Anasayfa » Ambalaj » Gallus Labelmaster’ın Saha Testi All4Labels Schweiz AG’de Yapılıyor

Gallus Labelmaster’ın Saha Testi All4Labels Schweiz AG’de Yapılıyor

Merkezi St. Gallen’da bulunan All4Labels Schweiz AG (eski Omnipack AG) saha testi esnasında lansmanı başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Gallus Labelmaster’ın kurulumunu yapan ilk Gallus müşterilerinden biri. Saha testinin ilk gününden itibaren bu makinenin günlük işleri düzgün ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiği gerçeğini ortaya koyan bu süreç, resmi olarak sonlandırıldı. 

Ekim 2016’da, Gallus Innovation Days’in hemen ardından Gallus yönetimi, makineyi sahada ve uygun koşullar altında test etmek amacıyla, etiket matbaacısı All4Labels Schweiz AG’yi (daha önce Omnipack AG olarak bilinen) piyasada mevcut olan ilk Gallus Labelmaster’ı seçmesi için ikna etti. Gallus teknisyenleri tarafından desteklenen bu Gallus Labelmaster’da kurulumu yapılmış ve derhal faaliyete sokulmuş 9 flexo ünitesi bulunuyor.

Bir yıl içinde makine, emtia etiketlerinin ve folyoların seri üretimindeki tüm yüksek kaliteli talepleri yerine getirdi. All4Labels’daki yazıcılar en baştan itibaren sezgisel yükleme, hızlı iş değişiklikleri ve yüksek makine hızı ile etkiledi. Bunun çok harika bir şey olduğunu ifade eden All4Labels Üretim Müdürü Patrik Fehr, sözlerine şöyle devam etti: “Makine hangi hızda çalışırsa çalışsın, basılan görüntü her zaman ayarlı oluyor. Gallus mühendisleri gerçekten harika bir iş başardı. Çarpıcı olan bir başka şey de, bu makine sayesinde çok verimli ve ekonomik olmamız. Baskı üniteleri arasındaki kısa web yolu ve hızlı iş değişimi sayesinde, daha az fire üretiyoruz ve daha kısa zamanda baskı yapmaya hazır oluyoruz.”

Yeni makine platformu Gallus Labelmaster, şimdiye kadar üretilmiş en hızlı etiket baskı makinesi olmasını sağlayan, dakikada 200 metreye kadar yüksek hız gibi mükemmel özelliklere sahip.

Makine, bir HMI dokunmatik panel aracılığı ile merkezi olarak kontrol edilebiliyor, bu kolay ve hızlı manüel müdahaleyi garantiliyor ve böylece kurulum süreleri kısalıyor. Bu makine için özel olarak tasarlanan alüminyum hafif silindirler birkaç basit adımda değiştirilebiliyor. Bu da hızlı iş değişim için önemli olan bir başka faktör.

Doctor blade için optimize edilmiş mürekkep bölmesi sadece 250 g renk kullanıyor bu sayede maliyetler düşük tutuluyor ve püskürtme ve köpüklenmeyi optimize ediyor. Yeni tasarlanan flekso ünitesi iki servo motor tarafından yönlendiriliyor ve Gallus’a başlangıçtan itibaren birinci sınıf kalite sunuyor. Bu flekso ünitesinin tasarımı için Heidelberg’in tabaka ofset baskı alanındaki teknik bilgisi kullanıldı. Flekso ekipmanına ilave olarak, son teknoloji sonlandırma sunan yeni geliştirilmiş bir başka serigrafi baskı ünitesi de mevcut.

Genellikle, Gallus Labelmaster özel platform tasarımı sayesinde ön plana çıkıyor ve müşterinin ihtiyaçlarına göre bireysel olarak yapılandırılabiliyor. Makine, açık arayüzleri ile yüksek yatırım güvenliği ve piyasada gelecekte gerçekleşecek değişikliklere esnek cevap verebilme imkânı sunuyor.

Yeni modüler platform tasarımı modül başına iki baskı ünitesinden oluşuyor. Bu modüller üç farklı versiyonda mevcut oluyor: Basic versiyonu, etiket baskısı için gerekli tüm standartları kapsıyor.  Plus versiyonu, etiket endüstrisindeki pek çok uygulamayı kapsamak için çok daha fazla esneklik sunuyor. Advanced line ise neredeyse istenen her şeyi sunuyor ve tüm ihtiyaçlara göre yapılandırılabiliyor.

 

#All4Labels #Gallus #LabelMaster #Etiket #flekso #Heidelberg #ZekiSipahioglu #ElisabethFehr