Anasayfa » Ambalaj » Gallus Hızlı Şeritte
Gallus

Gallus Hızlı Şeritte

Labelexpo 2017: Gallus yeni bir platform konsepti ile beraber daha fazla dijital yenilikler sunuyor

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg)’nin yan kuruluşu, İsviçreli tam çeşit tedarikçisi Gallus, bu yıl “Speed up for Success” (“Başarı için Hızlanın”) pankartı altında sergileme yapacak. Gallus, Brüksel’deki Labelexpo esnasında, sahne ışıklarının üzerine döneceği bilinen yeni platform Gallus Labelmaster ve geliştirilmiş Gallus Labelfire ile birlikte Gallus Services ve Gallus Screen Printing’in yeni tekliflerini sunarken,  hakikaten gaza basacak. Şirket, ticari fuar ziyaretçilerini olağanüstü bir gösteri ile etkileyecek.

Gallus Labelmaster ve Gallus Labelmaster Advanced maksimum esneklik sunuyor

Gallus, tek geçişte ilave edilmiş finishing prosesleri bulunan Gallus Labelfire dijital etiket baskı makinasını sunmaktadır.

Gallus Innovation Days 2016’daki başarılı Gallus Labelmaster ilk gösteriminden sonra Gallus, şimdi multiweb özelliği bulunan Gallus Labelmaster Advanced Line modelini Labelexpo 2017 Brüksel’de sunmaya hazır. Bu baskı makinasının baz versiyonları da gösterimde olacak.

Gallus Labelmaster Advanced Line’ın etkileyici modüler yapısı maksimum esneklikle yüksek seviye otomasyonu kombine etmektedir. Yeni makina, etiketçilere mukayese edilemez bir proses zenginliği ile beraber, çeşitli finishing ve baskı proseslerinin, baskı pozisyonları arasında hızlı değişimini sunmaktadır.

Tüm Gallus Labelmaster makinaları aynı özel platform dizaynına sahiptir ve müşterinin özel isteklerine göre konfigüre edilebilir. Açık arayüzü ile, çok güvenli bir yatırım olmakla beraber, gelecekte pazarda oluşacak taleplere göre kullanıcıların esnek olmasını sağlamaktadır.

Yeni platform sisteminde, Gallus Labelmaster, her biri iki baskı pozisyonu barındıran,  modüllerden oluşmaktadır. Bu modüllerin üç değişik versiyonu bulunmaktadır. Baz versiyon tüm gerekli etiket baskı standartlarını karşılamaktadır. Plus versiyon, önemli ve geliştirmiş esnekliği ile etiket sektörünün bir çok aplikasyonunu karşılamaktadır ve Advanced versiyon neredeyse tüm gereksinimleri karşılarken, istenildiği kadar fazla veya az otomasyon ile konfigüre edilerbilir. Bu modüler sistemi sunarak, Gallus etiket üreticilerine devam eden etiket pazarı taleplerini karşılayabilmekle, gelecekte doğacak ihtiyaçlara cevap verebilme esnekliği sağlamaktadır – tüm bunlar, geçmişte premium ürünler için akıl almayacak bir yatırım ile.

Yeni Gallus Labelmaster makina platformu, baskı üniteleri arasındaki 1,4 mt’lik inanılmaz kısa web’i ve 200 mt/dak  maksimum baskı hızı ile Gallus’un ürettiği en hızlı etiket baskı makinası olması gibi belli başlı özellikleri ile iftihar etmektedir. Bu baskı makinası, HMI ile dokunmatik ekran ile merkezi olarak kontrol edilebilirken, istenildiğinde manuel olarak müdahale etme imkanı da tanımaktadır, ki bu özellik sayesinde operatörler değişimleri kolaylıkla ve daha önemli olarak, daha hızlı yaptıklarından, kurulum süresi inanılamayacak kadar kısalmaktadır. Bu makina için geliştirilmiş tüy kadar hafif aluminyum baskı silindirleri çok basit bir kaç adımda değiştirilirken, işten işe geçişin hızını kıyaslanamaz şekilde artırmaktadır.

Optimize edilmiş doctor blade’li mürekkep haznesi sadece 250 gr mürekkep ile baskı yapabilmekte ve bu da mürekkep maliyetlerini düşürürken, köpürme ve mürekkep sıçratmayı minimize etmektedir. Heidelberg’in ofset ünite dizaynının prensinbinden feyz alınarak dizayn edilmiş yeni flekso baskı ünitesi, direk olarak iki servo motor ile çalışmakta ve ilk andan itibaren Gallus baskı kalitesi sunmaktadır. Bu makina, flekso baskı üniteleri ile bezenmiş olmasının dışında, yeni geliştirilmiş serigrafi ünitesi ile yüksek kalitede finishing opsiyonu sunabilmektedir.

Gallus Labelmaster’ın rejistrasyon kesinliği özellikle dikkat çekicidir – makina düşük baskı hızında çalışıyor olsun veya maksimum hızda çalışıyor olsun, basılan imajın, düzeltme gereksinimi duyulmadan, rejistrasyonu her an mükemmeldir. Bu özellik, Gallus Labelmaster’ın hassasiyetini gözler önüne sermektedir.

Gallus Labelfire 340 – eklenmiş inline finishing fonksiyonları ile dijital baskı

Gallus, Labelexpo’da Gallus Labelfire dijital baskı makinasının sunumunda, yeni ilave edilmiş finishing prosesleri ile kısaltılmış etiket üretim zamanına odaklanacak. Pazar’da bulunan dijital baskı makinalarının tersine, ki bu makinalar offline finishing yapmakta, Gallus Lablefire bitmiş ve kesilmiş etiketleri tek geçişte üretebilmekte. Bunun sonucunda Gallus Labelfire dijital olarak basılmış etiketlerde daha hızlı üretim süresi ve az miktarda atık seviyesi yakalamaktadır. Bu etiket üreticilerine zaman, maliyet ve malzeme tüketiminde tasarruf sağlamaktadır, bu da offline prosesler (multi-step production) için değişim yapmayı gerektirmemektedir. Fujifilm’in son jenerasyon inkjet baskı kafaları sayesinde, Gallus Labelfire 1200 dpi’lık çözünürlüğe ulaşabilmektedir, ki bu ofset baskı kalitesiyle karşılaştırılabilmektedir.

Gallus Services’deki dijitizasyon makina performansını artırıyor

Gallus’daki yeni servis teklifleri Endüstri 4.0 ile tam uyum içindedir ve etiketçilere makinalarını daha randımanlı kullanma imkanı sunmaktadır. Gallus ve Heidelberg baskı firmalarında dijitizasyonu artırarak müşterilere katma değer sağlamaktadır. Örneğin; “M-Call” ürünü otomatik olarak problem bildirimi yapmaktadır, yani baskı makinasının özgür olarak Gallus Helpdesk’e makina verileriyle ilgili irtibata geçmesini sağlamaktadır. Bu, problemlerle ilgili telefon görüşmelerini ve e-postaları azaltmakta, böylece M-Call servis organizasyonunun cevaplama hızını artırmaktadır.

Gallus müşterileri, bitmekte olan Gallus satış ve servis organizasyonlarının Heidelberg Group ile olan entegrasyonundan faydalanmaktadırlar. Bunun manası; Gallus’un gelecekte Heidelberg’in dünya çapındaki servis ağından faydalanmasıdır. Gallus müşterileri tabana yayılmış bulunan Heidelberg yerel servis organizasyonlarıyla, daha çabuk ve yerinde servis alabileceklerdir.

Gallus Screeny – kullanımı kolay, hızlı baskı

Gallus Screeny, Labelexpo 2017’de serigraf baskının, etiket baskısını sınırlandırıcı bir faktör olmadığını etkileyici bir şekilde ispatlayacaktır. Kullanıcılar doğru sistem komponentlerini seçerek, kaliteden ödün vermeden, gözle görülür bir hızla serigrafi/flekso kombinasyon baskı yapabileceklerdir. Gallus’daki serigrafi uzmanları “Gallus Screeny – Kullanımı Kolay, Hızlı Baskı” pankartı altında, bu hıza ulaşmak için gerekli sistem komponentlerinin sunumunu yapacaklar. Gallus Screeny hızlı baskı komponentleri ile donatılmış bir Gallus Labelmaster, tüm tartışmaları ortadan kaldıracak ve yeni standartlar ortaya koyacak bu sistemi, çalışmasını ispat ederek gösterecektir.

Serigrafi baskı departmanı, Heidelberg ile beraber yeni Phoenix UV-LED direk kalıp pozlama aygıtının sunumunu yapacaklar. Bu yenilikçi pozlama sistemi ile, neredeyse tüm baskı prosesleri için, yüksek kalitede kalıp üretilebilmektedir. Serigrafi, flekso, tipo veya ofset için olsun, Phoenix doğru karlılık seviyesinde, yüksek kalitede kalıplar üretibilecek bir sistem sunmaktadır.

Bu aygıt oldukça hızlı ve kullanımı kolaydır, ayrıca prosese bağlı çalışan Screeny müşterileri için anahtar çözümdür.

Yeni Gallus Labelmaster özel bir platform dizaynı ve müşterilerin özel ihtiyaçlarına cevap verecek konfigürasyon imkanı sunmaktadır.

 

#Gallus #Labelexpo2017 #Heidelberg #GallusLabelmaster #GallusLabelmasterAdvanced #GallusScreeny #DijitalBaskı