Anasayfa » Aktüel » Heidelberg Rakiplerine Göre Daha Fazla Üretkenlik Sunuyor(*)

Heidelberg Rakiplerine Göre Daha Fazla Üretkenlik Sunuyor(*)

(*)Smithers Pira’nın yeni raporu, Heidelberg baskı makinelerinin sektördeki en verimli makineler olduğunu ve en düşük maliyet tablosunu ürettiğini gösteriyor.

Smithers Pira’nın en yeni raporu – “Litografik baskı makinelerinin gerçek üretim kapasitesi” – beş farklı üreticiye ait 10 yaşın altındaki yaklaşık 450 tabaka baskı makinesinin baskı sayılarını analiz etti. Raporda, tüm ebatlar arasında ortalama alınıp, baskı makinelerinin tüm ebatlardaki toplam baskı sayılarını karşılaştırılırken Heidelberg’in diğer üreticilerin makinelerinden % 24,1 daha verimli olduğunu buluyor. Speedmaster XL 105 / 106 baskı makineleri, tüm diğer markalardaki eşdeğer makinelerden% 66 daha verimlidir. Smithers Pira maliyetleme modeli ise, 1.000 tabaka başına % 11 daha düşük üretim maliyeti gösterdi.

Heidelberger Druckmaschinen AG, Global Pazarlama Müdürü Andy Rae; “Kullanılmış ekipman pazarı için internetteki verileri incelediğimizde, Heidelberg’in rakiplerine karşı ne kadar daha üretken ekipmanlara sahip olduğu gerçekliğini daha iyi anlamaya başladık. Ancak, Smithers Pira gibi saygın bir organizasyon tarafından verilerin doğrulanması, şimdi tüm endüstri için Heidelberg verimliliğinin sarsılmaz kanıtı olarak gösteriyor.”

İspat Verimliliktedir

Çalışma, B1 (70×100), B2 (50×70) ve B3 (35×50) makinelerinin baskı sayılarını – iki büyük format boyutuna odaklanarak analiz ediyor. Heidelberg’in tüm B2 (50×70) baskı makineleri için yıllık ortalama baskı sayısı, diğer dört üreticinin makinelerine göre % 68.5 daha yüksektir. B1 (70×100) baskı formatların tümünde, Heidelberg baskı makineleri (Speedmaster CD 102 ve Speedmaster XL 105/106) ortalama% 36 daha verimlidir.

Heidelberg B1 (70×100) baskı makinelerinin ortalama üretim maliyetlerini rekabetçi ekipmanlarla kıyaslarken hem XL 105/106 hem de CD 102 formatlarında 1.000 tabaka üretimde daha uygun maliyetli çıkmaktadır. Heidelberg’in standart seviyedeki 70×100 baskı makinesi olan Speedmaster CD 102, düşük üretim maliyetleri açısından “en yüksek özellikli” rakip modelden bile daha iyi performans göstermiştir.

Konu ile ilgili Andy Rae; “Bu çalışmanın kanıtladığı şey, satın alma fiyatına bakılmaksızın başka bir üreticiden yeni bir baskı makinesi satın almak, her tabakada daha yüksek bir maliyet doğurmaktadır. Heidelberg makinelerinin satın alım fiyatının % 25’lik bedeli karşılığında olsa bile, rakip makinelerin fiyat farkını PIA White Papers’da gösterildiği gibi haklı kılmak için % 8.75 daha fazla üretmek zorundalar. Bu rapor, açık ara önde olduğumuzu ve tüm duvarları aştığımızı kanıtlıyor!” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Sonuç olarak, Smithers Pira şöyle demektedir: “Bu ilave verimlilik Heidelberg makinelerine önemli bir rekabet avantajı sağlar ve bu analiz, Heidelberg makineleri için kâr fırsatlarının rekabetçi modellerden çok daha yüksek olduğunu gösteriyor.”

Smithers Pira’nın raporunun tam sürümüne aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir http://www.smitherspira.com/resources?categoryname=WhitePaper

#Heidelberg #SmithersPira #ofset #maliyet #rapor #arastirma