Anasayfa » Ambalaj » Flint Group ‘tan Yeni Termal Kalıp İşleme Teknoloji

Flint Group ‘tan Yeni Termal Kalıp İşleme Teknoloji

nyloflex® Xpress Termal İşlemcinin akıllı yapılandırması daha az bileşen kullanılmasına imkan sağlıyor. Bu da, daha az bakım gerekliliği ortaya çıkarıyor ve duraklama süresi ile işletme maliyetleri azalıyor. Özel geliştirilmiş nyloflex® Termal baskı kalıpları benzersiz ısıtma sistemi ile yüksek kalıp ve baskı kalitesi elde edilmesini sağlıyor. nyloflex® Developer bobinlerinin özel tasarlanmış kumaşı yüksek düzeyde verimli ve çevre dostu olacak şekilde tasarlandı. 

Flint Group Flexographic Products, yeniliğe odaklanarak, Belçika, Lier’de düzenlenen Xeikon Café’de Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki fleksografik baskı kalıpları için yeni nyloflex® Xpress Termal İşleme Sistemini piyasaya sundu. nyloflex® Xpress Termal İşleme Sistemi şu anda Kuzey Amerika’da mevcut ve 2017 yılının ikinci yarısında tüm dünyaya sunulacak.

“daha önce hiç görmediğiniz kadar”

nyloflex® Xpress Termal İşlemci termal kalıp üretim hızı ile inanılmaz kalıp ve baskı kalitesini birleştiriyor ve iyileştirilmiş kullanıcı arayüzüne sahip akıllı bir tasarım sunuyor. İşlemcinin ayırt edici özellikleri benzersiz bir kontrol sağlıyor, daha sürekli ve dengeli üretim yapılmasına imkân veriyor. nyloflex® Xpress Termal İşlemci “daha önce hiç görmediğiniz kadar Termal”. Yeni entegre çözümlerinin kendine özgü bir sınıfı olduğuna inandıklarını belirten Flint Group Flexographic Ürünler EMEA & Küresel Pazarlama Satış Başkan Yardımcısı Friedrich von Rechteren sözlerine şöyle devam etti: “Bu sonucu, termal sürece bakarak elde ettik. Ekipman tasarımında, kalıp geliştirmede ve özel tasarlanmış kumaşta en iyileri birleştirerek maliyetleri azaltan, kalite ve sürdürülebilirliği iyileştiren benzersiz bir sistem sunuyoruz.”

Friedrich-von-Rechteren

nyloflex® Xpress Termal İşlemcinin akıllı yapılandırması daha az bileşen kullanılmasına imkan sağlıyor. Bu da, daha az bakım gerekliliği ortaya çıkarıyor ve duraklama süresi ile işletme maliyetleri azalıyor. İşlemcinin bölgelere ayrılmış ısıtma sisteminin temelinde verimliliği yüksek IR montaj bulunuyor. Bu sayede ısının durum genişliği boyunca ve kalıba doğru dağılması hassas bir şekilde izleniyor. Mükemmel kontrollü ısı, plaka desteğine daha iyi boyutsal kararlılık kazandırarak, artan stabilite ve plaka işleme tutarlılığı kazandırıyor. Isının hassas bir şekilde düzenlenmesi soğutucu ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Buna ilave olarak, nyloflex® Xpress Termal İşlemci iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi için akıllı, kullanıcı dostu özellikler ile donatılıyor.

İşleme sisteminin temelinde, nyloflex® Xpress Termal İşlemcide olağanüstü iyi performans sergilemek üzere özel olarak formüle edilmiş nyloflex® Termal baskı kalıpları bulunuyor. Bu kalıpların ilki (nyloflex® XPH ve nyloflex® XPM Dijital) olağan üstü detay sunuyor. 200+ lpi’lik yüksek çizgi ekranlarda kağıt üstüne baskı yapmak için özel olarak geliştirilen nyloflex® Termal Kalıplar, boyut olarak piyasanın önde gelen termal kalıbının minimum basılı noktasının boyutundan %50 daha küçük vurgulu noktaların baskını yapabiliyor. Kısa süre sonra piyasaya çıkacak olan nyloflex® XFH Dijital flat top kalıp, filmik baskı altı malzemeleri üzerine parlak detayların basılması için mükemmel bir seçenek olacak. Termal kalıplar, hemen hemen her türlü mürekkep sisteminde (solvent bazlı, su bazlı veya UV) kullanılmaya uygun.

nyloflex® Developer bobinlerin özel tasarım kumaşının bir diğer avantajı da çok yüksek düzeyde verimli ve çevre dostu olması. Benzersiz lif şekli, erimiş polimeri muhafaza etmek için optimal yüzey alanı sağıyor. Bunun sonucunda standart geliştirici bobinlerden %30 daha az yoğun bir malzeme ortaya çıkıyor, üretim için %33 daha az malzeme gerekiyor ve kalıp işlemede kullanımın ardından atık oluşumu %33 daha az oluyor.  nyloflex® Geliştirici Bobinler çeşitli kalıp boyutları ile kullanım verimini maksimize etmek amacıyla üç ayrı genişlikte sunuluyor. Özel kumaş tasarımı ve değişken genişlik seçenekleri sayesinde, operatörler için kayda değer derecede daha hafif ve taşıması kolay bir malzeme ortaya çıkıyor.

#FlintGroup #nyloflex #ThermalPleateSetter #XFH #XpressThermal #Flekso #FleksoKalip #Flint