Anasayfa » Aktüel » ICE Europe 2019’da Özel Film ve Ekstrüzyon Alanı

ICE Europe 2019’da Özel Film ve Ekstrüzyon Alanı

ICE Europe, geçen yıl konvörting endüstrisinin önde gelen uluslararası fuarının 10.uncusunun başarıyla gerçekleşmesinin ardından, yenilikçi dönüştürme teknolojileri için önemli bir trend barometresi olmaya devam ediyor. 12-14 Mart 2019 tarihlerinde Münih’de (Almanya) gerçekleşecek olan bir sonraki fuar için özel filmler açısından önemli büyüme pazarlarına odaklanıldı.   

Yeni imalat ve dönüştürme prosesleri, çok yönlü işlevlere sahip özel filmlerin üretilmesine olanak sağlıyor ve farklı alanlarda geniş bir kullanım alanı sunuyor. Dijitalleşme ve akıllı ürünlerle ambalaj çözümleri konusundaki trend özel filmler için artan talebe yön veriyor. Bunlar, medikal teknoloji, akıllı telefon imalatı, güvenlik teknolojisi, batarya elektrot imalatı, sağlık ürünleri ve inşaat teknolojisi gibi çok çeşitli alanlarda kullanılıyor.

Çeşitli özel film uygulamalarının tamamen yeni piyasalarda dönüştürme endüstrisi için çok büyük bir işletme potansiyeli sunduğunu belirten ICE Europe Fuar Müdürü Liljana Goszdziewski, organizatörler Mack Brooks Exhibitions adına yaptığı konuşmada sözlerine şöyle devam etti: “Kişiye özel ve işlevsel hale getirilmiş ürünlere olan talebin artması gibi kağıt, film ve folyo dönüştürme alanındaki trendlerin yanı sıra biyolojik olarak çözünebilen malzemeler alanındaki trendlerde de özel filmler ve film ektrüzyonu konusunda önemli bir yönlendirici olarak görüyoruz. Bu nedenle fuar kapsamında, film ekstrüzyonu, üretimi veya dönüştürülmesi için özel film tedarikçileri ile makine ve sistem imalatçılarının kendi ürünlerini ve hizmetlerini sunacağı benzeri olmayan bir bölüm tasarladık. Böylece gelecekteki büyüme için fuar profilimizi önemli bir teknoloji sektörü ile genişletiyoruz.”

Özel bir ticaret fuarı olan ICE Europe’un fuar profili, konvörting’in bütün alanlarını kapsıyor: Malzemeler, Kaplama/laminasyon, Kurutma/kürleme, Ön İşlem, Aksesuarlar, Dilimleme/geri sarım, Flekso/rotogravür baskı, Sonlandırma, Fabrika yönetimi/atık bertaraf etme/Geri dönüşüm,  Revizyon/makine güncellemeleri, Araç kaplama/dönüştürme/dilimleme, Kontrol, Test ve Ölçüm, Üretim Prosesi Yönetimi, Hizmetler, Bilgi ve İletişimin yanı sıra (Yarı)bitmiş ürünler.

“Özel Film ve Ekstrüzyon Alanında” özel filmler (batarya filmleri, biopolimerik filmler, yüksek bariyer filmler, optik filmler, ayrışabilir filmler ve diğer özel filmler) kategorisinin yanı sıra ekstrüzyon alanı (gelişmiş filmler için ekstrüzyon hatları, düz filmler için ekstrüzyon hatları ve tabakalar, kaynak makineleri ve takvimler) bulunuyor.

Dönüştürme endüstrisinin ekonomik durumu şu anda son derece olumlu çünkü kağıt, film, folyo ve dokunmamış mamuller gibi farklı web tabanlı malzemelerden yapılan ürünlere yüksek talep var. Dijitalleşme ve yenilikçi kaplama ile dönüştürme prosesleri yüksek kaliteli ve özel ürünlerin maliyet etkin ve esnek bir şekilde üretilmesine imkân sağlıyor.

Nihai ürünler ambalaj, plastik, baskı, mühendislik, tekstil, kimyasallar, otomotiv, yiyecek ve içecek, elektronik, farmasötik, inşaat, havacılık ve uzay, mobilya ve ıslak mendil gibi çeşitli endüstri sektörlerinde kullanılıyor.

Endüstri sektöründeki olumlu durum doğrultusunda, ICE Europe 2019 için stant rezervasyonları erken başladı. Fuara bir yıldan uzun zaman kala, bir önceki fuardaki toplam net sergi alanının % 90’ı kadar bir alan için rezervasyon yapıldı. ICE Europe 2017’de 28 ülkeden toplam 429 katılımcı, 11 bin m2’lik toplam net sergi alanında, 70 ülkeden gelen 6 bin 850 ziyaretçiye ürünlerini ve hizmetlerini tanıttı.

Katılımcı anketinde fuarda ürünlerini ve hizmetlerini sergileyen şirketlerin %93’ünün hedeflerine ulaştıkları ortaya çıktı: katılımcıların %82’si olumlu sonuç aldı. Ziyaretçi anketinde ise bir kere daha ICE Europe ziyaretçilerinin çok nitelikli endüstri profesyonelleri olduğu kanıtlandı: önceki fuardaki ziyaretçilerin %80’i satın alma kararlarına dahil oldu. Her iki ziyaretçiden biri belirli bir yatırım planı ile geldi.

ICE Europe 2019’un dönüştürme endüstrisinde dünyanın en büyük fuarına katılmakla ilgilenen şirketler için yeni bir web sitesi ve kapsamlı bir broşürü var. Fuar bir kere daha Almanya’da Munich Trade Fair Centre’da Salon A5 ve A6’da gerçekleşecek ve fuar alanına Doğu girişinden ulaşılabilecek. Oluklu ve karton Endüstrisinin 4.üncü Uluslararası Fuarı olan CCE International 2019, yine Salon B6’da yer alacak olan ICE Europe 2019 ile eş zamanlı gerçekleşecek.

#ICEeurope #CCEInternational #Converting #Film #FilmikMalzemeler #Ekstrüzyon #MesseMunich