Anasayfa » Baskı Yönetimi » GMG, İyileştirilmiş Otomasyon Özellikli GMG ColorServer 5.0’i Piyasaya Sürüyor
GMG

GMG, İyileştirilmiş Otomasyon Özellikli GMG ColorServer 5.0’i Piyasaya Sürüyor

 

Renk uzmanı GMG popüler renk yönetim aracının, üretkenliği ve emniyeti arttıran yeni özelliklerle güncellendiğini duyurdu.

GMG baskı öncesi işini daha verimli hale getiriyor. İyileştirilmiş bir hotfolder-tabanlı otomasyon özelliğine sahip olan yeni GMG ColorServer 5.0 maksimum üretkenlik ve süreç emniyeti için tasarlandı.

Otomatik işleme en yüksek düzeyde kalite sağlıyor

GMG ColorServer’in otomatik renk dönüştürme özelliği, ister endüstri, ister kurum içi standartlarında olsun, tüm baskı süreçlerinde ve baskı altı malzemelerinde baskı sonuçlarının sürekliliğini sağlıyor. GMG Ürün Yönetim Başkanı Thomas Kunz, çok sayıda dosyaya manüel olarak rötüş yapmanın karmaşık bir iş olabileceğini ve her seferinde aynı sonuçları almanın garanti olmadığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “GMG ColorServer 5.0 ve GMG MX teknolojisi ile, baskıya hazır dosyalar çoğaltılabilir kalitede, otomatik olarak oluşturulabiliyor.” GMG ColorServer 5.0 ayrıca, spot renklerin hassas ve maliyet etkin bir şekilde proses renklerine dönüştürülmesine de imkân sağlıyor.

Yeni, yüksek performanslı istemci-sunucu yapısı

Yeni istemci-sunucu yapısı sayesinde sunucu, paralel olarak erişim sağlayan çok sayıda kullanıcının olduğu bir şebekedeki her bilgisayarda çalışabiliyor. İşleme yükü bağlı bilgisayarlara otomatik olarak dağıtıldığı için, üretimin uçlarını da kapsıyor ve paralel dosya işleme mümkün oluyor.

Yeni dinamik hotfolder konsepti

Tüm hotfolder’lar merkezi olarak yönetildiği için, isteyen istemci dosyaları uzman bilgisi olmadan dönüştürebiliyor. Kunz, bu konuyla ilgili şunları söyledi: “GMG ColorServer’ın 5.0 dinamik hotfolder konsepti işinizi basitleştiriyor çünkü çok sayıda hotfolder bir şablonu referans alıyor. Eğer başka bir baskı standardına geçerseniz, sadece şablon değişir ve tüm hotfolder’lar buna göre uyarlanıyor.” Hatta dosyayı buna uygun olarak adlandırarak gelen verileri bir yazdırma standardına atamak da mümkün oluyor.

Entegrasyon, profilleme, substrat simülasyonu

GMG ColorServer 5.0, baskı öncesi kurulumların üretkenliğini ve çıktı kalitesini arttırmak için her türlü üçüncü taraf iş akış uygulamasına entegre edilebiliyor. Opsiyonel, bütünüyle entegre edilmiş SmartProfiler, profilleme işlevi ile GMG ColorServer 5.0’i genişletiyor. Paper Adaptation Tool Renkli çıktı alanını üretim kağıdına uyarlayan baskı koşullarına veya standartlara yakın görsel eşleşmeleri garanti ediyor.

#GMG #GMGColorServer #ThomasKunz #Hotfolder  #RenkYönetimi #GMGMX