Anasayfa » Ambalaj » FUTEC Bölgesel Büyümesini Sürdürüyor

FUTEC Bölgesel Büyümesini Sürdürüyor

Ticari baskı, ambalaj ve etiket piyasaları için baskı ve yüzey denetlemesi yapan %100 otomatik akış algılama sistemlerinde öncü FUTEC, drupa 2016’yı takip eden aylarda EMEA pazarındaki varlığını önemli miktarda arttırdı. FUTEC EMEA Genel Müdürü Silvio Neumann, MATBAA&TEKNİK okuyucuları için ICE Europe fuarında dergimize konuştu.

Ticari baskı, ambalaj ve etiket piyasaları için baskı ve yüzey denetlemesi yapan %100 otomatik akış algılama sistemlerinde öncü kuruluşlardan biri olan FUTEC’in Avrupa’daki merkezi 2014 yılında Duisburg’de (Almanya) kuruldu ve kısa süre önce EMEA bölgesinde Orta Doğu’yu da üstlendi. Şu anda satış ve servis merkezi olarak müşterilere hizmet veriyor. Son 6 ayda elde ettikleri ilerlemeden memnun olduğunu belirten FUTEC EMEA Genel Müdürü Silvio Neumann, sözlerine şöyle devam etti: “Flekso ve etiket baskısı gibi büyümekte olan sektörlerde önemli ilerleme kaydettik. Teknolojimiz, üretim süreci boyunca tüm baskı genişliğini izlememize ve tüm hataları in-line olarak belirlememize imkan sağlıyor ve benzersiz bir kalite kontrol seviyesi sunuyor. 40 yılı aşkın süredir bu teknolojiye öncülük yaptık ve EMEA’daki müşteriler hala olumlu şekilde cevap vermeye devam ediyor. Verimlilik ve kalite kontrol onların mutlak öncelikleri ve sadece FUTEC gibi bir uzmanın en iyi çözümü sunabileceğini biliyorlar.”

ICE Europe fuarını değerlendiren Neumann, 3ncü kez katıldığımız çok sayıda yüksek seviye profesyonelin ziyaret ettiği bir fuar yaşadık. Yeni müşteriler ile tanıştık ve yeni projeler geliştirdik. Orta Doğu bizim için drupa 2016 sonrası başlangıç yaptığımız bir bölge. Bizim içinse yeni bir Pazar. Özellikle Türkiye yerleşik ve çok önemli bir ülke. Türkiye’de 2016 itibariyle çalışmaya başladığımız temsilcimiz olan TeknoSmart ile çok güzel işler yapıyoruz.”

TeknoSmart şirketinden Salih Kocacenk ise “Bir yıldır çalıştığımız FUTEC’in çözümleri %100 güvenlik sağlar”, diyor.

salih_kocacenkFUTEC TeknoSmart tarafından temsil ediliyor

“FUTEC, 1977 yılında dünyanın ilk %100 Yüzey Tarama Sistemini, 1987 yılında ise dünyanın ilk %100 Baskı Tarama sistemini geliştirmiştir. FUTEC’in tüm dünyanın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği (tamamı %100 yüzey ve baskı tarama sistemi içeren) 9.000 ‘den fazla başarılı projesi bulunmaktadır. Halen FUTEC Inc. bünyesinde yaklaşık 250 kişi çalışmaktadır. FUTEC in 2015 yılındaki toplam cirosu 60 Milyon EUR civarındadır. Bizimle birlikteliği henüz birinci senesinde olmasına rağmen Türkiye pazarının yakından tanıdığı bir isimdir FUTEC. Bizden önceki dönemde çok sayıda kurulumları bulunuyor. Bunlardan önemli bir kısmı çok uluslu ambalaj şirketleridir. TeknoSmart geçen bir içinde yirmiye yakın proje geliştirdi. Bir adet kurulum gerçekleştirdi. Güvenilir bir sistem olması büyük üreticilerin ilgisini çekmektedir. Kararlığı ve güvenirliği mükemmel bir sistem. Hazır bir paketten ziyade her şirket için geliştirilen ayrı projeler halinde çalışmaktayız. Çözümün tamamı birçok komponentten oluşmaktadır. Komponentler yatırımcının üretim şekline uygun olarak seçilir ve bütün haline getirilir.”

FUTEC %100 Baskı ve Yüzey Tarama Sistemleri

“Bobinden bobine, bobinden tabakaya, tabakadan tabakaya yapılacak sürekli üretim ya da (Rotogravür, Flekso ve Ofset gibi) baskı süreçlerinde malzemelerin ya da baskınının tamamının taranması, çizgisel kameralar yardımıyla üretimin sürekli takip edilmesi, proses ya da baskıda hatalar ya da fire oluşma ihtimali ortaya çıktığında sesli / görsel uyarılar verilmesi, üretilen hatalı malzemelerin etiketlenmesi, hataların raporlanması ve geçmişe dönük hata kayıtlarının tutulması gibi fonksiyonları yerine getirir.”

2017 büyüme yılı olacak

Neumann, Türkiye pazarı için “pozitifiz” diyor. “Japonya bizim eviliz. Elbette orada çok kuvvetliyiz. Tarihsel olarak da İtalya ve İspanya en güçlü olduğumuz ülkeler. Ancak 2017 FUTEC için ilginç bir büyüme yılı olacak. EMEA bölgesindeki müşterilerin özel ihtiyaçlarını karşılamayı taahhüt ediyoruz. Giderek daha fazla baskı ve ambalaj hizmeti sağlayıcısına en iyi teknolojiyi sunmaktan heyecan duyuyorum. Daha fazla kontrol, verimlilik ve minimal miktarda atık… Bunların tümü işletmeleri destekleyecek ve rekabet avantajlarını korumalarına yardımcı olacak önemli faktörler.”

 

#FUTEC #SilvioNeumann #Teknosmart #BaskiKontrol #BaskiYonetimi #%100OtomatikAkışAlgılamaSistemleri