Anasayfa » CtP » Grensan Big Printer ile Pazar Genişletecek
Grensan

Grensan Big Printer ile Pazar Genişletecek

Grensan ve ortak şirketi Grenmat, 2. Salondaki standında öteden beri sunduğu kimyasal çözümleri ve mürekkeplerinin yanı sıra bilinen CtP çözümleri ve Uninet ile başarılı bir sergileme yaparken Big Printer ile de sürpriz yaptı. Rus menşeeli Big Printer UV inkjet düz yataklı bir yazıcı. Gelişen ve her geçen gün daha popüler olan UV inkjet baskı çözümlerinden biri. Ancak bu markayı farklı kılan özellikle cam üzerine yaptığı kalıcı, çok katmanlı baskı. Baskı örnekleri ise göz alıcı. Grensan Genel Müdürü Volkan Kuruten, “Big Printer ile drupa fuarında bir araya geldik, diyor ve ekliyor: “İlgi alanımızın dışında kaldığını düşündük ve tereddütlerimiz oldu. Onlar da diğer görüşmelerinden mutlu olmadıklarını söylüyorlardı. Yaptıklarını ve artılarını gördükten sonra her ne kadar bu alana girmek için geç kaldığımızı düşünsek de Printtek’ten hemen önce kararımızı verdik ve burada sergilemesini yaptık. En çok ilgi gören çözümümüz de o oldu. Big Printer Rusya’da üretiliyor. Bu piyasada Cin ve Avrupa menşeeli makinelerin hakimiyeti var. Ucuz ve kaliteli çözümler olarak ikiye ayırabiliriz. Ancak Big Printer ikisinin arasında bir segmentte. Ekonomik fiyatının yanında Avrupa menşeeli makinelerin yapamadığına inandığımız işleri var. Özellikle cam konusunda çok iyiler. Camın üzerine 15 kata kadar baskı ve vernikleme yapıyor ve kazınma ihtimali hiç yok.”

Kuruten stanttaki diğer donanım çözümlerini de şöyle sıralıyor: “CtP konusunda iki temsilciliğimiz var. Bir tanesi ilk çözümümüz olan Güney Koreli Ajuhitek. Bazı firmalara yaptığımız kurulumlar nedeniyle temsilciliğimiz devam ediyor. Kalite ve fiyatları açısından iyi yol kat ettiler. Bu arada bizim Amsky ile de temaslarımız vardı. Ürün kalitesi ve çeşitliliği bizi Amsky’a yönlendirdi ki bu firmanın global pazarda 5 bin civarında kurulumları mevcut. Bu da firmanın ve makinelerin kalitesini ortaya çıkarıyor. Termal UV ve farklı ebat ve hızlarda teneke ofset için 100 x 140 ve daha geniş ebatları bulunuyor. Ayrıca flekso CtP’leri bulunuyor ve fuarda da sergiliyoruz.

Uninet’in dijital 32 ve 21 cm’lik rulo etiket baskı çözümü de Amerika menşeeli bir üretim olarak standımızda yer alıyor.  150 mikron minimum baskı altı malzemesi kullanıyor. Kısa tirajlı işlerde hızlı teslimat ve minimum stokla çalışmayı sağlıyor. Değişken data, floresan, beyaz ve güvenlik baskısına yönelik toner gibi ilave avantajları sunan bir çözüm. Dakikada 9,14 metre baskı yapabiliyor. Ayrıca kisscut ve ayıklanmış baskı altı malzemelere de baskı yapabilir.” “Fuardan memnunuz. İlk iki gün özellikle daha profesyonel bir katılım vardı. Hafta sonu da Anadolu matbaacıların uğradığı bir fuar olarak geçti”, diyor ve Grensan tarafından sunulan çok sayıdaki malzemeler içinden öne çıkanları da şöyle sıralıyor:

“Malzeme konusunda temsilciliklerimiz devam ediyor. Flint Group mürekkep, lak ve kimyasallarını sunuyoruz. Ofset baskı kalıplarında Huaguang kendini çok geliştirdi, termal CtCP kalıbı, UV baskılar için çift emülsiyonlu kalıp, az kimyasallı ve kimyasalsız direkt plate denen çeşitleri mevcut. Sadece zamkla geliştirilen gazete kalıpları da üretmeye başladı. İtalyan Kruse kimyasalları devam ediyor. Kinyo Blanketlerinin yanına Lokal lak için İtalyan Tyref Blanketlerini ekledik. Özellikle teneke firmaları, uzun tiraj basan matbaalar için UV lak ve dispersiyon lak uygulamaları için blanketler. Kutu kesim konusunda da oldukça iyiyiz. Pazarın ciddi bir kısmını domine ediyoruz. Çok üst kalitede Japon DAISO firması ve İngiliz C&T firmasının temsilciliğini yapıyoruz.”

#Grensan #BigPrinter #CtP #Printtek2017 #UVBaskı #FlintGroup #VolkanKuruten