Anasayfa » Baskı Sonrası » ‘Huncolor Ready’ nin Önemi

‘Huncolor Ready’ nin Önemi

Zorlu Ortamda POPP Teknolojisi

Lucerne’de tanıtılan dijital baskı hatları ağırlıklı olarak tam renkli baskılar içindir. Kullanılan baskı yapılabilir kumaşların spektrumu hafif kağıttan 300-gramlık yarı kartona kadar değişir ve üretim hızı dakikada 220 metreye ulaşır.

Bunun anlamı, Hunkeler’in renk kapasitesini kanıt gösterebildiği koşullarda POPP6 ve POPP7 teknolojisinin ideal olduğudur. “huncolor ready” etiketi, hız ve gramaj spektrumunda mükemmel kalite, yüksek esneklik ve hızlı yatırım geri dönüşünü garantiler.

Kalite

Hunkeler’in –öncesi ve –sonrası sistemleri çok nazik işleme için tasarlanmıştır ve hem bobinden bobine üretime (bobin açma modülünden geri sarım modülüne kadar) hem de vertikal kesme, çapraz kesme ve cut-out’lar ile birlikte karmaşık süreçlere ve katlama işlemleri ile gevşek tabakaların istifine uygulanır. Kontrol edilen tabaka besleme sayesinde, LS6 Modülü vakum bantları aracılığı ile en yüksek hızlarda bile istiflemeyi yönetir.

Esneklik

Hunkeler için teknoloji ve esneklik yatırım güvenliği anlamına gelir. Baskı yapılabilen kumaşların işlenmesi ve dijital baskı süreçlerinde yüksek düzeyde çok yönlülük için olduğu kadar, basit bir yazılım güncellemesi aracılığı ile maksimum hızın arttırılması için de önemlidir.

Bu bağlamda, CS6 Kesme Modülü önemli bir bileşendir. İkili çapraz kesme silindiri (CS6-II sürümünde değişken chip-out için) ve beş adede kadar serbestçe ayarlanabilen vertikal kesme bıçakları ile bu modül, üretim için büyük bir tasarım esnekliği ve yüksek miktarda kullanım çeşitliliği sağlar (1-up, 2-up, 3-up ve 4-up üretim, format değişkenliği, full traşlama finishing, vs.)

Yatırım Geri Dönüşü

“huncolor ready” ile, POPP teknolojisinin yüksek verimliliği konusundaki odak noktası da eşit derecede güçlendi. Renkli dokunmatik ekrandan basit çalıştırma ve kontrol, siparişe özel verilerin arşivlenmesi için işlevler, iş değişiklikleri için hızlı şekilde gerçekleştirilen ayarlama süreçleri ve hataların ve/veya boş sayfaların en aza indirilmesi yüksek düzeyde uygunluk, güvenilir üretim ve yüksek düzeyde verimli süreçler sağlarken işletme maliyetlerinin düşük tutar. Bu durum Hunkeler’in –öncesi ve –sonrası teknolojisine yapılan yatırımın kısa bir süre sonra kendini amorti etmesini sağlar.