Anasayfa » drupa 2016 » Heyecan Verici Temeller Attık

Heyecan Verici Temeller Attık

Bozboğa Kağıtçılık yöneticisi Oğuzhan Bozboğa drupa katılımlarını MATBAA&TEKNİK’ değerlendirdi. “Biz, drupa süresince heyecan verici temeller attık” diyen Bozboğa’nın fuara ilişkin yorumları şöyle:

MATBAA&TEKNİK: Fuarda ön plana çıkardığınız markalarınız ve var ise yeni ürünler nelerdi?

Oğuzhan Bozboğa: Fuar süresince, tedariğine devam etmekte olduğumuz ve bizim ana iş kolumuz olan Ambalaj Kartonları yine önceliğimizdi. Bizim iş dalımızdaki tüm yenilikleri takip ettiğimiz için tabii ki yeni ürünlerimiz vardı. Bu fuarda, bizim ana işimizdeki yeni gelişmelerden kaynaklı, FBB (Ofset Ambalaja uygun selüloz bazlı kuşelendirilmiş kartonlar) dışında FSB (Gıdaya yönelik üretilmiş, PE’ li veya PE’siz olarak kullanılabilinir Bardak ve Tabak Kartonları) Kartonlarımız bizim için yenilikti. Ayrıca, yine ambalajın bir dalı olan Kağıt Çanta ve Esnek Ambalajda kullanılan Beyaz Kraftlar (MF 70-200 GR) geçen drupa’ya göre yeni ürünlerimizdi. Diğer bir yeni ürünümüz ise, sıvama sektörüne yönelik 100% selülozdan üretilmiş kuşeli 160 gr Beyaz laminasyon kartonlarımızdı.

MATBAA&TEKNİK: Ziyaretçi genel profilinizi değerlendirir misiniz? Türk ziyaretçisi için de bir değerlendirmeniz varsa öğrenebilir miyim?

Oğuzhan Bozboğa: Ziyaretçi açısından sayıca son derece yoğun ilgi gördük. 3. kez katılımcı olduğumuz drupa fuarları, bizler için çok faydalı oluyor. Hem mevcut müşterilerimiz hem de yeni müşteri potansiyelleriyle tanışma ve kaynaşıp; dostluk akabinde ticari fırsatlar oluşturma imkanımız doğuyor.

Türk ziyaretçiler ise, sadece bizim açımızdan değil; tüm katılımcılar açısından fuarın yıldızlarıydılar. Hem teknolojiyi bu kadar yakın takip edip, yatırıma hazır, yeniliklere karşı açıklıklarından yanı sıra kağıt-karton-malzeme açısından da ilgi çekici tüketim miktarlarına eriştiler. Kendilerini, Türk basım sanayiine bu kadar güzel temsil ettikleri için de ayrıca tebrik ederim.

MATBAA&TEKNİK: Fuarın nihai sonucu ne oldu? Varsa vermek istediğiniz satış rakam ya da ülkeleri veya adetleri ya da elde ettiğiniz sonuçlar nelerdir?

Oğuzhan Bozboğa: Fuar bizim açımızdan verimliydi. Yaptığımız iş gereği, makinacılardan farklı olarak fuarda el sıkışma imkanı pek mümkün olmuyor. Fuar süresince ilk temaslar sağlanıp ardından ziyaret, ilişkiler ve ticari ortak faydaların sağlandığı zemini oluşturduktan sonra iş yapabiliyoruz. Biz, drupa süresince heyecan verici temeller attık.

#bozboga #kagit #bozbogakagit #drupa2016 #karton #ambalaj