Anasayfa » Aktüel » Hadi Yapalım, Şunu…

Hadi Yapalım, Şunu…

Geçtiğimiz sayılardan hatırlayacaksınız; size bir okuldan bahsediyordum…

Beylikdüzü Borsa İstanbul Kavaklı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi.

Geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan ve iki bölüme sahip bu okulumuz şimdilik sadece matbaa alanına odaklanmış durumda. Bir bölüm Grafik ve Fotograf bir bölüm de Matbaa Teknolojileri.

Doğru yapalım dediğim şey ise bu okulu giyinelim, niçin diye sormazsınız umudundayım ancak hatırlatma olarak yazayım:

Endüstrimizin en iyi ve en uygun biçimde yetiştirilmiş mavi yakalı ihtiyacından yakınıyoruz hep…

Bunun için en önemli kaynak da bu okullarımız.

Peki bu okulu ayrıcalıklı kılan nedir?

Bu okul ayrıcalıklı çünkü; henüz atölyeleri çıplak. Yani bazı antipatik gayretlerden sıyrılıp atölyesine hurdalar doldurulmaktan korunmuş, Okul müdürü tarafından. Yani uygulamalı eğitim alanları doğru dizayn edilebilir. Renovasyon değil, sıfırdan donatım. Bu en önemli avantaj.

Bu okul ayrıcalıklı çünkü; Kavaklı’da. Yani matbaalarımızın Hadımköy ve Kıraç’a taşınma sürecinin hızlanması ve 3ncü Matbaacılar Sitesinin neredeyse tamamlanmış olması sebebiyle oluşan basım endüstrisinin yeni merkezinde. İstanbul gibi bir şehirde iş yeri ev arası mesafelerinin kısaltılmasının işverenler için ne kadar iyi olduğunu uzun uzun anlatmaya gerek yok. Yeni mekânlarınızda çok yakında oturan matbaa okulu mezunlarını istihdam edebilirsiniz, en azından yetiştirmek üzere…

Bu okul ayrıcalıklı çünkü; yıllardır –biz yardım etmek istiyoruz, okul bize uzak duruyor; söylemlerinin aksine bu okulun yöneticisi, sanayiinin okula bizzat müdahil olmasını bekliyor. Hatta okulun öğrenci seçiminden eğitimin verimliliğinin artırılmasına kadar detaylarda bile ortak karar almak istiyor ve bu durum okulumuzu Proje Okulu haline getiriyor. Yani okulun ve eğitiminin kalitesini yükseltmeye odaklı bir yönetici ile karşı karşıyayız. Aman, hibe makine bulalım, iş basalım döner sermaye çalışsın gayretinden uzak tamamen eğitime odaklı bir okul.

Biz İSTMAG Ltd. Şti. çatısı altındaki MATBAA&TEKNİK ve Dijital Teknik dergileri ile bu okulumuzu yüzde 100 desteklemek için karar aldık ve bu kararımızı bir protokol ile de bağladık. Aynı protokolü BASEV de imzaladı. Şimdi sıra sosyal sorumluluk projelerine zaman ayırabilen diğer büyük tedarikçilerimizde…

Saygılarımla

akif_tatlısu

 

 

 

#BorsaIstanbul #Egitim #MatbaaOkulu #Matbaa #Kavakli #KavaklıMeslekiTeknikAnadolu Lisesi #MeslekiEgitim #BASEV

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*