Anasayfa » Ambalaj » Flint Group, XCURA EVO’yu Piyasaya Sürüyor
Flint Group

Flint Group, XCURA EVO’yu Piyasaya Sürüyor

Yeni Nesil UV LED Tabaka Proses Mürekkebi

Öncü trendi sürdüren, tabaka mürekkep formülleri ile önde gelen üreticilerden Flint Group, en yeni UV LED proses mürekkepleri XCURA EVO’yu tüm dünya genelinde piyasaya süreceğini duyurdu.

Trevor Amps

Küresel Ürün Yönetim Müdürü Trevor Amps

Energy Curing mürekkeplerin Küresel Ürün Yönetim Müdürü Trevor Amps, şöyle konuştu: “Bu ürün, dünyaca ünlü XCURA formüllerimizde, son dört yılda endüstri lideri olarak müşterilerimize çok iyi hizmet veren bir değişiklik olduğuna işaret ediyor. XCURA EVO yeni nesil UV LED ve düşük enerjili tabaka piyasası teklifimizin ve bugün tüm dünyada piyasaya çıktığını duyurmaktan dolayı çok mutluyuz.”

“Gittikçe daha fazla tabaka ofset makine imalatçısı teknoloji gelişmelerini LED ve düşük energy curing ile yönlendiriyor. Lamba salayıcılarının ve OEM’lerin gerçekleştirdiği yenileme sayısında da bir artış olduğu görülüyor. Ticari matbaaları UV LED’e geçmeye teşvik eden ana yönlendiricilerden bazıları daha fazla üretkenlik, daha az enerji maliyetleri ve yeni piyasalara girebilme becerisi. XCURA EVO, mükemmel akış, süper transfer ve yüksek parlaklık özellikleri ile tüm bunları maksimize etmeye yardımcı oluyor.”

XCURA EVO, Mayıs 2017’de ilk defa UltraCURA® Sens Low Migration proses mürekkepleri ve bazları ile birlikte piyasaya sürülen yeni energy curing “Platform Teknolojisine” dayanarak yeni ve gelişmiş bir reçine teknolojisi sistemi oluşturdu.  Bu sistem daha fazla denge ve performans sürekliliği sağlıyor.

Yeni mürekkepler ile saha denemeleri gerçekleştiren UV Inks and Coatings Teknik Müdürü Dario Zarantoniello şunları söyledi: “Platform Teknolojisi ile elde ettiğimiz yeniliklerden dolayı çok memnunuz. EVO’yu tüm ana baskı makinelerinde ve çeşitli formatlarda, IPA ile birlikte ve IPA’sız, en yüksek üretim hızlarında ve kalite standartlarında test ettik, mevcut ürünlerimiz ve ana rakiplerimizin tüm ürünleri ile önemli karşılaştırmalar yaptık. Müşteriler parlaklık seviyelerinin çok daha iyi olduğunu, renk dayanıklılığının olağanüstü olduğunu ve noktaların daha keskin olduğunu belirtti. Ayrıca, üretim hızları artarken dayanıklılığın çok daha iyi olduğunu ve bunun da somut verimlilik etkileri sunduğunu da ifade ettiler.”

“XCURA EVO, bu eşsiz formülasyonlarla üretilecek olan bu yılki ikinci küresel lansmandır” diyen Dario, iyileştirmelerin yanı sıra EVO’nun bir tane daha ana etkisinin, tüm baskı altı malzemeler üzerine mükemmel transfer özellikleri sayesinde düşük fire üretimi olduğunu ifade etti. Ek olarak tüm Flint Group tabaka enerji curing ürünleri, European Printing Ink Association (EuPIA) gibi danışma organları tarafından şart koşulan mevcut yasaklı ham madde listeleri, Ulusal ve Uluslararası mevzuatlar ve en iyi imalat uygulamaları ile uyumludur ve sonuç, en son enerji ile kürlenen ürün yelpazemizde çok olumlu ve sürdürülebilir bir ürün sunmaktır. Hem UV LED hem de düşük enerjili sistemler için sadece tek bir ürün sunan tem imalatçı olduğumuz göz önüne alındığında, gerçek bir kazanç olacak mükemmel yeni bir ürüne sahip olacağımızı düşünüyorum. XCURA EVO’un özellikleri: akış tahrik ediciler (pompalar) ile birlikte veya bunlar olmadan mükemmel akış ve reoloji özellikleri; düşük mürekkepleme ve nemlendirme; tüm baskı altı malzemeler üzerine mükemmel transfer özellikleri nedeniyle düşük fire oluşumu; kürleme ve sürtünme mukavemeti; onaylanmış baskı altı malzemelerinde ISO 12647-2 uyumluluğu; yüksek parlaklık.”

#FlintGroup #XCURAEVO #UVLED #TrevorAmps #Mürekkep #TabakaMürekkep #YeniNesil #EnergyCuring