Anasayfa » Dijital » Flint Group , HP Onaylı UV Vernik Serisini Sunar

Flint Group , HP Onaylı UV Vernik Serisini Sunar

digicoat“Dijital Baskıda hem koronalı yüzeylere hem de koronasız yüzeylere çok iyi tutunma sağlayan üç çeşit vernik geliştirdik. Günümüzde her yazıcının bunu yapamadığını biliyoruz dolayısıyla verniklerimiz sektöre yepyeni fırsatlar sunuyor.”

Flint Group’un Narrow Web Bölümü Global Başkan Yardımcısı Guillaume Clement UV Vernik serisi hakkında şu açıklamayı yaptı: “DigiCoat HP UV vernik serisinin global olarak lansmanını duyurmaktan memnunluk duyuyoruz. Bu yeni UV vernikler ile dijital baskı alanına bir adım atmış oluyoruz. Mürekkeplerle olmasa da, dijital olarak basımı yapılan baskı altı malzemelerini zenginleştiren UV verniklerin müşterilerimiz için çok önemli olduğunu biliyoruz.”

“DigiCoat HP serisi ‘öylesine bir UV vernik serisi’ değil” diyor EMEA bölgesi Narrow Web sorumlusu Par Olsson: “Flint Group’un sloganı ‘Bize Güvenin’ ve bu slogan doğrultusunda en zorlu dayanım ihtiyaçlarına tam olarak uyum sağlayan kaplamalar geliştirmek istedik. Kendi laboratuvarlarımızda kapsamlı araştırma ve incelemelerden sonra Rochester Teknoloji Enstitüsü’ndeki HP Indigo Etiket ve Ambalaj Üst Baskı Vernik Performans Programına üç tip vernik sunduk.

Olsson test konusunda da şu bilgileri veriyor: “Vernikler programdaki en zorlu ve de kapsamlı testten geçirildi. Çok başarılı oldular, çok güçlü bir tutunma, mükemmel çizilme, yırtılma ve aşınma direnci sonuçları elde edildi. BETA sürecinde çalıştığımız pilot matbaalar, verniklerin dijital olarak basılan görüntüye muhteşem koruma sağladığını söylüyorlar. Üstelik dijital baskı üzerine corona işlemi yapılsın ya da yapılmasın, bu sonuçlarda bir değişme olmuyor.”

DigiCoat Proje Müdürü Keith Redmond ise şöyle diyor: “Dijital baskıda parlak termal transfer (OPV) vernik geliştirirken, VIP (değişken veri baskısı) işlerinde mükemmel basılabilirlik sağlamak ve aynı zamanda çok iyi tutunma ve aşınma direnci özellikleri elde etmek gerçekten zorluydu. Fakat dijital matbaacıların birçoğunun bizden istediği buydu. İsteklerine uygun bir ürün geliştirebildiğimiz için çok mutluyuz. Mat, yüksek aşınma dirençli vernik, bizden şarap etiketi üreticilerinin uzun süredir istediği bir ürün zira bu sektörde bazen çok zorlu kâğıtlar kullanılıyor. Ürünümüz bu uygulamada da son derece başarılı performans gösteriyor.”

Bu başarılı test sonuçları sayesinde Flint Group Narrow Web şu anda, HP Indigo’nun kendinden yapışkanlı etiketler ve ambalaj sektörü için olan dijital baskılarda tavsiye edilen (OPV) vernik tedarikçisi konumuna geldi. Ve ‘My HP Indigo’ müşteri portal web sayfasında da öneriliyor.

Flint Group tarafından piyasaya sunulan ürünler şu şekilde:

UXH00026 – Yüksek Dirençli Gloss Vernik

UXH00080 – TTR Gloss Vernik

UXH00090 – Mat Vernik

Ürünler global ölçekte kullanılmak üzere onaylandı ve TSCA, REACH gibi kimyasal yönetmeliklere uygundur.