Anasayfa » Makale » Hibrid – İki Dünyanın En İyisi
Eric Bell, GOSS Pazarlama Müdürü

Hibrid – İki Dünyanın En İyisi

Eric Bell, Goss Pazarlama Müdürü

Web ofset baskısının faydalarının çok yönlü olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle de bugünkü gelişmeler yüksek kaliteli baskıyı mümkün kılıyor, daha fazla otomasyona imkan sağlıyor, iş dönüşlerini hızlandırıyor ve işten işe geçişlerin daha çabuk olmasını sağlıyor. Ama konu kişiselleştirme ya da yerelleştirme olduğunda dijital teknoloji kullanımının birçok avantajı olduğu da açık.

Örneğin bir perakende kataloğunu düşünün. Kataloğun sergileneceği mağazaya özel satış tekliflerinin detaylarını ekleyerek ya da dükkanın özellikle satmak istediği bir ürünün resimlerini ekleyerek dükkanın satışlarını arttırmak mümkün.

Hybrid-ImagePeki hem işiniz hem de müşterileriniz için en iyi seçimi nasıl yaparsınız? Seçmeseniz olmaz mı? Olur.   Matbaalar, hibrid çözümler kullanarak her iki teknolojinin en iyi yönlerinden faydalanabilir.
Bu da Goss web-offset makinenize bir dijital inkjet kule eklemek anlamına geliyor.  Ya da ambalajcı iseniz, Sunday Vpak makinenize gravür ya da flekso yeteneklerinin eklenmesi gerekir. Hangi teknolojiye ihtiyaç duyduğunuz konusundaki seçim size ait ve hangi üreticiden alım yaptığınıza bağlı. Ama bundan sonra Goss gerisini halledebilir.

Goss, ister yeni bir makine ister ekleme ya da baskı iyileştirme olsun çeşitli tedarikçilerle çalışmaya alışkın. Renk kontrolünden mürekkebe, nemlendirme, blanket yıkama, iklimlendirme ve CtP ve müşteri MIS arayüzlerine kadar diğer üreticilerle çalışabiliyoruz. Böylece mevcut tedarikçi ilişkilerinize devam edebilir ve matbaanız için muhtemel en iyi çözümü elde edebilirsiniz. Saha üzerinde bobin gerginliğindeki uzmanlığımızı kullanarak seçtiğiniz teknolojiyi elektronik ve mekanik olarak entegre edebiliyoruz.

Goss 2008 yılından bu yana Avustralya, ABD ve Avrupa’da 80’den fazla makine üzerine dijital baskı modülü ekledi.

Gask ve Hawley (İngiltere) ve MohnDruck (Almanya)’da yapılan son kurulumlar inkjet kafaları ve inline ekipmanında en son yenilikleri bir araya getiriyor. Buna vernikleme birimleri ve plow-fold da dahil. 980 mm ya da 1450 mm web enlerinde çalışarak müşterilerin hibrid kişiselleşmiş çalışmalar, offset ve dijital üretmesine imkan tanıyorlar. Bu şekilde çeşitli broşürler, perakende ve dergi insertleri ya da yüksek kaliteli kapaklarla çalışmak mümkün oluyor.

Artık ne istediğinizi ve ideal çözümünüzü kurabileceğimizi bildiğinize göre müşterilerinize ne uygulamalar sunabileceğimizi de öğrenmek ister misiniz? Ticari sektörde entegre, yüksek hızlı inkjet kafalar, tek renkli ya da çok renkli inline değişken baskıyı mümkün kılar. İnkjet  kafaları web üzerine istenilen yere  yerleştirilebiliyor. Gerektiğinde ve işe bağlı olarak dakikada 600 metre hızda basabiliyor. Kendine özel reklam/pazarlama içeriği olan gazetelerde inkjet yetenekleri, herhangi bir yayın üzerine değişken baskıyı mümkün kılıyor. İnkjet kafaları, değişken içeriğin sayfa üzerinde olacağı şekilde, ayarlanabilir bir ray üzerine takılabiliyor. Potansiyel uygulamalar arasında mikro-promosyon kodları, barkodlar ve kuponlar ve kişiselleşmiş metin ve görüntüler dahil bölgeselleştirilmiş bilgi var.

Eğer konu ambalajlarsa, matbaalar ekonomik olarak kısa tirajlar, çok yüksek görüntü kalitesi ve solid opak ve entegre flekso ya da gravür teknolojisine sahip laklama sunabiliyor. Bu esneklik sayesinde birçok farklı ürün ve ihtimal mümkün hale geliyor.

Hala hibrid konusunda tereddütleriniz mi var? O zaman kararı şimdi vermeyin. Goss, makinelerini ileride dijital baskı modülü takılabilecek şekilde de konfigüre edebiliyor. Ayrıca kurulduktan sonra dilerseniz inkjet kuleyi atlayabilir ve mevcut ‘sadece-ofset’ işlerinizi aynı şekilde yapmaya devam edebilirsiniz.

Daha kısa tirajlar, daha fazla versiyonun istendiği bir dünyada baskı kalitesi ve yüksek verimliliği sağlamak istiyorsanız Goss web ofset hibrid çözümleri her iki dünyanın en iyisi sunuyor.

#hibrid #EricBell #GOSS #ofset #WebOffset #matbaa #baski #webofset