Anasayfa » Dijital » Heyecan Verici HP Indigo

Heyecan Verici HP Indigo

Kadriye Öz: “HP Indigo kullandığı mürekkep teknolojisi, yazılım ve değişik materyallere baskı yapabilme özelliği ile bizi en başından beri çok heyecanlandıran bir makine oldu. Kullanmaya başladığımız gün itibariyle müşterilerimizin pozitif geri dönüşleri, üretimdeki çalışma arkadaşlarımızın sevinci ve bütün şirketimize getirdiği heyecan çok güzel bir enerjiye dönüştü.”

Röportaj: Eyüp Gökhan Kuyrukçu, Matset A.Ş.HP Indigo Tabaka Beslemeli Makineler Satış Temsilcisi

Uzun süredir mevcutta kullanmakta oldukları tonerli sistem dijital baskı makinesini ikinci planda kullanmaya başlayan Dijital Düşler A.Ş. HP Indigo 5500 Dijital Ofset ile iş geliştirme yaparak müşterilerine üst düzey dijital ofset hizmeti vermeye başladığını gururla müşterilerine duyurmaktadır.

Dijital Düşler Basım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ den Kadriye Öz ile gerçekleştirdiğimiz röportajda tarafsızca sorularımızı yanıtladı.

 

Öncelikle sizi tanımak isteriz, kısaca kendinizden bahseder misiniz?

2010 yılından beri Müslüm Kaya ile birlikte Dijital Düşler’de yöneticilik yapmakta ve şirketimizin Mali İşler departmanıyla ilgilenmekteyim. Üç çocuk annesi olarak, vaktimin büyük bir kısmını çocuklarıma ayırıyorum; çalışan bir kadın olarak da kalan işlerimi düzene koyduğumda hobilerime ayıracak çok vaktim kalmıyor. Hafta sonları en keyif aldığım aktivite ailecek sinemaya gitmek ve oğlumun basketbol maçlarını izlemek. Düzenli olarak vakit ayırmaya çalıştığım en büyük hobim ise kitap okumak.

İnsanın kendini tanımlamasının çok zor olduğunu fark edip, bu soruyu beni en iyi tanıyan insan olan sevgili eşime sordum. Kendisi de çok güzel bir cümle ile  “Yaptığı işi ciddiye alan ve bunun gerektirdiği çabayı gösteren karakteristik bir özelliğin var.” cevabını verdi.

 

Sektördeki dijital baskı mantığını anlayan ilk firmalardan birisiniz, Dijital Düşler fikri ilk nasıl oluştu?

Ofset baskı yaptığımız dönemlerde, baskılarımız daha çok şirketlerin pazarlama faaliyetlerinde kullandığı ürünlerdi. Bu alanda ürün çeşitliliğin artması toplam baskı sayısını çoğaltmakla beraber ürün bazındaki baskı sayısını azaltıyordu. Bu durumun farkına varmamız ve dünya genelindeki teknolojik gelişmeleri takip etmemizden dolayı dijital baskı alanına girmemiz gerektiği fikri oluştu. Dijital baskının kişiselleştirilebilir ürünler basabilmesi, ufku ve düşüncedeki genişliği gerçekleştiriyor olabilmesi sonucuyla ‘dijital’ kelimesi ile düş kurmayı birleştirdik. 2005 yılında Dijital Düşler Basım Sanayi Ticaret ve Anonim Şirketi’ni kurduk.

 

HP Indigo projesini aklınızda ilk olarak nasıl şekillendirdiniz?

Dijital baskı alanındaki gelişmeleri takip ettiğimizden dolayı aslında HP Indigo hep gündemimizdeydi. Ancak yapmış olduğumuz yatırımların ekonomik karşılığı ve geri dönüşlerini dikkate aldığımızda doğru zamanın şu an olduğuna karar verdik.

 

Yaklaşık olarak 1 aydır HP Indigo dijital ofset makinesinden baskı almaktasınız, ilk baskıdan sonra tecrübelerinize dayanarak gözlemleriniz, analizleriniz neler oldu?

HP Indigo kullandığı mürekkep teknolojisi, yazılım ve değişik materyallere baskı yapabilme özelliği ile bizi en başından beri çok heyecanlandıran bir makine oldu. Kullanmaya başladığımız gün itibariyle müşterilerimizin pozitif geri dönüşleri, üretimdeki çalışma arkadaşlarımızın sevinci ve bütün şirketimize getirdiği heyecan çok güzel bir enerjiye dönüştü. Bunun artarak devam etmesi için de pazarlama bölümündeki arkadaşlarımız müşteri ilişkilerimize daha aktif ve kreatif çalışmalarla devam ediyorlar.

 

Hedefe koyduğunuz sektör nelerdir? Hizmet vermek istediğiniz farklı iş kolları mevcut mudur?

Dijital Düşler olarak yüksek kaliteli baskı alan, bilgi ve tecrübe gerektiren baskı sonrası işlemler yapmaktayız. Bu nedenle mevcut müşterilerimizin yanı sıra, butik iş talepleri olan sektörlere doğru açılmaya başladık. Bu çalışmalarımıza ek olarak, proje bazlı geliştirdiğimiz fikirleri de müşterilerimizle paylaşmak istiyoruz.

 

Hp Indigo dijital ofset makinesiyle tanışmadan önce endişeleriniz var mıydı?

Hayır, makine hakkında yeterince bilgimiz olduğu için herhangi bir endişemiz yoktu.

dijital_dusler_Matset_08_16-(4)

Sektördeki meslektaşlarınızın ve müşterilerinizin tepkileri nasıl oldu?

Baskı kalitesinden dolayı çok rahat olamadığımız ancak verdiğimiz hizmetin bütünlüğünden dolayı bizimle çalışmaya devam eden müşterilerimiz HP Indigo yatırımı yaptığımızı öğrenince çok mutlu oldular. Yeni makinemizle birlikte, müşterilerimize her alanda en iyi hizmeti vermeye devam ediyor olacağız. Genel olarak, hem sektördeki meslektaşlarımızdan hem de müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler ışığında çok doğru bir yatırım yaptığımızı her gün hissediyoruz.

 

Geleceğe yönelik olarak geniş ebat HP Indigo planlarınız var mıdır ?

Dijital Düşler olarak yeni gelişmelere her zaman açığız. Yatırımlarımızı, müşterilerimizin talepleri ve ihtiyaçlarına paralel olarak geliştiriyoruz.

 

Şirketinizde geleceğe yönelik olarak bugünden itibaren geçerli olan hedefleriniz nelerdir?

HP Indigo aldığımız zaman aralığında, yalnızca bu yatırımı yapmakla yetinmeyip şirket için yeni departmanlar oluşturup, daha dinamik bir yapılanmaya yöneldik. Yaptığımız ürünlerin baskı kalitesinin yükselmesi bizim bir tasarım ekibi kurmamıza ve daha yaratıcı işler üretmemize olanak sağladı. Bunun sonucunda her zaman olduğu gibi, işlerimizi kaliteli ve zamanında üreterek müşteri portföyümüzü genişletmek geleceğe dair en büyük hedeflerimiz arasındadır.

 

Eklemek istedikleriniz, yorumlarınız var mı?

Dijital Düşler olarak bu yatırımı yapmaya karar verdiğimiz andan itibaren makinenin çalışma aşamasına gelene kadarki süreçte bize destek olan tüm MatSet ekibine çok teşekkür ederiz.

#Matset #HPIndigo #Indigo #HP #DijitalDusler #KadriyeOz #dijitalBaski #baski #matbaa