Anasayfa » Aktüel » hubergroup Eğitimleri Başladı

hubergroup Eğitimleri Başladı

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Matbaa Teknolojileri bölüm öğretmenleri ile bir eğitim ve teknik gezi düzenleyerek “Eğitimcinin Eğitimi” isimli bir dizi eğitim faaliyeti gerçekleştiren hubergroup bu eğitim serisine bu yıl “Meslek Lisesi Sektör Meselesi” sloganı ile devam karar almıştı.

Bu karar doğrultusunda İstanbul’daki üç MTAL’nin Matbaa Bölümü öğrencilerinden oluşturulan 21 kişilik bir gurup ile eğitim öğretim yılı boyunca seminer ve teknik geziler yapılacak. Borsa İstanbul Kavaklı, İTO Zeytinburnu ve Dr. Oktay Duran MTAL’nin matbaa öğrencileri ile aylık periyotlarda yapılacak etkinliklerin ilki geçtiğimiz Cumartesi (25 Kasım) yapılan eğitim ile başladı.

hubergroup Binasında yapılan ilk eğitim öğretmenler ve öğrenciler olmak üzere iki ayrı gurupta gerçekleşti. Sabah kahvaltısı ile başlayan toplantı öğrencilerin her birinin kendisini tanıtması ile başladı. Öğrencilere hedefleri, matbaacılığa olan ilgileri soruldu.

Öğrencilerin eğitimi, Ofset Baskı Nedir? Mürekkep Nedir? Mürekkebin bileşenleri nedir?, Nasıl üretilir? Mürekkebin akış ve dayanım özellikleri olmak üzere altı başlıkta giriş seviyesindeydi. Eğitim hubergroup Teknik Destek Uzmanı Ümit Falay tarafından verildi. Diğer toplantı odasında ise öğretmenleri İleri Seviye Mürekkep Eğitimini hubergroup Teknik Destek Uzmanı Ali Can’dan aldılar.

hubergroup Yönetim Kurulu Danışmanı Fatma Apaydın, öğrenci ve öğretmenleri ile teker ilgilendi. Karşıladı konuştu ve en iyi biçimde ev sahipliği gösterdi. hubergroup Müşteri Destek ve Lojistik Yöneticisi İnci Yardım idaresinde oluşturulan bir çalışma gurubu tüm bu eğitim çalışmalarını her okula iki danışman ile gerçekleştirecek. Eğitimlere ilişkin bilgi veren Apaydın, şu açıklamayı yapıyor:

“Gençleri tanımak, onlara sektörü tanıtmak, onları sektörün içine çekebilmek, biraz vizyon verebilmek amacıyla bu programı başlatıyoruz. İlk aşamada İstanbul’daki üç Matbaa Meslek Lisesi ile bu projeye başlayacağız. Oktay Duran, İTO Zeytinburnu ve Beylikdüzü Kavaklı’daki Borsa İstanbul Mesleki Teknik Anadolu Liselerimizle işbirliği yaparak ilk adımı atıyoruz. Aynı şekilde İzmir’de de matbaa bölümleri ile eğitim çalışmalarına başlayacağız. Orada da üç tane Meslek Lisemiz var, onlarla da temasa geçtik. Biz eğitimden vazgeçemiyoruz. Yaptıkça şevkimiz artıyor.  Daha çok şey yapmak istiyoruz.”

Seminerlerin tamamlanmasının ardından üretim alanının gezilmesi ve uygulamalı bilgilerin aktarılması ardından öğle yemeği ile sona eren etkinlik, öğrenciler ve öğretmenleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Program dahilinde ikinci seminerin konusu baskı altı malzemeleri olacak ve Borsa İstanbul kavaklı MTAL konferans salonunda gerçekleştirilecek.

 

#hubergroup #Egitim #MeslekEgitimi #Matbaa #BorsaIstanbulKavakliMTAL #MeslekLisesi #FatmaApaydin #UmitFalay #AliCan