Ambalaj » Flekso Baskıda Kaliteyi Asahi ’de Göreceksiniz

Flekso Baskıda Kaliteyi Asahi ’de Göreceksiniz

Asahi Photoproducts, drupa 2016’da Flekso baskıda kalitenin ne demek olduğunu gösterecek.

Fleksografik fotopolimer kalıp alanında faaliyet gösteren Asahi Photoproducts, drupa 2016’da kapsamlı fleksografik baskı kalıp çözümlerini sergileyeceğini duyurdu. Asahi fuar sırasında 11.salonun A60 standında olacak. Şirket, temiz transfer sağlayan özel pinning teknolojisiyle tanınıyor. Bu teknoloji daha gelişmiş mürekkep transferi sağlayan, orta-ton alanında mürekkep dolumunu azaltarak nokta kazancını hafifleten ve bu sayede daha az temizliği mümkün kılan bir sistem. Tüm bunlar makinenin genel verimliliğini de (OEE) son derece olumlu etkiliyor.

ASA_pr16004_Pinning-Technology-for-Clean_TransferAsahi Photoproducts Europe Satış Müdürü David Galton, “drupa ziyaretçileriyle yenilikçi flekso kalıp çözümlerimizi paylaşmayı heyecanla bekliyoruz” diyor: “Tam flekso kalıp çözümlerimizden oluşan portföyü, yepyeni ve heyecan verici ürünlerimizi sergileyeceğiz. Dolayısıyla fleksografiyle ilgilenen herkesi standımıza davet ediyoruz. Ayrıca kalıp çözümlerimizin flekso baskıya getirdiği kaliteyi gösteren ödüllü örneklerimiz de mevcut. Tüm bunlar uzun vadede flekso teknolojisinin son derece avantajlı olmasını sağlıyor. Ayrıca fleksografik operasyonların üretim etkinliğini arttırıyor.”

Temiz transfer sağlayan etkisi kanıtlanmış Pinning teknolojisi

Asahi, temiz transferi mümkün kılan pinning teknolojisini içeren tam fleksografik kalıp serisini sunacak. Bu özel Asahi kalıp teknolojisi kalan mürekkebi baskı malzemesine aktarmak için özel olarak dizayn edildi. Fotopolimer kalıpların yüzey enerjisi piyasadaki diğer kalıplardan daha düşük. Sadece muhteşem grafik kalitesi sağlamakla kalmıyor aynı zamanda daha düşük fersüde ve daha düşük yıkama sayesinde genel üretim etkinliklerini arttırıyor. Asahi’nin kalıp hattında şunlar var:

  • AWP™-DEF suyla yıkanabilir kalıplar, geleneksel teknolojilerle karşılaştırıldığında üstün sonuçlar sağlar ve hatta en son dijital fleksografik printing kalıplarının performansını bile aşar. AWP™-DEF kalıp, daha kapsamlı mürekkep transfer ve daha geniş tonal seriye sahip bir grafik reprodüksiyon seviyesi sunuyor. Solventsiz kalıp yapım süreci sayesinde yüksek hızlı süreçlere ihtiyaç yok. Bunun sonucunda renk değişimi olmadan yüksek kaliteli baskı ayarını mümkün kılan boyutsal olarak kararlı kalıplar elde edilebiliyor.
  • AFP™–TOP, birinci sınıf bir dijital flekso kalıp ve özellikle geniş web baskı uygulamaları için dizayn edildi. matbaacılara daha geniş renk gamı, daha yumuşak ton geçişleri sunuyor. Üstün baskı stabilitesi özellikleriyle en küçük noktaları dahi tutarlı bir şekilde üretip, basabiliyor. Standart dijital flekso kalıplarla karşılaştırıldığında daha ileri genel ekipman verimliliği (OEE) sayesinde %18’e kadar ortalama maliyet tasarrufu sağlıyor. Bu da senede önemli bir para tasarrufu anlamına geliyor.
  • AFP™ –kağıt baskı uygulamaları için TSP. Bu orta sertlikteki kalıplar, su tabanlı mürekkeplere sahip kağıt ve daha yüksek kaliteli oluklu karton uygulamaları için özel olarak üretildi. TSP kalıpları su, solvent ve birçok UV kürlenebilir mürekkeple uyumlu ve tüm baskıcıların temiz transfer pinning teknolojisinden faydalanabilmelerine imkan sağlıyor. Bu kalıplar ayrıca keskin ve çizgisel işlerde homojen mürekkep transferini kolaylaştırıyor. Ayrıca farklı mürekkepler birbiri üzerine basıldığında mürekkebin daha iyi hapsedilebilmesini sağlıyor.

drupa’daki yeniler

“Asahi olarak başarılarımızla asla yetinmeyiz. drupa’ya yepyeni ürünler ve yeni konseptlerle katılacağız” diyen Galton yeni ürünleri de şöyle sıralıyor:

  • Yeni bir AFP™DCV Esnek ambalaj uygulamalarında su ve solvent tabanlı mürekkepler için Deep Color Vibrance baskıları üretmek için dizayn edildi. Deep Color Vibrance çok özel bir polimer çözüm kullanılarak üretiliyor. Bu yeni sistemde parlak noktalar ve derin canlı renkler arasında tek bir kalıp içinde en iyi denge sağlanıyor. Deep Color Vibrance kalıplar, canlı renk baskısını Clean Transfer OEE özelliklerine yönelik pinning teknolojisiyle birleştiren ilk kalıp çözümü.
  • Yeni bir AWP™DEW kalıp çözümü, AWP DEF kalıpların ünlü kalite özelliklerini daha yüksek kalıp üretim hızıyla birleştirerek bu kalıbı daha geniş format esnek ambalaj operasyonları için en ideal seçenek haline getiriyor. Sabit renkli kalıp baskısı için hayati önem taşıyan tutarlı kalıp boyutsal stabilitesini garanti ediyor ve üstün kalite ve OEE faydası sunuyor.

Şirket Asahi standındaki yeni ürünlere ek olarak müşterilerine fleksografik sleeve çözümlerin gelecek konseptlerini de gösterecek. Asahi’nin sleeve concept kalıbı, muhteşem renk oturtma özellikleri sunuyor ve sabit renkli palet için en uygun araç.

“Genel olarak drupa 2016’nın çok heyecan verici, ilham verici bir fuar olacağına eminiz ve standımız ziyaretçileri de Asahi’nin bu konuda en büyük katkılardan birini yaptığını görebilecekler” diyor Galton ve sözlerine devam ediyor: “Yeni ziyaretçiler bekliyoruz. Onlara verimlilikleri, kârlılıkları ve etkinlikleri konusunda yardımcı olabileceğimiz çok nokta var.”

#asahi #flekso #drupa #drupa16 #fotopolimer #fleksokalıp #ambalaj #AsahiPhotoproducts #davidgalton #pinning #awp