Anasayfa » Ambalaj » Flekso Etiket Baskısında Ekonomik ve Ergonomik Çözüm

Flekso Etiket Baskısında Ekonomik ve Ergonomik Çözüm

İstanbul’da A4-A3 boyutlarında ki inkjet ve laser uyumlu etiketlerinin yanı sıra  (polyester, şeffaf, renkli, baskılı) etiketler ve rulo barkod etiketleri üzerine faaliyet gösteren Tanıtma Basım Ltd. Şti. firmasının mevcut projeleri dahilinde yapışkanlı etiket baskısında kullanılmak üzere Imeks Grup’tan tedariğini gerçekleştirdiği ZBS-320 Kule Flekso Baskı Makinesinin kurulumu Mayıs ayında başarı ile gerçekleştirilerek, makine faaliyete geçirildi.

Tanıtma Basım’a yapılan ZBS Kule Flekso Baskı Makinesi kurulumuna ilişkin İmeks Grup basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

“İmeks Grup olarak, bugüne kadar büyük bir kısmı Türkiye’de olmak üzere; Kazakistan, Ermenistan, Bulgaristan, Rusya, Makedonya’da 100’e yakın kule flekso baskı makinesi kurduk. Müşterilerimizin arasında kolonyalı mendil, sülfit şeker baskısı yapanlardan ayran kapağı üreticisine, yapışkanlı etiketçisinden ambalaj baskısı yapanına kadar birçok farklı dalda baskı firması var. Bu da demek oluyor ki kule tipi baskı makineleri geniş bir ürün gamının baskısına hitap edebiliyor.”

Kaliteli ve kompakt bir çözüm

“Flekso baskı tekniği olarak bilinen baskı türü, rulo etiket ve ambalaj üreticilerine, esnek bir baskı yelpazesi sunabilmekte olup, bu baskı tekniğinde gerek kompakt olması gerekse baskı kalitesi ile uzun zamandır tercih sebebi olmayı başaran Kule Flekso Baskı Makinesi, üst üste yerleştirilmiş baskı üniteleri ve her baskı ünitesinden sonra gelen UV yada IR kurutucu üniteleri ile 2-12 renk (6 + 6 yan yana 2 makine) baskıya kadar çıkabilen bu tip makinelerin sıralı tip flekso baskı makinelerine göre birçok farklı avantajı olabiliyor.

Öncelikle yukarı doğru sıralanan baskı istasyonları sayesinde yerden büyük bir kazancınız olmakla beraber baskıyı oturtmak için harcanan zamanın yanısıra, mürekkep ve malzemeden de büyük kazanç elde edilebiliyor.

Bu tip makinelerde opsiyonel olarak soğuk yaldız,  yapışkana baskı, kamera kontrol ünitesi ile ayrıca arka tek renk baskı aparatı, kendinden yapışkanlı film laminasyon, web kılavuzlama, tansiyon kontrol, rotatif kesim ve sarım tansiyon gibi özelliklerde mevcuttur.”

Makinenin özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse:

Kule Flekso Baskı Makinesi kendinden yapışkanlı kağıt, karton, film, pvc ve alüminyum folyo’ya 310-440-610-810 mm genişliğe kadar 55 mt. / dak. baskı yapabilen;

Baskı, kurutma, soğuk yaldız, lak, laminasyon, kesim, artık sıyırma ve sarım işlemlerinin tamamının tek seferde yapılabildiği, üzerindeki fotoseller sayesinde kağıdın Web’de doğru akmasını sağlayan Web klavuzlama, arkaya tek renk baskı yapılmasını sağlayan turn bar aparatı, kesim için rotasyon kesim ayrıca sarım ve besleme tansiyon ekipmanlarını üzerinde barındıran modüler sistemi sayesinde istenirse 2-12 renk (6 + 6 yan yana 2 makine) bobinden bobine baskı yapabilen komple bir sistemdir.”

#TanitmaBasim #imeksGrup #flekso #etiket #baski #matbaa #etiketBaski #KuleBaski #KuleFlekso