Anasayfa » Baskı Yönetimi » GMG, Test Charts Olmadan Çok Renkli Profilleme Yapılmasına İmkân Sağlıyor
GMG

GMG, Test Charts Olmadan Çok Renkli Profilleme Yapılmasına İmkân Sağlıyor

Renk yönetimi uzmanı GMG, test charts olmadan profiller oluşturan GMG OpenColor 2.1’i tanıtıyor. Optik parlaklaştırıcılar artık otomatik olarak algılanıyor.

Yüksek teknoloji yönetim çözümlerinin lider geliştiricisi GMG, ödüllü, çok kanallı yeni profilleme yazılımı GMG OpenColor 2.1’i piyasaya sürüyor. GMG OpenColor’un packaging proofing için çok renkli profil pazarındaki en güçlü araç olduğunu kanıtlandı.

Profiller artık test charts olmadan oluşturulabiliyor

GMG OpenColor 2.1 kişiye özel yamalar için artık bir ölçüm imkânı sunuyor. Halbuki daha önceden, müşterilerin bir renk profili oluşturmak için özel bir test chart’a ihtiyacı oluyordu.  GMG OpenColor 2.1 yazdırılan kontrol şeridinden tam tonlu yamaların ölçülmesini, ve hatta basılı sayfanın üzerindeki katı yamaları ve renk tamponlarını çekilen spektral veriden bir profil oluşturmak için başka hiçbir profil aracıyla elde edilemeyen bir ölçümü sağlar.

Optik parlaklaştırıcıların otomatik olarak algılanması

GMG OpenColor 2.1’deki ikinci önemli gelişme, optik parlaklaştırıcılar için bir algılama aracının dahil edilmesi, bir baskı altı malzeme için profil oluşturmak istediklerinde ve baskı malzemesindeki optik parlaklaştırıcılar hesaba katılmadığı için provanın baskı ile eşleşmediğini fark ettiklerinde müşterilerin karşılaştığı sorunların üstesinden gelinmesini sağlıyor. Ancak, bir müşteri GMG OpenColor 2.1’i kullanarak bir test chart’ı, mini-strip veya yamayı ölçtüğünde yazılım, baskı altı malzemedeki optik parlaklaştırıcıları belirliyor ve doğru ölçüm modu ayarları ile optik parlaklaştırıcılar içeren prova kâğıdı kullanılmasını tavsiye ediyor (Örneğin; GMG ProofMedia OBA serisi).

GMG ürün Müdürü Peter Schoeffler, GMG OpenColor’un her ambalaj matbaası veya seramik, dokuma veya içecek kutuları gibi malzemeler üzerine spot renk baskısı yapan bir şirket için vazgeçilmez bir profilleme çözümü haline geldiğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti. “GMG OpenColor, spot renkli üst baskıların renk açısından hassas yalıtma için mevcut olan tek çözüm. Müşteriler, spot renkleri ve bunlar arasındaki etkileşimi artık hassas bir şekilde tahmin edebiliyor. Ayrıca, devam eden bir baskı işinde yapılan her türlü ölçümden bir profil oluşturmalarına bile imkan sağlıyor.”

Schoeffler’e göre, müşteriler iş dönüş sürelerinin %50’ye, ön ayar sürelerinin %30’a kadar düşürülmesini,  karakterleştirme çalışmalarının azaltılmasını veya ortadan kaldırılmasını ve daha az kalıp gerekmesini bekleyebilir. Bu da daha az fersüde ve daha fazla kâr anlamına geliyor.

#GMG #PeterSchoeffler #GMGOpenColor #PackagingProofing #RenkYönetimi