Anasayfa » Baskı Sonrası » GEW, ArcLED Hybrid UV Kürleme Sistemini Piyasaya Sürdü

GEW, ArcLED Hybrid UV Kürleme Sistemini Piyasaya Sürdü

GEW-ArcLED-UV-SystemGEW (EC) Limited, etiket baskı, kaplama ve dijital baskı sektöründe gelişmiş UV kürleme sistemlerinin tasarımı ve üretiminde önde gelen bir isim. LED’lerle UV kürlemeye geçişin önemini gören ve buna uyum sağlayan GEW, ArcLED olarak adlandırılan ilk gerçek geleceğe hazır hibrid UV curing sistemini geliştirerek birçok matbaanın derdine deva oldu.

ArcLED, arc teknolojisine yapılacak yatırımların daha sonra aynı baskı kafa kılıfı ve aynı güç giriş ve kontrolleri kullanılarak LED’lerle güncellenebilmesine imkan sağlıyor. Matbaacının tek yapması gereken LED kasetlerini eklemek ve su-soğutma sistemini bağlamak. Bundan sonra RHINO ArcLED güç girişi, otomatik olarak makineye hangi kasetin takılı olduğunu tespit ediyor ve güç kaynağını arc lambaları için kullanılan yüksek voltajlı AC’den LED’ler için kullanılan DC güç kaynağına çeviriyor.

Şu anda GEW’in ArcLED UV curing sistemine yapılacak bir yatırım aslında LED güncellemesinin basit ve maliyet etkin bir şekilde yapılmasını sağlayarak geleceğe yatırım anlamına geliyor. Ayrıca tam olarak esnek bir hibrid curing sistemi uygulanmasına da imkan tanıyor.

Kullanıcıya kolay ve hızlı değişim imkanı sağlayan gelişmiş özellik, bugün sadece GEW’in ürettiği ArcLED UV sisteminin bir özelliği.

Yeni ArcLED UV curing sistemi, arc lambası ve LED UV sistemlerinin güncellenebilirliği ve basitçe değişimi anlamında gerçekten geleceğe hazır tek teknoloji. Bugün ArcLED kurulu baskı makineleri ileride arc lambalardan LED’lere kolayca geçiş yapabilecek ve güç kaynağını değiştirmeye gerek olmadan her iki teknolojiden de tam anlamıyla faydalanma imkanı sunacak. Bu da operatöre maksimum özgürlük ve esneklik sağlıyor ve tek bir kürleme teknolojisine mecbur olmaktan kurtarıyor.