Anasayfa » Aktüel » Grafitalia 2013’den Haberler

Grafitalia 2013’den Haberler

Grafitalia, ilk defa en son düzenlenen drupa’da sergilenmiş olan, sektörde çığır açan en son teknolojileri ilk elden görmek için olağanüstü bir fırsat sunuyor.

Grafitalia ve Converflex büyük bir hızla el üstünde tutulan bir gelenek haline geliyor: bu iki sergiden bir yıl önce düzenlenmiş olan Almanya’nın önemli baskı etkinliği olan drupa’nın, bu sergilerin 7 – 11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Fieramilano’da düzenlenecekleri göz önüne alındığında, mükemmel bir promosyonel sıçrama tahtası olduğu kanıtlanıyor.

Önceki fuarlara katılan katılımcılar ve çok sayıda yeni müşteri yaklaşan bu iki fuara katılım için ilgi gösterdi. Bu durum Grafitalia ve Converflex’in sahip olduğu önemli rolünün ve sektördeki işletmeler arasındaki kök salmış olduğunun bir kanıtı.

Fuar katılımcılarının listesinde öne çıkan isimler mevcut. Özellikle aşağıda isimleri geçen firmaların Converflex Yönetim Kurulunda yer aldıkları onaylandı: Ceruttı Giovanni Off. MECC., CMG, Goglıo Cofıbox, IMS Deltamatıc, Multıpack, Notarianniı, Omet, Pusterla 1880, Uteco Converting, Vega Group ve Assografici.

Diğer taraftan, Grafitalia’nın Yönetim Kurulunda Assografici, Argi, Asso.it gibi ticaret birliklerinin yanı sıra Agfa Graphıcs, Canon-Oce, KBA, Komori, La Tipografica Di Varese, Macchingraf, Müller Martini, Roland DG, Rotolito Lombarda, Siotec, Sitma, SunChemical, Vincenzo Bona, Xerox, XPLOR Italy gibi önde gelen isimler yer alıyor.

Stand Komiteleri, optimal strateji ve faaliyet kararları planlaması konusunda, temsil edilen piyasaların ve endüstrilerin ihtiyaçları çerçevesinde etkinliği şekillendirmede fuarı düzenleyen Centrexpo Spa’yı, aktif olarak destekliyor.

Hızlı, yüksek kaliteli ve esnek

Web, tüm iletişim kurallarını devirdi ve tüm niş konulara değindi. Bugün itibarıyla baskı sektörü ve buna bağlı olarak matbaa şirketleri en büyük darbeyi aldı; bununla birlikte, stand uzmanları ve örnek hikâyeler (özellikle deniz aşırı olanlar), internet ve kâğıt arasındaki önemli, çok ihtiyaç duyulan sinerjileri vurguluyor ve gelecekte durumun iyileşmesi ile ilgili umutları yükseltiyor. Bu tür özellikler sadece teknolojik devrim yönünde ilerleyebiliyor. Grafitalia bu noktada sektör için çok önemli ve stratejik bir sıçrama tahtası olarak devreye giriyor; bir sonraki etkinliğin 7-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Fieramilano’da yapılması programlandı.

Grafitalia 2013 Yönetim Kurulu Başkanı Vincenzo Boccia, yenilikçiliğe önem veriyor, teknolojik ekipmanları ve cihazları tanıyor ve seçiyor

Arti Grafiche Boccia SpA CEO’su ve Grafitalia 2013 Yönetim Kurulu Başkanı Vincenzo Boccia, matbaa şirketleri için bazı zorunluluklar olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu zorunluluklardan biri, günümüzde yenilikleri eskiden olduğundan daha fazla izleme gerekliliği. Günümüzde, en uygun teknolojik ekipman ve cihazları ileri görüşlü bir şekilde tanımak ve seçmek piyasanın keşfedilmesi için çok önemli. Bu, bir üretim stratejisi ve kurumsal yapı sorunu: “Hepimiz, özellikle baskı sektöründeki ekonomik senaryolara meydan okuyoruz. Ancak, bazı firmaların durumu anladığı ve etkin şekilde tepki gösterdiği de bir gerçek. Bakış açılarını yurt içi piyasasının ötesine taşıyan bu şirketler daha fazla rekabet edebilmek ve yeni müşteri ihtiyaçlarına hızlı, kaliteli çözümler sunmak için yeni teknolojiye yatırım yapmaya hazır. Maalesef, tüm bunlar sektörün genelde olumsuz olan performansını şekillendiriyor.”

Önemli oyuncular söz alıyor: Grafitalia katılımcıları ve ziyaretçileri

Grafitalia, ilk defa en son düzenlenen drupa’da sergilenmiş olan, sektörde çığır açan en son teknolojileri ilk elden görmek için olağanüstü bir fırsat sunuyor. Bu teknolojiler, baskı hacimlerinde sürekliliği sağlamada önemli olan zaman çizelgelerinde, üretkenliğin, yüksek baskı kalitesinin ve esnekliğin elde edilmesini sağlıyor. Sonuç olarak, yenilikçilik, baskı sektöründe çalışan herkes için büyük önem taşıyor. Gelecek beklentileri ve teknoloji, önümüzdeki Grafitalia’da ağırlık verilecek konular arasında: fuarın başlıca oyuncularından bazılarının ifadeleri, Fiera Milano’nun sergi salonlarında başlamak üzere olan tartışmalar ve fikir alışverişleri konusunda artan beklentilerin sinyalini açıkça veriyor.