Anasayfa » Aktüel » HP PageWide XL: High End ile uyumlu Highspeed

HP PageWide XL: High End ile uyumlu Highspeed

1_Image-2_23cm-300dpiSoldan sağa HP PageWide XL serisi: PageWide XL 4500, PageWide XL 8000, PageWide XL 5000

 

Baskı esnasında kullanıcılar hakikaten daha yüksek kalite ile daha yüksek baskı hızı arasında seçim yapmak zorundalar mı? Yaklaşık 10 sene önce HP, bu genel, ya biri ya öbürü sorusunu sorgulamaya başlayarak ölçeklenebilen, baskı kafası teknolojilerine yatırım yaparak bugün en ileri teknoloji olan HP PageWide XL teknolojisini elde etmiştir.

 

HP PageWide XL’in Evrimi

Üstün kalite ve verimliliğin hikâyesi

HP Scalable Printing Technology’nin piyasaya sürülmesi ile başlamıştır. “HP SPT“, entegre edilmiş devrelerin inşasına dayalı son derece yüksek hassasiyette imalat yöntemleri, özel geliştirilmiş mürekkeplerden, malzemelerden, tasarım kurallarından ve baskı kafası teknolojilerinden oluşan bir yenilik paketi idi. Ölçeklenebilen baskı kafalarının fonksiyonlarının ve performansının geliştirilmesine bu temel üzerinde devam edilmiş ve 2006 senesinde 10.560 nozzle‘lı beş adet 108 mm. genişliğinde iki renk baskı kafası ile HP PageWide tipinde ilk uygulama oluşturulmuştur. 2008 senesinde ise bu tasarım HP T300 Color Inkjet Web Press makinesinde baskı kafaları 140’a çıkarılarak geliştirilmiştir.

HP, kendisini daha önce HP Inkjet Web Press teknolojisinde kanıtlamış olan teknolojiye dayanarak 2013 senesinde HP X serisinin ticari yazıcılarının bir sonraki nesli olan HP PageWide büro tipi yazıcıları piyasaya sürmüştür. Bu baskı kafası belirleyici önemli teknik gelişmelerden Yararlanmaktadır. Renk başına 10.560 nozzle ile dört mürekkep rengi ki bu da baskı kafasında toplam 42.240 nozzle var demektir. 2015 senesinde gelindiğinde ise HP, PageWide XL’i toplam sekiz adet 129 mm genişliğindeki baskı kafası ile donatarak bir metrelik baskı genişliğinin elde edildiği büyük formatlı yeni nesil yazıcıların temelini atmıştır.

1_Image-1_23cm-300dpiYüksek bir hız ve kalite elde etmek için diğer mürekkep püskürtme teknolojilerinden farklı olarak HP PageWide XL baskı kafası çok yoğun bir nozzle dizilimine olanak tanımaktadır.

 

HP PageWide XL’den Devrim

Artık “hızlı” veya “kaliteli” denklemi ortadan kalkmıştır, hatta siyah beyaz LED yazıcı mı yoksa renkli inkjet yazıcı mı satın alınmalı sorusuna da gerek kalmamıştır. HP PageWide XL bütün seçenekleri tek bir çözümde birleştirerek sayfa genişliğinin tamamına dizilmiş ve geçmekte olan kâğıt üzerine damlacıkları tam istenen noktaya bırakan 4 renk baskı kafaları ile mümkün kılmaktadır. Böylelikle ister siyah beyaz, isterse renkli olsun, her bir çıktı için sadece tek bir geçiş yeterli olmaktadır. Ve bu durum HP ’den beklenen kalitede, bütün rekorları kıran bir hızda gerçekleşmektedir. Bu sayede fotokopi, mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörlerinden kullanıcılar uzun ömürlü teknik dokümanların yanı sıra artık renkli GIS kartları ve yüksek değerli POS poster uygulamalarını çığır açıcı bir hızda ve bir metre genişliğe kadar değişik ortamlarda basabilmektedirler.

HP temsilciniz ile konuşunuz

Telefon: 0533 / 818 68 91

Daha fazla bilgi için aşağıdaki adrese başvurunuz

http://www8.hp.com/tr/tr/commercial-printers/pagewide-printers/overview.html

#hp #pagewide #pagewideprinters #pagewideXL #inkjet #nozzle #ScalablePrintingTechnology #olceklenebilirbaskiteknolojisi #pop #display #MANSET