Anasayfa » Ambalaj » Flint Group, Oluklu Baskısı İçin Geliştirilen nyloflex® FTC Digital’i Tanıtıyor
Flint Group

Flint Group, Oluklu Baskısı İçin Geliştirilen nyloflex® FTC Digital’i Tanıtıyor

Flint Group Flexographic Products, “The Easy Way” ‘in ardından, ince dalgadan kaba dalgaya kadar çok çeşitli oluklu mukavvalarda önemli miktarda dalga azaltması sağlayan bir flat top dot (üst düz nokta) flekso kalıp ile ürün serisini genişletiyor.

nyloflex® FTC Dijital Kalıp üstün baskı kalitesi (keskin ve belirlenmiş öğeler ile hassas şekilde üretilmiş metinler ve kodlar) sunarken matbaaları direkt oluklu baskı çözünürlüğünün sınırlarını genişletmeye itiyor. Yeni flekso kalıp ayrıca, mükemmel mürekkep transferi özelliğine de sahip ve bunun sonucunda mürekkep akışı esnasında bile çok sorunsuz sonuçlar elde ediliyor. Bu da, çeşitli malzemeler üzerinde yüksek ve sürekli aynı baskı kalitesinin elde edilmesine imkân sağlıyor.

Flint GroupFlint Group Flexographic Products Teknoloji Başkan Yardımcısı Dr. Eva Freudenthaler, maliyet nedeniyle daha düşük kaliteli üst taşıyıcılara yönelim olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Ancak, kaliteli baskılara ihtiyaç olması nedeniyle matbaalar, perakendeciler ve marka sahipleri, hem birinci kalite taşıyıcılar hem de daha zorlu malzemeler için direkt oluklu üzerine baskı ile iyi kalite talep ediyor. Bu nedenle, nyloflex® FTC kalıbın geliştirilmesi baskı kalitesi ile ilgili olarak ortaya iki odak noktası çıkardı – farklı kalitelerde taşıyıcılarda oluk etkisini azaltmak ve direkt oluklu baskıda tramların kalitesini iyileştirmek – ama aynı zamanda da normal herhangi bir dijital baskı kalıbı gibi işlenebilen bir kalıp sunarak baskı öncesi operasyonu için baskıyı basit tutmak da gerekliydi..”

nyloflex® FTC Dijital kalıp, standart bir dijital kalıp gibi çalışarak, üst düz noktaların avantajlarını kolay ve etkili bir şekilde sunuyor. İlave ekipman, işleme adımı veya sarf malzemesi gerekmiyor. Bunun sonucu olarak, kalıp hazırlamanın karmaşıklığı azaltılırken üretkenlik ve süreklilik arttırılıyor. Kalıp malzemesi tüm nyloflex® baskı kalıpları için standart, sağlam, dayanıklı, yüksek ozon mukavemetine sahip ve iyi muhafaza edilebilen bir malzeme.

Yeni üst düz nokta flekso kalıp daha az nokta kazanım toleransı, daha yüksek aşınma mukavemeti ve baskı sayısı stabilitesinin yanı sıra daha yüksek baskı hızları nedeniyle, daha fazla sürekliliğe imkân sağlıyor.

nyloflex® FTC Dijital kalıp, tüm baskı sürecinde yükselmeyi azaltıyor ve sürekli nokta kazanımı sağlıyor. Buna ilave olarak, yeni flekso kalıp hızlı baskı hazırlık aracılığı ile maliyet tasarrufu sağlıyor ve üretkenliği arttırıyor bu da işe başlama sürelerini kısaltırken atıkları da azaltıyor.

Yeni fotopolimer flekso baskı kalıbı, nyloflex® FTC Digital, Temmuz 2017 itibarıyla 2,84 mm ile (.112”) 6.35 mm (.250”) arasında çeşitli kalınlıklarda mevcut.

İlgilenen müşteriler, Flint Group’un farklı malzemeler üzerinde kullanılabilen su bazlı mürekkebi PremoNova® Base Board ve nyloflex® FTC Dijital kalıp ile basılmış, 4c ve 2c’de yapılmış baskı numuneleri ile birlikte ücretsiz test kitleri ve özel olarak başlatılmış bir promosyon kutusu talep edebilirler. Üstün baskı kalitesi ile ilgili örnekleri görmek için info.flexo@flintgrp.com adresi aracılığı ile veya www.flintgrp.com web sitesinden iletişim kurabilirsiniz.

nyloflex® FTC Digital Plate, esnek ambalajlar için kullanılan ve 2016 yılında Flexographic Teknik Yenilikçilik Ödülünü kazanan bir flat top flexo plate olan nyloflex® FTF Digital ile birlikte Easy Way ailesinin bir üyesi.

FTF’nin açılımı: Flat Top Dot kalıp – Fleksibıl Ambalaj için

FTC’nin açılımı: Flat Top Dot kalıp Corrugated (Oluklu) üstü baskı için

#FlintGroup #FTFDigital #nyloflex #PremoNova #BaseBoard #flattopdot #flexpokalıp #Ambalaj #Etiket #EasyWay #Flexographic