Anasayfa » Aktüel » Hadi Fuara Doyalım Derken Ramazan-ı Şerif Geldi

Hadi Fuara Doyalım Derken Ramazan-ı Şerif Geldi

Mayıs ayı fuar ayı. FESPA 2018 Global Print Expo ilk önce sahne alacak. Berlin’de. Çok önemli tanıtımlar olacak haberlerini ilerleyen sayfalarda okuyunuz. Hemen ardından da Print4All. Tam bir proje fuarı ama iyi planlanmış bir proje. Ne kadar başarılı olacağını görmek için 29 Mayıs’ı bekleyeceğiz.

Bu sebeple bu sayımızda bolca ambalaj ve inkjet haberi bulabilirsiniz. FESPA ile başlayalım. Bu fuar her geçen yıl daha da önemli oluyor. Yanlış anlaşılmasın eskiden beri çok önemliydi. Hele ilk medya sponsorluğunu üstlendiğimiz günlerde serigrafi baskı için… Sonra hızla büyüyen geniş format inkjet baskının serigrafi için rakip ötesinde büyük abi haline gelmesi ile endüstriyel reklam baskısı için önemini artırdı ve hep önemli bir fuar oldu. Ancak artık inkjetin baskı işinde açtığı yeni yollardan ve ticari matbaacılığın gitgide güç kaybetmesinden hareketle yeni iş imkânları sunması ile artık matbaacılar için de çok önemli bir fuar. Berlin hemen herkesin gidebileceği bir şehir. Hele ki Berlin’deki Türk nüfusunun 120 bini aştığı göz önünde bulundurulursa dil problemi neredeyse hiç yok. Yine de Berlin’e gidemeyecekseniz sorun yok (Zira fuar ramazan-ı şerif’in ilk günlerine denk gelmekte) Aralık’ta İstanbul’da İFM’de FESPA Eurasia’yı gezebilirsiniz. Yine de hatırlatalım. EFI, HP ve Fujifilm gibi inkjetin liderlerinden çok önemli yenilikler için FESPA 2018 önemli bir platform olacak.

Print4All’a geçelim. Çok kişi İtalya’nın önemli bir fuarı olarak Grafitalia’yı bilir. MATBAA&TEKNİK’in tarihinde de Grafitalia katılımı mevcut. Ancak matbaa pazarının (özellikle de ticari matbaacılığın tabii) Avrupa’da da kan kaybetmesine paralel Grafitalia fuarı da küçülmeye gitmişti. Şimdi ilerleyen sayfalarda okuyabileceğiniz gibi Milano’nun yeni fuar alanı olan Fiera Milano’nun 18 salonu Grafitalia ile birlikte gerçekleşecek Converflex ve Industrial Print fuarlarının yanı sıra IPACK-IMA ve Plast fuarları ile eş zamanlı; adıyla müsemma tam bir her şey için baskı platformuna dönüşecek.

Bu fuarın bir de Türk katılımcısı var. Duran Makina. Duran Makina yeni katlama yapıştırma ustası Alius’un ilk tanıtımını bu fuarda yapacak. Dip not; Alius Ali Usta’ya yani Ali Duran’a ithafen oluşturulmuş bir marka. Detayları hemen arka sayfalarda, okuyabilirsiniz. Biz de Türkiye Medya Sponsoru olduğumuz bu fuarda hem bu okuduğunuz Mayıs sayısı dergimizle hem de koridorlarında ve tabii gururumuz Duran Makina’nın hemen yanında olacağız.

16 Mayıs Ramazan ayının birinci günü. Müslümanların hasretle beklediği Ramazan ve oruç iklimine gireceğiz. Şimdiden Ramazan-ı Şerifinizin hayırlı olmasını, hayırlara vesile olmasını ve herkes için hayırlar getirmesini diliyorum. Haziran sayımızda da bayramlaşmak ümidiyle ve

Saygılarımla

 

 

 

#Matbaa #Baski #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #KolayAboneOl #ramazan #FESPA #FESPAeurasia #Print4All