Anasayfa » Dijital » HP Dijitalden Daha Hızlı Büyüyor
HP

HP Dijitalden Daha Hızlı Büyüyor

HP Indigo Graphic Solutions Business Genel Müdürü Alon-Bar Shany, fuarın üçüncü gününde Matset A.Ş. standındaydı. Türkiye’de olmaktan her zaman mutluluk duyduğunu anlatan Shany, “Bu fuarda da heyecanınızı sizinle paylaşmaktan dolayı çok mutluyum ve gurur duyuyorum”, diyor: “Bu fuarda ürün HP Indigo ürün portföyümüzün önemli bir kısmı sergileniyor ve tabii Scodix gibi tamamlayıcı ekipmanlarla. Esnek ambalaj, etiket ve ticari baskı seçeneklerimizi karşılayan 6800, 10000 ve 20000 dijital ofset makinelerimizin gördüğü ilgiden dolayı da mutluyum. Gelişen teknolojiye ayak uydurmanızı sağlayacak donanım, yükselen baskı performansı, bu teknoloji ile gelen iş imkanları her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de heyecana sebep oluyor ve biz de aynı heyecanı sizlerle birlikte yaşıyoruz.”

Türkiye’nin oldukça büyük ve heyecan verici bir pazar olduğunun altını çizen Shany, çoğunlukla geleneksel baskı hakimiyeti olan bir ülke olmasının da HP Indigo için de önemli imkânlar getirdiğini söylüyor: “Türkiye çoğunlukla geleneksel baskının kullanıldığı bir pazar. Ancak gelişen pazar şartlarının yanında getirdiği zorlukları aşmak için dijital baskıya ihtiyaç olduğunun herkes farkında. Matbaacılarınız mükemmel ve daha fazla otomasyona, daha kısa tirajlar sebebiyle daha hızlı iş dönüşüne ve niş pazarlara ihtiyaç olduğunun farkındalar ve bunu bize söylüyorlar. Kaçınılmaz sonuç HP Indigo dijital ofset. Biz de sunduğumuz teknolojilerle sağladığımız tüm bu imkânları Avrupa’daki fuarlarda ve düzenlediğimiz özel teknoloji turlarında olduğu gibi işte burada da ulaşabilen herkese anlatıyoruz.”

Shany, pazarlar arasında bir kıyaslama yapmasını istediğimizde ise “hangi çocuğunu daha çok seviyorsun, diye soruyorsunuz, hepsi çok kıymetli ve hepsi çok başarılı ilerleyen segmentler. Burada sergilenen 6800, 10000 ve 20000 makinelerimizden tüm dünyada çok sayıda kurulum yaptık. Türkiye’de de kurulumlarımız var ancak burada duramayız. Çünkü dijital çok hızlı büyüyor”, diyerek cevabını veriyor.

HP Indigo’nun mottolarından biri de bu aslında. Dijital, pazardan daha hızlı büyüyor. HP ise dijitalden daha hızlı… Shany de bu büyümeye dikkat çekiyor ve gerçek büyümenin makineler üzerindeki gelişmelere odaklandığını anlatıyor: “HP Indigo, müşterilerini desteklemeye devam ediyor. Her yeni gelişme güncelleme olarak kullanıcılara sunuluyor. Böylelikle herhangi bir zamanda HP Indigo yatırımı yapan bir matbaacı her zaman güncel teknolojiyi kullandığından emin olabilir. Birçok yeniliğimiz var. Bunlardan bazılarını Labelexpo’da lanse ettik. Yeni bir gümüş mürekkep, yeni bir baskı süsleme imkanı bunlardan sadece ikisi. Söylemek istediğim şu; Dijitalin daha hızlı, daha performanslı, daha verimli çalışmasının önünde hiçbir engel yok. Her geçen gün daha çok geliştirme yapıyor ve mükemmel olan makinelerimizi daha da mükemmel hale getiriyoruz”

#MatsetA.Ş. #HPIndigo #Alon-BarShany #Printtek2017 #Dijital