Anasayfa » Aktüel » FUTEC 10.000. Sisteminin Teslimatını Yapıyor

FUTEC 10.000. Sisteminin Teslimatını Yapıyor

%100 denetlemede öncü firma, bir Alman flekso matbaasında 10.000. sistemin kurulumunu yapıyor. Çığır açan otomatik öğrenme özelliği, yeni nesil baskı kalite kontrolü için denetleme verilerinin akıllı bir şekilde yorumlanmasına imkân sağlıyor.

Ticari, ambalaj ve etiket baskısı piyasaları için %100 denetlemede öncü olan FUTEC, Schröder Design Verpackung GmbH’de 10.000. sisteminin kurulumu ile önemli bir kilometre taşına ulaştığını duyurdu. Merkezi Saksonya’da bulunan bu flekso matbaası Lufthansa, büyük Alman futbol takımları, ıslak mendil imalatçıları ve e ticaret yapanlar gibi müşterilere hız kazandırıyor. EMEA bölgesindeki momentumunu ve flekso matbaalara olan taahhüdünü sürdüren FUTEC, hata algılama için geliştirilen ve flekso baskıya yönelik yeni nesil kalite kontrol sistemi olan ilk otomatik öğrenme çözümlerinin de duyurusunu yaptı.

28 yıl önce kurulan Schröder Design Verpackung, rekabetin çok yoğun olduğu esnek ambalaj piyasasında faaliyet gösteriyor. Bobinden bobine operasyonla ağırlıklı olarak yarı bitmiş ürünler üreten firma, mikro/makro perforasyonlu veya mikro/makro perforasyonsuz değişken genişliklerde ve kalınlıklarda film bobinleri imal ediyor. Buna ilave olarak, farklı kalite seviyelerinde baskılı ve baskısız ipek kağıtlar ile markalı filmik poşetler de üretiyor. Schröder’in kurulumunu yeni yaptığı FUTEC sistemi (dünya genelinde kurulumu yapılan 10.000. FUTEC sistemi) 8 renkli CI flekso baskı makinesinde faaliyet gösterecek.

Kalitenin, müşterileri için öneminin giderek arttığını belirten Schröder Design Verpackung Genel Müdürü ve sahibi Jan Schröder, sözlerine şunları ekledi: “Biz de bu nedenle tanınır hale geldik. FUTEC’in uzmanlığı ile inceleme ve kurulum sürecinde aldığımız mükemmel destekten çok etkilendik. Bu FUTEC sistemi kalite standartlarını arttırmamıza imkân sağlayacak ve daha da önemlisi müşterilerimize talep ettikleri kalite güvencesini sunacak.”

Hata algılamada otomatik öğrenme devriminde lider

FUTEC’in donanım tabanlı görüntü işleme çözümü piyasada mevcut olan en yüksek işleme hızını sunuyor, büyük miktarda denetleme verilerinin gerçek zamanlı sunulmasına da imkân veriyor. Verilerin akıllı bir şekilde analiz edilmesi ve yorumlanması için çok yönlü algoritmalar kullanan FUTEC, flekso matbaalar için önemli alanlarda gelişmeler elde edilmesini ve verimlilik sağlayabiliyor: ekleme algılama, basınç kontrolü ve CI drum denetleme. FUTEC yazılımı numunelerin gerçek zamanlı olarak tanımlanmasına imkân sağlıyor ve sistem baskı hatası ile makine hatası arasında hızlı ve açık bir şekilde ayrım yapabiliyor. Industry 4.0 doğrultusunda, bu yeni avantajlar sorunun giderilmesine imkân sağlamanın yanı sıra üretimdeki gereksiz aksamaları önlüyor böylece matbaaların işletmelerini dönüştürmesine yardım ediyor.

10.000. kurulumu gerçekleştirmekten dolayı heyecan duyduklarını ve Schröder Design Verpackung’un bir FUTEC sistemine yatırım yapmaya karar vermesinden dolayı memnun olduklarını belirten FUTEC EMEA Genel Müdürü Silvio Neumann, sözlerine şunları ekledi: “Bu durum, flekso için %100 denetleme alanındaki uzmanlığımızın değer gördüğünün bir kanıtı. Bu heyecan verici haber flekso alanında otomatik öğrenme konusundaki önemli dönüm noktaları ile aynı zamana denk geliyor ve yeni nesil %100 denetlemeyi temsil ediyor. Bu yeniliğin, müşterilerimizin daha kârlı olmalarına yardımcı olmak ve kaliteyi garantilemek için aynı zamanda daha fazla verimlilik elde etmelerine yardımcı olma konusunda devrimci olacağına inanıyoruz.”

#SilvioNeumann #FUTEC #BaskiDenetleme #KaliteKontrol #Flekso