Anasayfa » Ambalaj » Flint Group, Ambalaj Bölümü Yeni Tesisi Açıldı
Flint Group

Flint Group, Ambalaj Bölümü Yeni Tesisi Açıldı

Flint Group, Ambalaj Bölümü Yeni Tesisi Açıldı

Flint Group, İstanbul Hadımköy’deki yeni tesisi ile ambalaj mürekkepleri segmentindeki iddiası yükseltiyor. 3 bin 800 metrekarelik bu yeni imalat ve dağıtım tesisi, Türkiye’nin Avrupa topraklarındaki ana konteyner terminalinden sadece 13 kilometre mesafede yer alıyor ve Orta Doğu’daki piyasalara ihracat yapılması için uygun bir konuma sahip.  

EMEA & Küresel Strateji Kağıt ve Karton Satış Başkan Yardımcısı Kim Melander, İstanbul’daki yeni tesise ilişkin şunları söylüyor: “2008 yılından beri Türkiye ve komşu bölgelerdeki yerel bir tedarikçi ve ekiplerimiz yaklaşık 10 yıldır son teknoloji imalat becerileri ve uzman yerel hizmetler ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu ilave yatırım, sadece Flint Group’un Türk piyasasına olan bağlılığını kuvvetlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda gelişmekte olan bu önemli piyasadaki müşterileri ile birlikte büyüme taahhüdünü de destekliyor.”

Flint Gorup’un amacının tüm müşterilerine en iyi ve en gelişmiş hizmeti ve desteği sunmak oluğunu belirten Melander konuşmasını şöyle sürdürdü: “Önemli müşterilerimizin çoğu segmentlerimizin birden fazlasından ürün satın alıyor. İstanbul’daki bu büyüme ile birlikte, artık tek bir çatı altında müşterilerimizin işletme ihtiyaçlarını pek çok açıdan karşılayabiliyoruz, önemli piyasalara odaklanabilmeyi sağlıyoruz, ama aynı zamanda da bilgimizi ambalaj baskı işletmeleriyle paylaşıyoruz.”

Yerel destek ile bu önemli bölgede yer alan müşterilerine endüstrideki en iyi hizmeti sunmayı taahhüt eden Flint Group, teslim sürelerini kısaltabildi. Bunun sonucunda da hizmet iyileşti ve kuvvetlendi. Buna ek olarak müşteriler, Türkiye ve Orta Doğu iklimine uygun şekilde kişiselleştirilebilen ürünlerin tadını çıkarabilecek.

Hadımköy’deki tesis şu anda Türkiye ve Orta Doğu’daki ambalaj matbaalarına ürün üretiyor ve gönderiyor.

Flint Group’tan Bir Satın Alma Daha

Flint Group, Padova’da (İtalya) bulunan Eston Chimica SRL’nin satın alındığını duyurdu.  Bu şirket alımı, Flint Group’un sadece organik olarak değil, aynı zamanda taktiksel satın alma aracılığı ile de büyüme stratejisinin bir sonucu.

Çoğunlukla İtalya ve Güney Avrupa’da bulunan matbaalara flekso ve gravür uygulamaları için su bazlı mürekkepler imal eden ve satan Eston Chimica, oluklu, alışveriş torbaları, kağıt torbalar ve diğer çeşitli su bazlı baskı işleri gibi önemli Kağıt & Karton uygulamalarını destekliyor. Kuzey İtalya’da Venedik yakınında bulunan şirkettin 32 çalışanı var.

EMEA ve Küresel Strateji, Kağıt ve Karton Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Kim Melander Flint Group’un Eston Chimica ile birleşmekten çok mutlu olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Doğru ortağı bulduk. Bu ortak, çalışanlarına destek olarak geçen yıllarda piyasayı büyütmede diğer tedarikçilere kıyasla çok daha başarılı olan bir şirket.”

“Eston Chimica’nın İtalya’da son teknolojilerle donatılan, tam otomatik tesisi Flint Group’un coğrafi olarak genişlemesini ve Güney Avrupa’daki imalat becerilerini arttırmasını sağlıyor ve böylece, Avrupa’da kurulan imalat tesisimizi mükemmel bir şekilde tamamlıyor.”

Eston Chimica CEO’su Nicola Mellon ise, Eston Chimica’daki ekibin işletmelerinin şimdiye kadarki başarısının temel nedeni olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “İşletmemizin Flint Group’un bir parçası olarak gerçekleşmesi beklenen büyümesi nedeniyle çok heyecanlıyız. Güçlü yanlarımızı birleştirirken, müşterilerimize hem mürekkepler hem de kaplamalar konusunda son teknoloji yenilikler ve müşteri odaklı destek sunabiliyoruz. Su bazlı ambalaj baskı sektörü gelişiyor ve değişiyor; bu ortaklık bize bir adım önde olma ve gelecek için etkin şekilde plan yapma fırsatı veriyor.”

Mr. Melander (L) and Mr. Mellon (R)

“Flint Group ve Eston Chimica müşteri başarısını taahhüt ediyor, destek ekipleri ve genişletilmiş ürün kaynakları aracılığı ile müşterilerimize yeni çözümler sunmamız için bize büyük bir fırsat sunuyor. İşletmeler alışıldığı gibi, gelecek aylarda mevcut müşteriler için önemli avantajlar sunmaya devam edecek. Flint Group ekibinin bir parçası olarak geleceği gerçekten dört gözle bekliyoruz.”

Flint Group’un bu ortaklık ile Kağıt ve Karton için çıktı hacmini önemli miktarda arttıracağını belirten Sayın Melander ise konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu durum, İtalya ve Güney Avrupa’da bulunan ve çoğu önemli uluslararası matbaalar olan müşterilerimize ilave ürünler, çözümler ve uzmanlık sunmamıza olanak sağlıyor. Bu önemli bölgedeki tüm büyük firmalara hizmet sunabilme kapasitemiz ve uzmanlığımız var.”

#FlintGroup #Ambalaj #NicolaMellon #EstonChimica #KrzysztofStruszczak #KimMelander #EMEA #YeniTesis #BirMatbaaTeknikVar