Anasayfa » CtP » Heidelberg CtP için Yeni Fonksiyonlar Öneriyor
Heidelberg CtP için Yeni Fonksiyonlar Öneriyor

Heidelberg CtP için Yeni Fonksiyonlar Öneriyor

 

Heidelberg CtP için Yeni Fonksiyonlar Öneriyor

Heidelberger Druckmaschinen AG, 3-16 Mayıs 2012 tarihlerinde Düsseldorf’ta düzenlenecek drupa ticaret fuarı yaklaşırken Suprasetter serisindeki Computer-to-plate görüntüleme sistemlerini daha değişken uygulama seçenekleri, daha yüksek verimlilik ve daha düşük çevresel etki için yeni fonksiyonlarla donattı. Mesela, Suprasetter 105 ACL/DCL için daha küçük işlemci kimyasal ve enerji tüketiminin azaltılmasına yardımcı oluyor. Heidelberg bu ürünleri HEI Productivity ve HEI Eco pankartları altında sunuyor.

 

Şirket şimdi güvenlik matbaacılığı segmentindeki müşterilerine Suprasetter A52 ve A75 giriş seviyeli modelleri için “5080 dpi yüksek çözünürlük” seçeneği teklif ediyor. Her iki model baskı levhalarını iki çözünürlükten birinde – 2540 dpi veya 5080 dpi – görüntüleyen bir lazer modülü ile donatılmış bulunuyor. Bu yeni seçenek özellikle güvenlik matbaacılığı uygulamalarının, mesela, Guilloches , Microlines, ve Micro Lettering için çok ince çizgilerin sorunsuz baskısı için geliştirildi. Bu son derece ince yapılar esas itibariyle banknotların, hisse senetlerinin, sertifikaların, resmi yapışkan etiketlerin ve biletlerin basılmasında kullanılıyor. Müşteriler yüksek çözünürlük dışında kolay kullanım ve son derece iyi süreç istikrarından da yararlanacaklar

 

Yeni Otomasyon Konseptiyle Suprasetter 105 / A105

 

Tam otomatik Auto / Dual Kaset yükleyicisi (ACL/DCL) plaka yükleme birimi Suprasetter 105 ve Suprasetter A105 için Heidelberg tarafından lansmanı yapılacak olan son otomasyon konsepti. Sisteme kaset kompartımanları ve bir konveyörün entegre edilmesiyle alan gereksinimleri yüzde 45 oranına kadar azaltılmış oluyor.

 

70×100 cm (27,56×39,37 inç) formatında çalışan kullanıcılar şimdi koşullarına göre bir veya iki kaset kompartımanı varyantları arasında seçim yapabilecekler.  Doğrudan yükleyicinin içerisinde mevcut olan iki levha formatına ek olarak kullanıcılar ayrıca manüel olarak ek levha formatları da yükleyebilecekler. Bu levha üretiminde maksimum esneklik sağlayacaktır.

 

Opsiyonel bir aksesuar olarak mevcut olan bir döner platform görüntülendirilmiş plakaları konveyör üzerinde 90 derece döndürülerek manzara yerine portre konumuna getiriyor. Portre formatında Outputting işlemcinin 85 cm genişliğinde Infeed  ile kullanılabileceği anlamına gelir. Daha küçük işlemci kullanılması CtP sistemi için toplam yatırımı azaltır ve aynı zamanda kimyasal ve enerji tüketimini önemli ölçüde azaltır

 

Heidelberg Suprasetter serilerinin lansmanını yaptığı drupa 2004’ten bu yana 4 bin 300’ün üzerinde  Computer-to-plate sistemi satmış bulunuyor.

 

Figure:

The Suprasetter 105 / A105 yeni Auto / Dual Cassette Loader ile daha az yer kaplıyor ve daha küçük işlemci kullanıyor.