Anasayfa » Aktüel » Gerçek Bir Teknoloji Yayını ile Tanışmak için MATBAA&TEKNİK @Printtek 2017

Gerçek Bir Teknoloji Yayını ile Tanışmak için MATBAA&TEKNİK @Printtek 2017

MATBAA&TEKNİK, 21. yılını geride bırakmaya hazırlandığı bugünlerde 13. Uluslararası Baskı Teknolojileri ve Kağıt  Fuarı’na katılımı ile Türk Basım Endüstrisi’ne desteğini sürdürmektedir. Geçen 21 yıl, verilen emekler, yapılan devasa harcamalar, haber peşinde koşturmaların yüksek maliyetleri okuyucu ve reklamverenlerin gözünde kazandığımız güven ve inancın karşısında eriyip gitmektedir. Geriye de görevini yapmış olmanın mutluluğu kalmaktadır.

Yayın hayatına 1996’da başlayan ve bugüne değin reklam alıp para kazanmanın ötesinde ciddi ve doğru bilgilerle ve toparlanmış yenilik haberleri ile matbaa dünyasının gelişimine destek vermek gayretinde olan; bu yüzden ismini kullanarak pazarda kendine yer edinmeye çalışan ve isim taklitleri oluşturarak rekabet edilebileceğini sanan amatörlerden hep bir adım önde olan MATBAA&TEKNİK dergisi, her ay yoğun bir çalışma temposu içinde yeni dergiler hazırlamak ve en yeni bilgileri yorumlayarak vermek azminde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir şeyi unutmamak gerekir. Derginin amacı tedarikçi ile satın almacıyı bir araya getirmek ancak bundan daha da önemlisi satın almacı ve operatörü bilgilendirmek olmalıdır. Yani reklam al, bas derginin yazı sayfalarını doldur geç mantığı 10 sene öncesinde derginin niteliğinin sorgulanmadığı dönemlerde kalmış iptidai bir düşünce tarzıdır. Bugün pazarlama maliyetlerinin yüksekliği ve düşen kâr marjları sebebiyle ve tabii gelişen yeni pazarlama alanlarının varlığı da göz önünde bulundurularak reklam verenler daha düşük bütçelerle çalışmaya zorlanmaktadır. Bunu dünyanın her tarafındaki mesleki yayınlarda görmek mümkündür. Bu sebeple içeriğine bakılmaksızın, taklit içeriklere aldanarak çıkarılan dergiler elimine edilmeli, emeğin karşılığı emek hırsızlarına tepki vererek ortaya konmalıdır.

İyi kötü reklam yoktur, reklam reklamdır yeter ki ucuz olsun yöntemi artık geçmişte kalmıştır. İyi reklam vardır ve iyi reklam doğru ve iyi mecralarda yapılmalıdır. Reklam sayfa fiyatları ve dergi içinde yer alan toplam reklam sayfa sayıları açık bir biçimde dergi olarak ortada gezinen taklitçilerin aslında ortaya çıkardıkları dergileri kaç tane basabilecekleri ve ne kadar etkin olabilecekleri konusunda açık bir delildir. Bunu en iyi matbaa maliyeti yapmayı bilenler anlayacaktır.

MATBAA&TEKNİK , sadece ayda bir dergi çıkaran ve fatura kesen bir marka olmanın ötesinde endüstrimize sahip çıkmanın eğitime destek vermenin ve Türk Basım Endüstrisi neredeyse onun yanında olmanın gayretini sürdürecek. Hepinizi 2. Salon 203 nolu standımıza bekliyoruz.

MATBAA&TEKNİK bir (İMG)İSTMAG Magazin Gazetecilik Yayıncılık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. tescilli markası ve yayınıdır. Türkiye’nin herhangi bir şehrinde yayınlanan ikinci bir MATBAA&TEKNİK dergisi bulunmamaktadır. İstanbul, Güneşli’de bulunan İSTMAG Ofisinde hazırlanmaktadır ve dağıtılmaktadır. Bu ofis dışında herhangi bir temsilciliği veya bölge bayiiliği bulunmamaktadır.

 

 

 

#MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #Matbaa #Baski #Dergi #TeknikYayin #MeslekiYayın