Anasayfa » Aktüel » Her şey 10 Gün İçinde Oldu

Her şey 10 Gün İçinde Oldu

31 Ekim’de Avrasya Ambalaj Fuarı ile aya başlamıştık. Kasım sayımızı da bu sebeple 31 Ekim’de dağıtıma sokmuştuk. 9 Kasım akşamına kadar gündem doldu taştı. Bakalım mı neler olmuş?

31 Ekim’de Avrasya Ambalaj Fuarı kapılarını açtı. Her geçen sene biraz daha büyüyen Print Pack Bölümü ise bugüne kadar kapladığı en geniş alana ulaştı. Öyle ki basım endüstrisi için önemli tek etkinlik hale geldi dersem, hiç de yanlış olmaz.

1 Kasım ise çok daha önemli bir gündü. Sabahın erken saatlerinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi bünyesinde açılması çalışmaları devam eden Basım ve Ambalaj Mühendisliği Ana Bilim Dalı için yüksek katılımlı bir toplantıya iştirak ettik. Mühendislik için adımlar sıklaştı, sonuca çok yakın olduğumuzu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Haberimizi ilerleyen sayfalarda okuyabilirsiniz.

Bu toplantının hemen ardından İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’nın Rektörleri, Rektör Yardımcıları ve Dekanlarından oluşan kalabalık bir akademisyen gurubu ile 6. Uluslararası Matbaa Teknolojileri Sempozyumu açılışına geçtik.

Sempozyum’un ilk günü MATBAA&TEKNİK işbirliği ile ‘Matbaacının Dijital Dönüşümü – Inkjet’ oturumlarına ayrılmıştı. Altı davetli konuşmacı tüm gün boyunca süren ufuk açan vizyonel sunumlar yaptılar. Geri bildirimlerin bizi çok mutlu ettiğini söylemem lazım. Bu oturumların haberini dergimizin hemen başında yayınlıyoruz, kaçıranlar için. Kaçıranlar için bir de videomuz var. Çok yakında yayında olacak. Bu arada birinci günün sponsorları Mimaki Eurasia ve Fujifilm Türkiye’ye bir kez daha bu satırlardan teşekkürümüzü iletmek isterim.

2 Kasım’da tekrar Avrasya Ambalaj – Printpack’e döndük. Bu dergi okuyucularının yakından takip etmek isteyeceği tüm katılımcılara ses kayıt cihazımızı uzattık. Amaç piyasa koşullarını ve yeniliklerini duymaktı. Duyduk ve yazdık. İlerleyen sayfalarda okuyabilirsiniz.

9 Kasım’da Etiket Sanayicileri Derneği ESD’nin kuruluşunun 20. Yılını 15. Etiket Bayramı programı dahilinde kutladık. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığını 15 yıldır başarı ile yürüten Aydın Okay’ın vereceği önemli mesajlar vardı. Not ettik. Tüm bilgileri ilerleyen sayfalarda okuyabilirsiniz.

10 içinde işte bunlar olurken Kasım ayını kapatmak için bir de Milano yolculuğu yapmamız gerekiyordu. InPrint Italy Fuarı 20 -23 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Gündem yoğun; bu fuarın değerlendirmesini Ocak sayımıza saklıyoruz. FESPA Eurasia sonrası değerlendirme yazımızla birlikte Ocak sayısında bulabilirsiniz.

FESPA 6 – 9 Aralık tarihleri arasında yeni mekanı İFM’de sahne alacak. Çok önem verdiğimiz Türkiye fuarlarından biri. Siz bu yazıyı okurken halen fuarı ziyaret etmek için birkaç gününüz olacak.

Fuara ve Salon 10’da yer alan  A11 nolu MATBAA&TEKNİK standına bekliyoruz.

2 Ocak içinse oldukça büyük bir sürprizimiz olacak. MATBAA&TEKNİK’i takip etmeye devam edin.

Saygılarımla

 

 

 

#BirMatbaaTeknikVar #InPrint #AltinciMatbaaTeknolojileriSempozyumu #inkjet #Sempozyum #IstanbulUniversitesi #FESPAeurasia #IFM #Matbaa #Baski